Hamza BOL

 • img

  Tüm Hukukçular Cezaevine Girmeli

  • 05 Nisan 2015 18:28

  Hırsızlar koğuşundakilerle aynı avluyu kullanıyorduk. Soruyorum bir tanesine : - Hırsızlık yapacağına çalışsan, helal kazansan daha iyi değil mi? - Hocam bir ay çalıştırıyorlar asgari ücret veriyorlar. Ben asgari ücreti bazan bir gecede alıyorum.  Niye çalışayım ki ? - İyi ama bak içerdesin. Çoluk çocuğuna kim bakacak ? Diyorum. Gülüyor – Elhamdülillah birikimim var, mağdur olmazlar. Belki utanır diye şunu söylüyorum - Çocuğuna okulda ‘baban ne iş yapıyor? Diye sordukları zaman ne cevap veriyor.? Yine gülüyor – Hocam bizim semtin geçim kaynağı hırsızlık. Hepsinin babası hırsız z..

 • img

  Erdoğan'ın Güneydoğu Planı

  • 01 Şubat 2014 11:25

  Son yıllarda şunu farkettim. Fitne üreticileri dünyadaki gelişmelere yetişemiyorlar. Her gelişmeye 'özel fitne' düşünmek zor olsa gerek. Güneydoğuda güzel gelişmeler var. Fitneciler bu gelişmeler için neler planlıyorlar acaba? Erdoğan'ın Güneydoğu planını, bilmeyenler için aktaralım. Bölge artık 'Güneydoğu' olmaktan çıkacak. Başbakan şu fırtınalı günleri atlatabilirse 'Silopi' serbest bölge olacak. Çevrede organize sanayi bölgeleri kurulmaya başlanmıştı zaten. Erdoğ..

 • img

  Erdoğan'ı İndirmek İsteyen Köleler !

  • 27 Aralık 2013 18:11

  Son iki gündür sıkça duyduğum bir cümle var. 'Erdoğan istifa etse gerginlik bitecek'. Cümleyi türkçeye çevirelim. ' Erdoğan istifa ederse saldırmaktan vazgeçeriz'. Kim söylüyor bunu ?   Cemaatin sözcüleri. Bu filmi Venezuela'da izledik. Hava Albay Pedro Soto, Hugo Chavez'in istifa etmesinin ''gerginliği azaltacağını'' söylemişti. Sonra bir kaç subay daha aynı şeyi söylemeye başladı. Hepsi aynı gün söylemiyor ki halkın bünyesi s..

 • img

  Baltalar Elimizde

  • 21 Aralık 2013 16:44

  Cemaat, savaş baltalarını çıkarmış dört koldan 'Kule'yi ele geçirmeye çalışıyor. Kahvehane muhabbetlerinde geçen 'çektin mi vuracaksın, eğer vurmayacaksan çekmeyeceksin' lafı vardır. Cemaatin durumu aynen öyle. Vurmama şansı yok. Eğer Erdoğan'ı indiremezlerse, Erdoğan onların canına okuyacak. (Ben bu yazıyı yazarken okumaya başlamıştı) Düşünün, 30 yıl boyunca devlet kadrolarını ele geçireceğim diye çırpın, tam amacına ulaşmışken herşeyi kaybet.  Pek acıklı bir durum. Yani bunca..

 • img

  Dershane ve Tuğla

  • 17 Kasım 2013 10:28

  Cemaatin ''bir miktar''  hırçınlaşması üzerine söylemek istediğim bir kaç  şey var. Dershanelerin neden olması gerektiğini açıklayan beyanlar okuyorum. Bunlardan en önemli iddia :  ' Şu anki eğitim sisteminin kalitesizliği'. Evet söylenen bu:  'Okul eğitimi kalitesiz, dershane bu eksikliği gideriyor' diyorlar. Oysa, dershaneler ''Çöp Bilgi Yeri ''.  Eğitim kalitesini arttıran bir yer değil. Bildiğimiz çöp.. Alıyorsun  bir yıl sonra &ccedi..

 • img

  Erdoğan ile dans edebilmek

  • 06 Haziran 2013 08:14

  Nefret insanı kör eder.  Aşırı sevgi de öyledir. Akıl durur... duygular konuşur. Gezi Parkı eylemleri tam bu kıvama geldi. Çeşitli istekleri vardı . Başbakan ''çapulcu'' muamelesi yapınca gösteriler başladı. Erdoğan sert bir mizaca sahip ancak, kurnazlığı daha baskın. Yani 'öfkesi, aklını bastırmayacak seviyede'.  Atatürk'çü kesime ve önde gelenlerine baktığımız zaman benzer öfkeyi görüyoruz. Lakin, Kurnazlar mı ?. Akıllıca mı hareket ediyorlar ?  Bakalım.   Medeniye..

 • img

  Hasta Adam: ABD

  • 26 Mayıs 2013 18:06

  Ülkeler hesap hatası yapar. Düşmanını küçümseyen ülkeler daha büyük hata yapar. Suriye, anlatacağımız hikayenin final kısmıdır. Yani sona geldik. 11 Eylül saldırılarından 6 ay önce George Bush öfkeyle şöyle diyordu : ''Ben o teröristleri 2 ay içinde Afganistan'dan temizleyeceğim ! ' Ne olmuştu, Bush neden öfkelenmişti. ? Sebep Şudur : ''  Molla Ömer, Afganistanda kurulacak olan 'Boru Hattı'nın yapımını ve işletilmesini Arjantin firması BRIDAS'a vermişti.  Bu..

 • img

  Suriye Savaşını Anlayalım Artık

  • 18 Mayıs 2013 07:58

  3 yaşında bir çocuğa anlatır gibi konuşalım. Yoksa ''kim-kimdir'' bazı kesimler anlayamıyor. Suriye toprakları kime ait ? Suriye halkına. Demek ki, Esed sülalesinin şahsi malı değil. Halk, Esed'den kurtulmak istiyor. Ama Esed, İran, Hizbullah ve Rusya'nın koruması altında halkını öldürüyor. Tek tek soralım. İran'ın orada ne işi var? Suriye, İran için stratejik öneme sahip. Suriye halkı, 'İran'ın menfaatleri için ölmek zorunda mı? İran zarar görmesin diye, Suriye halkı ölmeli mi? Anlamay..

 • img

  Ah Rıfat Ah !

  • 09 Nisan 2013 10:05

  2 Şubat 1982 Suriye genelkurmay başkanı '' Rıfat Esad'' büyük bir görev üstlenmişti. Doğrusu herkesin yapabileceği birşey değildi.  Basitçe 'Hama şehrini dümdüz etmek' ile görevliydi. Tanklar, Uçaklar, Füze rampaları vardı sadece... malzeme kısıtlıydı ama 'Kahraman' olmanın şartıda buydu zaten. Hama'lı müslümanlar gece uykudayken bombalamaya başladılar. Planda olmayan ufak bir sorun çıkmıştı. .  Bazı askerler 'Biz nasıl olurda kardeşlerimizi bombalarız? diyordu. R..

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu