Kurşun Kalem

 • img

  Toprak

  • 06 Nisan 2016 11:01

      Empati kavramı, karşılıklı ilişkilerde uzlaşma adına yapılacak en iyi davranıştır. Bunun için Karşılıklı ilişkinin konumu durumu, fikri bir önem arz etmemektedir. Karşıt taraftaki kim olursa olsun İleri sürülen fikirlerde yahut başkalarının kanaatleri üzerinde kafa yormak , hak vermek adına tabuları parçalayıp biraz da olsa düşünmek kişiyi her zaman doğruya götürecektir. İdeolojiler bazen hakikati görmekte engel teşkil edebiliyorken, bir fikir akımına körü körüne bağlanmak bizi kaosa sokmaktan başka işe yaramayacaktır. Şahsi ve menfi düşünerek bir ırkı, bir dini, bir..

 • img

  Aziz Olunuz

  • 17 Aralık 2015 11:48

    Bundan 8 yıl önce ‘İnsanın biyolojik saati’ ve ‘Dna onarımı’ hakkında bir röportaj yayınlanıyor bir gazetede. Çağımızın vebası olan Kanseri belki de tarihe karıştıracak bir buluşun sinyalleri veriliyor. Bu röportajı bu kez İsviçreli bilim insanları değil, bir Türk Bilim İnsanı veriyor. Çalışmalarını 40 yıldır devam ettiriyor  ancak bu aşamaya kadar kendi ülkesinde değil el üstünde tutulmak,  bilimle ilgilenenler  haricinde tanınmıyor bile. En gereksiz konuları manşetlerinden indirmeyen Gazetecilik ve Habercilik anlayışı kendisini tanıtma gereği ..

 • img

  "Gömmeyin Ferit'i"

  • 29 Kasım 2015 20:27

  Günlerden Pazar. Saat Sabah 8. Gece yağan yağmur şehri hayli yordu, temizlendi mi orası muamma.. Başka şehirler var bir de. İçlerinde küçük çocukların yaşadığı şehirler. Şehirleri temiz tutan çocuklar.. Bir Ferit var. Daha 6 yaşında. Zeytin gözleri umutla parlıyor. Evinde annesiyle birlikte oyun oynuyor. Annesi babası çok seviyor Feriti. Her anne babanın çocuğunu sevdiği gibi.. Gözünden sakınıyorlar. Kendi çocuklarımızı sakındığımız gibi. Ah kendi çocuklarımız nasıl da değerli bizim için. Küçüktür masumdur.. Ferit de değerli,küçük ve masum.. 6 yaşında. Elleri ayakları minicik. ..

 • img

  Güvenlik Zaafiyeti

  • 27 Kasım 2015 14:38

  Mehmet Selim Kiraz vardı bir zamanlar. Biz balık hafızalılar çabuk unuturuz bazı şeyleri. 2 terörist dayadı dağ gibi adamın kafasına silahı, bantladılar ağzını bağladılar ellerini. Sıktılar kafasına. Namertliğin soytarısı oldular. Bir terör örgütüne bağlı olmalarına rağmen Kahraman ilan edildiler bazı kesimlerce. Bir gazete vardı ki, Terörist diyemedi bu katillere. Eylemci diye adlandırdı. Eylem yapmış çocuklar... Kimse ses etmedi. Bir gün Fransız bir Karikatür dergisi, ''Eğer sen olmasaydın âlemleri yaratmazdım''  Sözünün muhatabı Peygamberimiz için iğrenç ka..

Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu
 Net Haber Yazılımı tarafından geliştirilmiştir

Yukarı Dön