Betül Salur

 • img

  Silkelen! Dünya Adalet Bekler

  • 10 Aralık 2016 14:42

  Eğer ölüm olmasaydı ölümü icad edermiydi insanoğlu? Aklım almıyor, yüreğim kaldırmıyor yaşananları. Esfele safilinler sarmış ölümün kurtuluş olduğu tüm coğrafyaları.  İyiki ölüm var! İyiki hesap günü var! Yoksa çıldırtacak çaresizliğimiz bizi! Hangi menfaat dindirir bunca acıyı? Hangi akıl açıklayabilir vatansız savrulan paramparça yüreklerin sızısını? Hangi ideoloji hafifletir "Ömrüm Lailaheillallah de" diye ölümün kıyısındaki ciğerparesine telkin veren annenin acısını? Söyler misiniz bana; daha ne kadar kandan beslenen, sürekli çözümsüzlük üreten, egemen güç olma..

 • img

  Mescid-i Aksa 2016'da Yıkılacak mı?

  • 01 Şubat 2016 11:26

  Yahudilerin Filistin topraklarını işgal ettikleri günden beri hedeflerine aşama aşama ilerlediklerini görebiliyoruz. Kudüs'ü tamamen Müslümansızlaştırmak için büyük çaba sarf eden işgalcilerin en önemli hedefleri Mescid-i Aksa'yı tamamen ele geçirip "Yahudi Tapınağını" kurmak. İsrail’in tamamen kendi iddialarından ve kehanetlerinden oluşan “Yahudi Tapınağı” süreci “Harap Sinagogu” açılışı ile resmen başladı. Harap Sinagogu “Yahudi Tapınağı” için en önemli adımdı. İşte bu adım ve devamındaki süreç Mescid-i Aksa’nın yıkılması anlamına geliyor. Diğer taraftan henüz sınırları ..

 • img

  Türkiye- İsrail İlişkileri Yeni Mi Ki?

  • 21 Aralık 2015 17:21

  Çabucak heyecana kapılıp çokça duygularıyla hareket eden bir toplum olduğumuz doğrudur. Türkiye İsrail ilişkileri hemen gündem oldu. Ancak bazı şeyler doğru yansıtılmıyor ve çarpıtılmaya müsait. Gördüğüm kadarıyla Türkiye İsrail arasında çok güzel bir ilişki varmışta Mavi Marmara'dan sonra ipler gerilmiş, ülkenin siyasi çıkarları söz konusu oluncada Mavi Marmara'ya ve Filistin'e ihanet edilmiş gibi bir hava estiriliyor! Türkiye Mart 1949 da altını çizerek belirtiyorum ki Müslüman halkına rağmen İsrail'i devlet olarak tanıyan ülkelerin başında geliyor malesef! Dolayısıy..

 • img

  Adomim Etkisi

  • 13 Kasım 2015 15:06

  Adomim: Kudüs'ün doğusunda büyükçe bir alana kurulmuş işgal bölgesi.  Filistin halkına ait evlere ve topraklara el koyan İsrail’in daha sonra bu bölgelere Siyonistleri yerleştirip dünyaya kibarca 'yerleşim bölgesi' diye tanıtması hızla ilerleyen işgalin ana unsurlarındandır. Bu gaspa maruz kalan Filistinliler bedevi (evsiz göçebe) hayatı yaşamak zorunda kalıyorlar ve bir süre sonra sınır dışı ediliyorlar! Tamamen çözümsüzlük hedefleyen ve gergin ortamdan beslenen İsrail için işgal politikaları adeta vazgeçilmez bir yaşam tarzı. Ancak Adomim Bölgesini diğer işgal bölgeler..

 • img

  BM Mi Verir Biz Mi Alırız?

  • 03 Ekim 2015 10:10

  Osmanlı hakimiyetini yitirmesinden sonra İngiliz mandasındaki Filistin idaresi 1947'de BM'ye teslim edildi. BM'nin kurduğu komite Filistin tarafının tüm itirazlarına rağmen toprakları ikiye böldü. Yasal verilere göre %56,47'si yahudilere. %43,53'ü Araplar'a verildi.  14 Mayıs 1948'de Filistin'in Tel Rabia şehrinde (şimdiki adı Tel Aviv) saat 16:00'da 2000 yıldır bekledikleri ancak meşruiyeti hala tartışılan, günümüzde hala sınırları tam olarak belli olmayan İsrail devleti ilan edildi. Filistinliler ise bugünü 'Nakba' yani 'felaket günü..

 • img

  Neden Hep Karmaşa?

  • 01 Ekim 2015 11:04

  Suud'lu iz El Karni diyor ki: 'Şayet Arap Kralları bir hafta başımızda olmasa o hafta Mescid-i Aksa'yı fetheder ve namazı orada kılarız!' Bu iddialı bir söylem olabilir. Ancak yaşananları özetler nitelikte. İsrail üzerinde devlet baskısı kurulmadığı sürece hiçbir şekilde kural ve hukuk tanımadan, haklarını savunmaya çalışan masum insanlara en acımasız politikalarını uygulayabiliyor. Müslüman ülkeler ne kadar iç karışıklık yaşarsa İsrail o kadar özgür hareket edebiliyor, bu orantıyı görmek mümkün.  Daha geçtiğimiz günlerde kontrol noktasında gerekçesiz bir uygulama..

Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu