Dr. Ali Cihan Kurt

 • img

  Batı'nın Türkiye Sınavı

  • 02 Eylül 2016 11:22

  Geçtiğimiz günlerde ulusal ve uluslararası çapta iki çok önemli sürecin içine girdik. Biri 15 Temmuz darbe girişimi ve bir diğeri de Türkiye’nin Cerablus’tan başlattığı Fırat Kalkanı Harekatı. Sadece bu iki olay üzerinden BATI’nın Türkiye’ye bakış açısındaki arızi durumları ve çifte standartları kendi ifadeleriyle anlamak mümkün. 15 Temmuz başarısız darbe girişimi sonrasında birçok dost! Batı ülkesinin boğazında bir şeyler düğümlendi. Artık nasıl bir beklenti içine girdilerse, bizi nasıl bir sabaha uyandırma hayali kurdularsa gerçekten işlerin onların beklediği ve planladığı gibi olmadığı m..

 • img

  Küresel Hesaplar ve Türkiye Savaşı

  • 24 Ağustos 2016 13:05

  Dünya giderek karmaşık çıkar ve güç savaşlarının içine girmektedir. Vekalet savaşları dediğimiz terör örgütleri üzerinden yapılan mücadelelerin yerine ülkelerin doğrudan müdahil olduğu ve karşı karşıya geldiği sıcak savaşlara doğru ilerliyoruz. Neredeyse her terör örgütünün arkasından sözde medeni BATI ülkelerinin çıktığına şahit oluyoruz. Kendi elleriyle kurdukları sözde İslamcı terör örgütlerini bahane edilerek Irak, Suriye ve Kuzey Afrika ülkeleri yeniden işgal edildi. Bir yandan sözde terör örgütleri kuran ülkelerin en büyük terörü düzenli ordularıyla gerçekleştirdiklerini yakından izliyor..

 • img

  “Muhalif” olmakla “Hain” olmak arasındaki ince çizgi ve İçimizdeki RUS’lar...

  • 27 Kasım 2015 23:00

  Son zamanlarda çok sayıda ibretlik olaylar yaşıyoruz. Hem içeride hem de dışarıda yaşananlar toplumumuz açısından ders niteliğindedir.  Önceleri iç ve dış olaylar birbirlerinden daha keskin çizgilerle ayrılırken dünya küçüldükçe bu ayrım giderek azalmakta ve bizler olaylar fırtınası içinde bir o yandan bir bu yana savrulmaktayız. İnsan bazen sağlıklı ve mantıklı düşünme yetilerini bile kaybedebiliyor. Örneğin, ülke çapında büyük bir elektrik kesintisi yaşandığında “Tayyip seçimlerde elektriği kesecek, onun için deneme yapıyor” bile demiştik.  Diyarbakır’da, Suruç’ta ve Ankara’da patl..

 • img

  Fransa ve İhtimaller...

  • 15 Kasım 2015 12:40

  Fransa Charlie Hebdo saldırısının ardından dün gece büyük ölçekli, eş zamanlı terör saldırıları yaşadı. 7 farklı noktada gerçekleşen saldırılarda en son rakamlara göre 129 kişi hayatını kaybetti ve yüzlerce de yaralı var. Söz konusu terör saldırısı Avrupa denilen hassas! bölgede meydana gelince bütün dünyanın dikkatini çekiyor. Bütün dünya kamuoyunu dehşete düşürüyor ve teröre lanet seansları düzenleniyor. Halbuki benzer saldırılar Orta Doğu’da hemen her gün meydana geliyor, masum insanlar, çocuklar, anneler ölüyor. Suriye’de, Afganistan’da, Arakan’da, Afrika’da ölen yüzbinlerin hiç bir..

 • img

  Başkanlık Sistemi gelecek mi?

  • 09 Kasım 2015 22:39

  Türkiye’de zaman zaman ısıtılan ancak nereden geldiği tam olarak bilinmeyen! bir rüzgarla söndürülen başkanlık meselesi bugünlerde hiç olmadığı kadar yoğun bir şekilde yeniden konuşulmaktadır.  Başkanlık ile ilgili konuşulanlar arasında bir “sistem” olduğunu söylemek imkansız. Aslında başkanlığın adı var kendi yok diyebiliriz.  Ayrıca başkanlığın parlamenter sisteme karşı, onun alternatifi gibi gösterilmesi ülkeyi tek adam yönetecek, padişahlığa geri döneceğiz gibi sığ yorumlara çanak tutmaktadır.  7 haziran seçimlerinden önce bu konunun zeminsiz ve sağlıksız bir şekilde tartışm..

Gündem
Rus askerlerinin YPG arması takması Ankara'yı üzdü
Türkiye
Hafriyat kamyonlarında yazılım zorunlu hale gelecek
Dünya
Çeçenistan'daki Rus üssüne baskın

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu

astropay