Şevki Karabekiroğlu

 • img

  Kürtler Üzerinden Yapılan Sinsi Planlar

  • 11 Eylül 2017 22:48

  Bir kere şu katı gerçeğin altını çizelim. Batılı emperyalistlerin dostları yoktur, çıkarları vardır. Kendileri dışındaki hiç kimsenin de hayatı değerli değildir. Bu yüzden İngilizler kurtuluş harbinde yüz binlik Yunan ordusunu Anadolu’ya getirip, perişan ve münhezim vaziyette geri dönmesine zerre kadar aldırış etmemiştir. Aynı şekilde güney illerimizi işgale gelen Fransızlar da Ermenilere “Gelin size Kilikya’da Ermeni devleti kuracağız” diye kandırıp, taşın sert odlunu görünce peşi sıra getirdiği Ermenileri yüz üstü bırakıp gittiler. Ermenilerin; “bizi ne vaatlerle getirdiniz şimdi bizi Türkle..

 • img

  Ne Büyük Devletmişiz

  • 09 Eylül 2017 00:07

  Keçecizde Fuat Paşanın Fransa kralına söylediği meşhur söz; "Bizim Devleti aliye ne büyükmüş ki siz dışardan biz içeriden uğraştığımız halde hala yıkılmadı" İsrail  "Bana tehdit oluşturan yeri gider vururum aradaş" der.  Suriye'de dilediği gibi uçar, dilediği yeri vurur. Bir Allah'ın kulu da terör demez. ABD veya Avrupa. Huzur ve güven adasında rahatça yaşar. Sınırları muhkem, mülteci veya terörist giremez, etrafında savaş yok, tehdit yok oturduğu yerden bize akıl verir. Terör operasyonlarını durdur, sınır ötesine karışma, mültecileri salma. Behe..

 • img

  Bizim Eğitim Tarzımız Rahle-i Tedris

  • 07 Eylül 2017 11:46

  Osmanlı medreselerinde verilen tedrisatın adı buydu. Usul de şöyle idi. İlminde kamil bir hoca rahlesini önüne çeker ve suhte odasında bir yıldız gibi başköşeye kurulur kitabı da önüne açardı. Talebeler de bir hilal gibi etrafına dizilir ve bir halka oluştururlardı. Karşılıklı muhavere olurdu. Hoca konu başlığını açar öğrenciler önceden hazırlandıkları bu konuya soru cevap tarzında karşılık verirlerdi. Süreyi daha ziyade öğrenciler kullanır hoca gereken yerde devreye girerdi. Bu sohbet tarzındaki derslerde sadece ilim öğrenilmezdi. Zihinlerden hikmet süzülürdü. Anlayış ve kavrayış kabiliyet..

 • img

  Malazgirt (26 Ağustos 1071)

  • 26 Ağustos 2017 19:17

  1. Selçuk Bey Oğuz Yabgusu ile ihtilafa düşünce Kınık boyunu alıp Horasan Maveraünnehir taraflarına geldi. 2. Onların buradaki varlığı Gaznelileri rahatsız etti 3. Gaznelilerle hesaplaşmadan bölgede tutunamayacaklarını anladılar ve onlarla 1040 yılında Dandanakan'da çok zorlu bir savaş yaptılar. Bu savaş İran kapılarını araladı ve hiç değilse İran'da yaşayabilecekleri bir alan açtı. 4. Aile boy budun il tarzınde küçükten büyüğe doğru sıralanan örgütlü yapının içinde müthiş bir disiplin vardı. Bey veya Hükümdarın mensup olduğu ailenin Tanrısal yetkileri olduğuna inanılır, emirl..

 • img

  Osmanlı'nın İlk 150 Yılı ile Ak Parti'nin İlk 15 Yılı

  • 08 Ağustos 2017 14:29

  Osmanlı kurulurken güç ve denge hesaplarını çok iyi yaptı. Moğollarla ve küçük beyliklerle mecbur kalmadıkça savaşmadı. Dikkatini Bizans'a yöneltti. Bu siyaset sayesinde İslam dünyasının birleştirici gücü oldu. Osmanlı şahsında Bir karargah oluştu ve geniş bir ittifak sağlandı. Hatta yeri geldi Bizans ile veya Balkan devletleri ile de ittifak edildi.  Fatih'ten sonra gerekli güce ulaşıp ayakları yere değince kendi gücünü oluşturdu. İmparatorluk oldu. Ak Partinin ilk 15 yılını bu 150 yıla benzetebiliriz. Artık kendimiz olmalıyız. Ak Parti bir dava ve misyon partisi olduğu içi..

 • img

  Siyasetin Diğer Adı Sabırdır

  • 02 Ağustos 2017 13:20

  Genç Osman Yeniçeri Ocağının çöktüğünü görünce kaldırmaya karar verdi ama iki hata yaptı. Bir..Kararını karısına söyledi. iki... Bu kararı yeniçeriler duyunca da "ben padişahım, kimse karışamaz" dedi. Ayaklanıp öldürdüler. Bu olaydan sonra yaklaşık 200 sene bu ocağa ilişen olmadı. Çürük çarık yenile yenile varlığını sürdürdü. III. Selim çok dikkatli ve titiz davranıyordu. Ağzından çıkan söz yasa sayılan, halifeyi ruyi zemin olan padişah kendi ordusu karşısında çaresizdi. İşleri oluruna bırakırsa da devlet çökerdi. O yüzden 19 yıllık saltanatında uzun ince bir yol izledi. Güç od..

 • img

  Ah Efendim Ah

  • 30 Temmuz 2017 13:42

  İttihat Terakki kurulduğunda kendisine son derece kutsal bir misyon yüklemişti. Cemiyete dahil olanlar yoluna baş koyulacak buyük davanın neferleri gibiydi. Çok mühim vazifeleri vardı. Bir kere dağılmakta olan devleti derleyip toparlayacaklar, çöküş sürecine son verecekler, devleti yeniden ayağa kaldıracaklardı. Bunun için teşkilata yeminle giriliyor ve her üye bir fedai gibi çalışıyordu.  Cemiyetin karanlık dehlizlerine yuva yapmış masonik merkezler ise hem teşkilatlın işleyiş tarzında amir hükmündeydiler hem fikri planda belirleyici konumdaydılar. Vatan millet Sakarya gazıyla yola düşü..

 • img

  Hafiye Teşkilatı

  • 24 Temmuz 2017 11:24

  Osmanlı’nın ilk yıllarında uygulanan devşirme sistemi son yıllarında tersine döndü. O dönemde onların içinden devşirip onlara karşı kullandığımız asker ve umeranın yerini son dönemde bizim içimizden devşirilip bize karşı kullanılan ulema-umera ve asker aldı. Tanzimatla başlayan süreç Abdulhamid dönemine geldiğinde devşirmeler lehine yarıdan çok fazla bir sayıya ulaşmıştı.  Abdulhamid attığı adımların akamete uğradığını ve bürokrasinin kara deliklerinde kaybolup gittiğini görünce, bir de en mahrem işlerin ve sırların birkaç saat içinde düşmanların eline geçtiğini fark edince iyi bir ist..

 • img

  Sıfır Maliyetli Savaş Tekniği; Örgütlerle Vurmak

  • 15 Temmuz 2017 13:02

  Bugün asimetrik savaşları vekalet ve vesayet savaşlarını 4. nesil savaş tekniğini DEAŞ’ı PKK’yı Fetö’yü tartışıyoruz. Devletler veya milletler arası mücadelede orduların yerine onlara vekaleten savaşan örgütlerin varlığından bahsediyoruz ve bunu bugünlerde başlamış bir taktik veya teknik olarak algılıyoruz. Halbuki bundan yüz sene önce de benzer yöntemler gizemli örgütler kurulmuş kullanılmış ve netice alınmış. Burada onlardan birini anlatacağız İttihat Terakki Cemiyeti.  Bu cemiyeti tam olarak çözümleyebilirsek düşmanın bizi içeriden vurmak için başvurduğu yöntemlerin neler olduğunu t..

 • img

  3 boyutlu Fetö operasyonu

  • 14 Haziran 2017 10:46

  1.Devletin adamları. Örgütsel bağlantıların peşinde. Örgütün omurgasını çökertmeye çalışıyor. Bunu yaparken kimseye haksızlık yapılmasın kimse devletine küsmesin diye azami dikkati gösteriyor. 2. Ulusalcılar Operasyon bahanesi ile bir yandan fetöden Ergenekon ve balyoz davalarında yediği darbenin intikamını alıyor öbür yandan da dindar kesime duyduğu kini bu işe katarak sudan sebeplerle adam topluyor. Böylece Erdoğan ın en büyük dayanağı olan dindar kesimi ona düşman ediyor tabanı oyuyor 3.Kriptolar. En büyük öncelikleri elebaşları gözden kaçırmak. Bunu sağlamak ve operasyonlar hız kesme..

Gündem
Cumhurbaşkanlığı korumalarına yeni yerli silah
Türkiye
Bakan Kaya, rahatsızlanan yolcuya ilk müdahaleyi yaptı
Dünya
AB'den Türkiye açıklaması

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu