Mehmet Bahçıvan

 • img

  Biz kimi seviyoruz?

  • 13 Temmuz 2016 12:30

  Bir taraftan Rus turistleri havaalanlarında çiçeklerle karşılarken Diğer taraftan 100 yıl önce bizim olan ve tekrar alacağız diye hayal kurduğumuz topraklardan evlerini virane; aile fertlerinden birkaçını ölü bırakarak topraklarımıza sığınanlara nefret kusuyoruz. Galiba biz insanın yardıma muhtaç olanını değil döviz getirenini seviyoruz. Çocuk bile olsa mülteci ya haddini bilmeli, gülmemeli, umuma açık parklarda bile koşup oynamamalı,  Sadece kuru ekmek falan yemeli çöp karıştırmalı hep. bize de daima minnet duymalı. * Fakat bu arada unutmadan: "Bu günler, öyle günler ki..

 • img

  CHP'ye göre

  • 09 Haziran 2016 12:49

  Dün şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'nu protesto edince CHP ve medya tarafından provokatör ilan edilen şahıs şehidin dayısı çıktı. Hâlâ provokatör demeye devam ediyorlar. 1) Soma'da dönemin Başbakan'ı Erdoğan'a küfreden şahıs "madenci yakını" 2) Şehit cenazesinde siyaset yapıp terör örgütünü sevindiren komutan "Şehit abisi" 3) Erdoğan'ın karşına geçip "Anamızı ağlattınız" diye bağıran "Gariban köylü"  4) Bakana yumruk atan "tepkili vatandaş" 5) Küfür ve hakaret içerikli pankartlar açıp yumurta fırlatanlar "Orant..

 • img

  PKK'nın Kürt Halkına Vaat Ettiği Özgürlük

  • 17 Mayıs 2016 19:16

  Sloganları; "Büyük İnsanlık", "Halkların Kardeşliği", "Özgürlük", "Barış", "İnsanlık Onuru", "Size İnsanlığı Öğreteceğiz" falan filan.. Gerçekte ise; 1) Yasin Börü'leri binadan atıp arabayla üstünden geçen bunlar 2) Mağaza-ATM-Okul-Kütüphane yakıp yağmalarken aynı zamanda "Barış" sloganı atan bunlar 3) Suriye'de katlettikleri onlarca muhalif savaşçının cesetlerini kamyona doldurup kornalarla konvoylarla şehir turu atan bunlar 4) Yanlış istihbaratla vurulan Uludere'yi senelerdir anarken, Diyarbakırda birkaç ..

 • img

  İki düğün

  • 15 Mayıs 2016 09:55

  Dün iki düğün vardı: Selçuk Bayraktar-Sümeyye Erdoğan  Kenan İmirzalıoğlu - Sinem Kobal  Ikinci düğün adada yapıldı  Adadaki 8 Otel de kapatıldı  800 bin TL masraf yapıldı Çift; Queen’in Düğün marşı ile düğün alanına girdiler  Glykeria’nın Ta Tragoudia Mou şarkısıyla da konukların arasından yürüyerek nikâh masasına ulaştılar. Fly Me To The Moon şarkısı eşliğinde ilk danslarını yaptılar. Serkan Balcı şarkılar söyledi.. Basında ve sosyal medyada hayranlıklar ifade edildi, mutluluklar dilendi. ** Birincisi ise; Otel'de falan değil kültür merkezindeydi Dü..

 • img

  Hâlâ Ayakta Olmamız Allah'ın Büyük Lütfu.

  • 03 Mayıs 2016 13:23

  İstanbul Polisi’nin 32 ilde “eş zamanlı” olarak düzenlediği operasyonda Diyarbakır Dicle Üniversitesi’nde görevli profesörün de bulunduğu 100'e yakın doktor, eczacı ve terör örgütleri mensubu militanlar yakalanmış. Terör örgütlerine ilaç yollamışlar. Gönderdikleri ilaçların bir kısmı da canlı bombaların eylem öncesi kullandığı uyuşturucu ilaçlar.. Türkiye böyle bir ülke işte.. 1) Silah fabrikası müdürünün milli projeleri sattığı 2) Doktorlarının eczacılarının yaralanan askerleri tedavi etmemek için rapor alırken diğer taraftan canlı bombacılara ilaç yolladığı 3) Meslek odalarının her..

