Şevki Karabekiroğlu

 • img

  Rıza Zerrap İran Ambargo Hikayesi

  • 03 Şubat 2017 22:42

  Rıza Zerrap ABD nin eline geçince "Erdoğan aha şimdi yandı" diye zil çalıp oynayanların hevesi kursağında kaldı. O iş unutuldu gitti. Paralel ajanların dışarı kaçırdığı belgeler afişe olacak Erdoğan kimsenin yüzüne bakamayacak diyenlerde o sözleri unuttu. Neden? Çünkü Erdoğan 15 yıllık iktidarında gayrimeşru hiç bir iş yapmadı.  Tam tersine Erdoğan'a Fetö üzerinden çamur bulaştırmaya çalışan Amerika'nın eli çok kirli. Zira bizim dikkatimizi Reza Zarrap üzerine çektikleri günlerde kendileri el altından İran ile ticareti yürütüyorlardı. Bunca ambargoya rağmmen İran n..

 • img

  Niçin Evet

  • 02 Şubat 2017 20:48

  Ak Parti kurulurken baronlar önüne pek çok engel koyar. İlk iş olarak da Erdoğan'ı hapse yollar. Elinde bunlarla başa çıkacak güç olmayan Erdoğan uzlaşmayı dener. Bir süre onlarla birlikte görünür. Hatta Muhsin Başkan'a yol arkadaşlığı teklif eder Muhsin Bey "Fil ile yatağa giren ezilir" diyerek teklifi reddeder. Erdoğan tek başına yürür.  2002 de başladığı yolculukta demokrasi ve hukuk stndartlarını yükseltmek için Avrupa Birliğini hep gündemde tutar. 2006 dan sonra vesayet baronları ile yavaş yavaş yolları ayırır. Bunun üzerine 2007 de ona CB nını seçtirmezler..

 • img

  İslam ve Sanat

  • 02 Şubat 2017 10:47

  Öğrencilik yıllarında Sezai Karakoç’u ziyarete gittiğimizde söylediği bir söz hala hatırımda. Demişti ki “İnsani olan İslami’dir, İslami olan insanidir.”  Bu özellik İslam’ın sanat anlayışına da aynen yansımıştır. İslam sanatı inkişaf ederken insani olmaya, çevreye ve doğaya saygı göstermeye. İnsanın fıtratına uygun davranmaya azami özen göstermiştir. Bunu birkaç örnekle açıklayabiliriz. Topkapı sarayı inşa edilirken Batının sıkıcı ve bunaltıcı yekpare blok bina anlayışı ile hareket edilmemiş tam tersine geniş bir bahçe içerisine parça parça küçük köşkler ve binalar ve müştemilatı ye..

 • img

  Bir Taşla Birkaç Kuş

  • 01 Şubat 2017 17:38

  Şu günlerde Irak ve Suriye'de PKK üzerinden çok sinsi bir plan işliyor. İşgalci güçler PKK'yı aparat olarak kulanacaklar ki en azınan ülkemizin Kürt nüfusu bu işgale direnmesin. Osmanlı'yı yıkılışa götüren sebep bütün enerjisini Ermeni isyanları ile tüketmesi sonradan başlayan işgaller sırasında takatsiz düşmesiydi. Aynı ekip Taşnak örgütü yerine PKK yı kullanıp iş görecek Buyrun okuyun 1804 yılında Sırplar tarafından başlatılan ilk isyan hareketinin arkasından diğer azınlıklar da süratle isyanlara başlamışlar ve 19. yüzyıl boyunca Osmanlı Devleti diğer sorunlarını arka plana ata..

 • img

  Her Şey Tanzimat ile Başladı

  • 31 Ocak 2017 13:10

  • Bu dönemde klasik eğitim veren medreselerin yanında modern eğitim veren Avrupa tarzı okullar açılmıştır. İki farklı kulvarda eğitim gören insanlar toplumda iki farklı dünya görüşünün ve hayat tarzının ortaya çıkmasına sebep olmuştur. Bu ikilik eğitimden hukuka her alanda kendisini göstermiştir.  • Klasik hayatın gereği Konak aile yapısı terk edilmeye başlanmış, çekirdek aile yapısına yönelmeye başlanmıştır. • Din farkını ortadan kaldırıp Osmanlı kimliği ve tek bir Osmanlı milleti oluşturma çabaları milliyetçilik akımları yüzünden başarısız olmuştur.  • Tanzimatın ilanı bu ..

 • img

  Rejim Tartışmaları

  • 28 Ocak 2017 13:49

  Cumhuriyetçi ve laik elitler 1923 yılında kendilerine hazır sunulan bir modeli bulunca sistem üzerine kafa yorup kafa konforunu bozmak istemediği için, sistem ve rejim tartışmalarına hiç sıcak bakmamışlar, bu konuyu adeta tabu haline getirerek bu sahada dokunulmaz bir alan oluşturmuşlardır.  Bunun en önemli sebebi mevcut sistemin kendilerini imtiyazlı bir zümre haline getirmiş olmasıdır. Sonradan gelecek değişiklikler bu imtiyazı ellerinden alacak diye ödleri kopmuştur.  1923 yılında Cumhuriyeti ilan ettikten sonra aynı yıl içerisinde yapılan seçimlere Halk Fırkası tek başına girmi..

 • img

  Büyük Hesaplaşmalar Başlamadan

  • 23 Ocak 2017 20:43

  Taraflar büyük savaşlar gelmeden önce rakiplerini zayıf düşürmek için hamleler yapıyor... Ekonomik kıskaçlara karşı dikkatli olmalı israftan kaçınmalıyız. Şu an elindeki dövizi bozduran 15 temmuz gazilerinin ruhuna sahiptir.. Ekonomik kaynakları inşaat gibi katma değeri düşük atık alanlara değil katma değeri yüksek teknolojik alanlara kaydırmalıyız. Teknolojik yatırımlarda veya silah sanayyinice halka açık hisse satıp milletin yastık altı servetini bu alanda değerlendirmeliyiz. İsraf ekonomisinden verim ekonomisine geçmeliyiz Siber saldırı ihtimaline karşı yerli ve milli iletişim kanalla..

 • img

  Sistem Değişince

  • 14 Ocak 2017 06:31

  <<Artık pijamayla başbakan karşılayamayacaklar <<İktidarı hak edenin elinden alıp altın tepside azınlık partisine veremeyecekler <<15 general Başbakanı araya alıp sırayla sövemeyecekler <<Osman Özbek gibi generaller Başbakan'a küfredince kesesine kalmayacak. <<Paşa gönlüm böyle istiyor deyip bağımsız vekil Yalım Erez'e hükümet kurma görevi veremeyecekler. <<Güneş motel de vekil satın alıp azınlık hükümeti kuramayacaklar. <<İstedikleri partiyi Anayasa mahkemesine kapattıramayacaklar. <<Demokrasiye balans ayarı veremeyecekler <&l..

 • img

  Batı Uygarlığı Ahlakın Neresine Düşer?

  • 11 Ocak 2017 08:44

  Bugün bize üstün ve hakim medeniyet olarak sunulan Batı Uygarlığı, aslında medeniyet sınıfına girmez, giremez. Çünkü Medeniyet insana ait bir mefhumdur. Batının kültür ve bilgi evreni ise kendisi başta olmak üzere insanı, bir hayvan çeşidi olarak tanımlar. Son 300 yılda insanlığın başına gelen bütün felaketlerin, sömürgelerin ve savaşların temelinde bu vardır. Güçlü olanı haklı gören bu anlayış Hakkı gasp etmeyi doğal hale getiren bir felakettir, tabii afetlerden farkı ise organize olmasıdır.  Batı uygarlığının temellerinin neler olduğuna kısaca bakalım; içinde ahlaki ve insani bir kıy..

 • img

  Cumhursuz Cumhuriyet

  • 08 Ocak 2017 20:17

  1923 yılında cumhuriyetin ilanı ile görünüşte halka dayalı bir rejim vücut bulmuş oldu ama uygulamada böyle olmadı. Halkın iradesi formaliteden öteye geçmedi. Çünkü Cumhuriyet yeni bir toplum mühendisliği idi ve toplumu değiştirip dönüştürmek gibi bir görevi vardı. Değişime ve dönüşüme toplumun direneceği de muhakkaktı. Öyle olunca Cumhuriyet gibi, demokrasi gibi milli irade gibi kavramlara bu köklü inkılaplar feda edilemezdi. Toplumu hizaya getirecek eli sopalı bir hükümete ihtiyaç vardı. Bunu adı CHP idi. CHP ne yaptı etti karşısına çıkan TCF veya SCF gibi partilerin kapısına kilit vur..

Gündem
FETÖ'nün 'ana darbe soruşturması' tamamlandı
Türkiye
Ege ve iç kesimlere yağış uyarısı
Dünya
O ülkeden sığınmacı çocuklara cinsel istismar

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu