Şevki Karabekiroğlu

 • img

  Kaos Planı İşliyor

  • 20 Nisan 2017 13:46

  1. Peşpeşe asker temalı dizilerin devreye girmesi ve bu ekibe bol miktarda imkan ve para sunulması bunun bir proje dahilinde olduğunu ortaya koyuyor. Bunlar senaryoda askere verilecek vazife için zemin oluşturma görevi yapıyor. STV deki fetö dizilerini hatırlayın. Sonradan olan pek çok olay bu dizilerde işlenmiş hatta örgüte bu dizilerle şifreli mesajlar verilmişti. Düşen helikopterin bu dizilerde gün evvelinden işlenmesi aynı senaryoyu hatıra getiriyor 2. Sosyal medyada bot hesaplar çoğaldı. Kışkırtıçı bir paylaşım birkaç dakika içerisinde binlerce hesap tarafından yayılabiliyor 3. 400 ..

 • img

  BOP Hakkında

  • 12 Nisan 2017 15:22

  2002 yılında dört bir yandan kuşatılmış ve iktidar alanının çok az bir kısmı kendisine bırakılmış olan Ak Parti hükümeti ülkeyi bağlayan zincirleri 2003 ten sonra kırmaya başladı. Bu tarihten itibaren içeride vesayet odakları dışarıda Türkiye düşmanları düğmeye bastılar. Garip olan gelişmelerden biri de şudur. 2005 ten itibaren ağır bedeller ödemeyi göze alarak İran’ı ve Suriye’yi kollayan Türkiye bu ülkelerden maalesef hiçbir zaman aynı karşılığı göremedi. Mezhep taassubu gözlerini karartmış olan bu devletleri yöneticileri bizim uzattığımız dostluk elini her zaman havada bıraktı. 2006 yılınd..

 • img

  Son Viraj

  • 10 Nisan 2017 09:29

  Egemenliği oligarşinin eline verip bir takım vesayet nerkezleri kurup millet ile devlet arasına aşılmaz bariyerler kuran uzaktan kumandalı demokrasinin son virajını dönüyoruz. Bundan sonrası düzlüktür ve kumanda millete geçecektir. Ne var ki elinde tuttuğu egemenliği kolayına bırakmayacak olanların elnde bu süreci baltalamak için epeyce koz vardır. Bunları teker tahlil edip ona göre tedbirlerimizi alsak iyi olur. 1. KAOS Suriye'de hazırlanan ve Türkiye içine taşınmak istenen bir kaos planı var. Bu planın benzerine 2014 yılında Kobani'de şahit olduk.  Plan şöyle işler. ABD nin ..

 • img

  Cumhuriyet ile Demokrasi Farkı

  • 23 Şubat 2017 20:16

  Cumhuriyet: Kısaca egemenliğin millete ait olduğu rejimin adıdır. Kendini yönetecek olanları oy vermek sureti ile millet seçer. Millet egemenlik hakkını temsilcileri vasıtası ile kullanır. Bu temsilcileri seçmek için belli aralıklarla seçim yapılır. Böylece parlamento oluşur. Bu parlamento yasama gücünü elinde tutar. Bu durum egemenliğin parlamento vasıtasıyla millete ait olduğunu gösterir. Yine parlamento kendi içinden bir hükümet çıkarır. Meclisten yeterli güvenoyu alındığı takdirde bu hükümet yürütme (icra) işlerini eline alır ve işe başlar. Meclis istediği zaman hükümetin görevine son vere..

 • img

  Egemenlik Ne Demek?

  • 22 Şubat 2017 19:58

  Egemenlik: Hâkimiyet, hâkim olma, hükmünü yürütme gibi anlamları vardır. Bir ülkede veya her hangi bir toplumda geçerli olacak kuralları ya da kanunları belirleme gücüdür. Egemen olan kendi koyduğu kuralları uygulama ve yürütme gücüne de sahiptir. Bu güç yoksa egemen olamaz.  Egemenliğin bir iç bir de dış boyutu vardı. Dış boyutu bağımsızlıktır. Bir millet kendini yönetecek kişilere ve kurallara kendisi karar verebiliyorsa bağımsız ve egemendir. Başkaları karar veriyorsa esir ve bağımlıdır.  Egemenliğin iç boyutu ise kural koyucunun kim ya da kimler olduğuna bağlıdır. Eğer bir kişi..

 • img

  Rıza Zerrap İran Ambargo Hikayesi

  • 03 Şubat 2017 22:42

  Rıza Zerrap ABD nin eline geçince "Erdoğan aha şimdi yandı" diye zil çalıp oynayanların hevesi kursağında kaldı. O iş unutuldu gitti. Paralel ajanların dışarı kaçırdığı belgeler afişe olacak Erdoğan kimsenin yüzüne bakamayacak diyenlerde o sözleri unuttu. Neden? Çünkü Erdoğan 15 yıllık iktidarında gayrimeşru hiç bir iş yapmadı.  Tam tersine Erdoğan'a Fetö üzerinden çamur bulaştırmaya çalışan Amerika'nın eli çok kirli. Zira bizim dikkatimizi Reza Zarrap üzerine çektikleri günlerde kendileri el altından İran ile ticareti yürütüyorlardı. Bunca ambargoya rağmmen İran n..

 • img

  Niçin Evet

  • 02 Şubat 2017 20:48

  Ak Parti kurulurken baronlar önüne pek çok engel koyar. İlk iş olarak da Erdoğan'ı hapse yollar. Elinde bunlarla başa çıkacak güç olmayan Erdoğan uzlaşmayı dener. Bir süre onlarla birlikte görünür. Hatta Muhsin Başkan'a yol arkadaşlığı teklif eder Muhsin Bey "Fil ile yatağa giren ezilir" diyerek teklifi reddeder. Erdoğan tek başına yürür.  2002 de başladığı yolculukta demokrasi ve hukuk stndartlarını yükseltmek için Avrupa Birliğini hep gündemde tutar. 2006 dan sonra vesayet baronları ile yavaş yavaş yolları ayırır. Bunun üzerine 2007 de ona CB nını seçtirmezler..

 • img

  İslam ve Sanat

  • 02 Şubat 2017 10:47

  Öğrencilik yıllarında Sezai Karakoç’u ziyarete gittiğimizde söylediği bir söz hala hatırımda. Demişti ki “İnsani olan İslami’dir, İslami olan insanidir.”  Bu özellik İslam’ın sanat anlayışına da aynen yansımıştır. İslam sanatı inkişaf ederken insani olmaya, çevreye ve doğaya saygı göstermeye. İnsanın fıtratına uygun davranmaya azami özen göstermiştir. Bunu birkaç örnekle açıklayabiliriz. Topkapı sarayı inşa edilirken Batının sıkıcı ve bunaltıcı yekpare blok bina anlayışı ile hareket edilmemiş tam tersine geniş bir bahçe içerisine parça parça küçük köşkler ve binalar ve müştemilatı ye..

 • img

  Bir Taşla Birkaç Kuş

  • 01 Şubat 2017 17:38

  Şu günlerde Irak ve Suriye'de PKK üzerinden çok sinsi bir plan işliyor. İşgalci güçler PKK'yı aparat olarak kulanacaklar ki en azınan ülkemizin Kürt nüfusu bu işgale direnmesin. Osmanlı'yı yıkılışa götüren sebep bütün enerjisini Ermeni isyanları ile tüketmesi sonradan başlayan işgaller sırasında takatsiz düşmesiydi. Aynı ekip Taşnak örgütü yerine PKK yı kullanıp iş görecek Buyrun okuyun 1804 yılında Sırplar tarafından başlatılan ilk isyan hareketinin arkasından diğer azınlıklar da süratle isyanlara başlamışlar ve 19. yüzyıl boyunca Osmanlı Devleti diğer sorunlarını arka plana ata..

 • img

  Her Şey Tanzimat ile Başladı

  • 31 Ocak 2017 13:10

  • Bu dönemde klasik eğitim veren medreselerin yanında modern eğitim veren Avrupa tarzı okullar açılmıştır. İki farklı kulvarda eğitim gören insanlar toplumda iki farklı dünya görüşünün ve hayat tarzının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu ikilik eğitimden hukuka her alanda kendisini göstermiştir.  • Klasik hayatın gereği Konak aile yapısı terk edilmeye başlanmış, çekirdek aile yapısına yönelmeye başlanmıştır. • Din farkını ortadan kaldırıp Osmanlı kimliği ve tek bir Osmanlı milleti oluşturma çabaları milliyetçilik akımları yüzünden başarısız olmuştur.  • Tanzimatın ilanı bu ..

Gündem
Kato Dağı'nda bir grup terörist kıstırıldı
Türkiye
Askeri gemiler 23 Nisan'da gezilebilecek
Dünya
Rusya'dan flaş 'Türkiye' açıklaması: Hazırız!

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu

astropay