 • img

  Meslek odaları ülkenin önünde birer takoz

  • 16 Nisan 2016 13:50

  Türkiye'de Cumhurbaşkanına hakaretin suç olmasının tartışıldığı bu günlerde.. Alman hükümeti Cumhurbaşkanı Erdoğan'a ağır hakaretler içeren bir şiir okuyan Böhmermann'ın yargılanmasını onayladı. Demek ki neymiş: Bu konuda cok rahat olan Avrupa'da bile Küfür ve hakaretin bir sınırı varmış. Küfür ve hakaret edip yargilaninca, "Eleştiri bile yasak" diye ortalığı yıkanlar Türkiye'yi nereye şikayet edecek şimdi?! Küresel ısınma, çevre felaketleri, afetler, savaşlar, adaletsizlik, ahlaki çöküntü vs..  "Allah'ın buyruklarını umursamayan şu insanla..

 • img

  Psikanalistlere büyük görev düşüyor!

  • 02 Nisan 2016 11:05

  Huzurevlerinin en çok izlenen programı Halk Arenası başladı. İzlemeye başladım: 1) Önce Reza Zarrab ABD yargısıyla işbirliği yapacak ve Erdoğan yargılanacak diye sevindiler. 2) Sonra Can Dündar ve Erdem Gül davasının uluslararası boyutu olduğunu birbirlerine söyleyip Erdoğan yargılanacak diye tekrar sevindiler. 3) Yine içleri soğumadı, kanıt diye öne sürdükleri hiçbir delili ciddiye alınmayan Rusya'nın bugün "Türkiye IŞİD'e yardım ediyor" iddialarını BM'ye taşıdığını söyleyip Erdoğan yargılanacak diye extra sevindiler. Bunların her biri çocukluğuna inmelik.. Ps..

 • img

  Onlar korkunca Türkiye panikliyor!..

  • 21 Mart 2016 11:55

  Doğuda ve Güneydoğuda aylardır şehit düşen asker ve polislerin, Ankara'da yüzlerce kişinin hayatını kaybettiği 3 patlama'nın yapamadığı etkiyi 5 kişinin öldüğü İstiklal'deki son patlama yaptı. İnsanlar ciddi panik yaşıyor; sokaklarda canlı bomba gözetliyor. Bence bunun iki sebebi var: 1) Devletin önlem almış olmasına rağmen saldırının gerçekleşebilmiş olması insanları paniğe sevketti. 2) Saldırı İstanbul'un en marka ve turistik yerlerinden birinde gerçekleşti.  Benzer özellikteki Sultanahmet saldırısından farkı şu? Sultanahmet daha geleneksel bir mekan; burjuvaziye gö..

 • img

  Kim hangi bedeli ödedi?

  • 14 Mart 2016 16:02

  Saldırıyı Balıkesir Üniversitesi öğrencisi Seher Demir'in gerçekleştirdiği iddia ediliyor. Şunu anlayalım artık; Terör örgütünün konsepti değişti. Terörist Kandil'de Hakkari'de Diyarbakır'da değil üniversite kampüslerinde öğrenci. Bombalı aracı altına verip "git ezilen halkın için kendini patlat" diyorlar. Bugün üniversite kampüslerinde İhh, Ensar, Türgev stand kursun anında taciz edilip saldırıya uğrarken; PKK sempatizanları-militanları üniversitelerde rahatça propaganda yapıyor.  Nasıl paraleller dershanelerden adam devşiriyorsa bunlar da buralardan terör..

 • img

  Bugün 28 Şubat..

  • 28 Şubat 2016 15:48

  28 Şubat denince aklıma bir İncil ayeti ya da Hz. İsa'ya(a.s) ait olduğu iddia edilen bir söz gelir: “Karanlıkta dile getirmekten çekindiğiniz hakikat, bir gün aydınlıkta işitilecek ve gizli mekanlarda öğrendiğiniz inancı, bir gün çatılardan haykıracaksınız ve insanlar buna inanacak” Evet, tarih boyunca, ezilen zayıf müminler bir gün taç sahiplerini alt edip iktidar sahibi olmuşlardır. Ama keşke bu iktidar değişiminin de salt bir ödül değil imtihan olduğunu fark edebilseydik!.. "Sizi hayatın iyi ve kötü tezahürleriyle karşı karşıya getirerek sınıyoruz" (Enbiya:35) "Onla..

Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu