Şevki Karabekiroğlu

 • img

  CHP'nin Millet İradesine Kurduğu Tuzak

  • 04 Aralık 2016 14:55

  1923 yılında cumhuriyetin ilanı ile görünüşte halka dayalı bir rejim vücut bulmuş oldu ama uygulamada böyle olmadı. Halkın iradesi formaliteden öteye geçmedi. Çünkü Cumhuriyet yeni bir toplum mühendisliği idi ve toplumu değiştirip dönüştürmek gibi bir görevi vardı. Değişime ve dönüşüme toplumun direneceği de muhakkaktı. Öyle olunca Cumhuriyet gibi, demokrasi gibi milli irade gibi kavramlara bu köklü inkılaplar feda edilemezdi. Toplumu hizaya getirecek eli sopalı bir hükümete ihtiyaç vardı. Bunu adı CHP idi. CHP ne yaptı etti karşısına çıkan TCF veya SCF gibi partilerin kapısına kilit vurup m..

 • img

  Ekonomiden Birkaç Fasıl

  • 28 Kasım 2016 16:00

  BİR ÜLKE BÖYLE BATIRILIR FAİZ ile haraca bağlama tüyoları  1. Önce ülkeye yüklü miktar döviz sokacaksın. Borsaya dalacaksın. Borsa tavan yapacak. 2. Fiyatlar zirvedeyken elindeki tahvilleri satacaksın dövize yatacaksın...döviz fırlayacak.. 3. Döviz katlayınca çare olarak faizleri yükselteceksin... 4. Faizler yükselince ellerindeki doları sana yüksek faizden borç verecekler. Kriz yaşamış riskli ülke olduğun için herkese yüzde 10 olan faiz sana yüzde 20 5. Alacaklarını garantiye almak için önüne stand by anlaşması koyacaklar. memura ne kadar maaş vereceğine onlar karar verecek 6. Oy..

 • img

  Asıl Savaşlar Gelmeden...

  • 27 Kasım 2016 14:03

  Taraflar büyük savaşlar gelmeden önce rakiplerini zayıf düşürmek için hamleler yapıyor... Ekonomik kıskaçlara karşı dikkatli olmalı israftan kaçınmalıyız. Şu an elindeki dövizi bozduran 15 temmuz gazilerinin ruhuna sahiptir.. siber saldırı ihtimaline karşı yerli ve milli iletişim kanalları oluşturmalıyız. Algı operesyonlarına karsı sosyal medyada bir karargah oluşturmalı ve organize haraket etmeliyiz. En büyük gücün bilgi ve fikir olduğunu bilip bu yönde büyük bir hızla kendimizi geliştirmeliyiz. Bigi işlem, elektronik ve enformasyon alanlarına en zeki gençlerimizi yönlendirmeliyiz. Mil..

 • img

  Ya Devlet Başa Ya Kuzgun Leşe

  • 23 Kasım 2016 13:56

  IV Murat çok güçlü kuvvetli bir Padişah idi. Dizginleri ele almaya karar verdiğinde bütün zorbalara meydan okudu. Önce Tokat’taki zorbabaşı Hüsrev Paşa’yı katletti. Sonra Topal Recep Paşa’yı huzura çağırdı; “Paşa git, memlekette anarşi ve iğtişaş çıkaranların elebaşları her kim ise bul bana listesini getir” dedi.  Paşa gitti. Bir süre sonra geldi ve; “Hünkarım bulamadım” dedi. Padişah; “Ben buldum mel’un ayağa kalk” dedi. Bunun anlamı götürün boynunu vurun demekti. Arkasından onun pis işlerinin baş ortağı annesi Kösem Sultan’ı çağıdı. “Anneciğim bohçanı al ve bugün akşama kadar Eski..

 • img

  Sayın Erdoğan ile Değişenler

  • 17 Ekim 2016 09:49

  Sayın Erdoğan: 1. Henüz daha kendi ülkendeki egemenlerin elinden egemenliği tam alamamışken tuttun 1 Mart 2003 tezkeresine hayır dedin. 2001 de ikiz kuleleri vurulmuş ve ben mağdurum diye deli danalar gibi ortalığı kasıp kavuran ABD nin ve müttefiklerinin hışmını üzerine çektin. O zamanlar ABD elitleri Türkiye’ye kesecekleri cezayı tartışıyorlardı. Kimisi havadan bombalayalım diyordu, kimisi ekonomik krize sokalım diyordu. 2. ABD bizden yediği kazığı etti etmedi hazmedemedi. Çünkü Irak’a saldırı planları aylar öncesinden iki cepheli planlanmış ve Türkiye üzerinden Irak’ı kıskaca alıp yok..

 • img

  Başkanlık Konusu

  • 13 Ekim 2016 16:55

  Başkanlıkla Türkiye ne kazanacak bir kaç madde ile özetleyelim. 1. Şimdiye kadar yapılan tüm Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuncusu hariç zorlu ve sancılı olmuştur. Bu yüzden darbeler olmuştur. Çünkü Cumhuriyet kurulurken tüm yetkileri Cumhurbaşkanının eline vermiş onun üzerinden rejimi sağlama almıştır. Başkanı halk seçerse hariçten müdahale imkanı kalmayacaktır. Başkan gücünü kurumlardan değil halktan aldığı için rahat ve güçlü olacaktır. 2. Hükumet kurulurken ortaya çıkan meclis aritmetiği esas alınmaktadır. Bu aritmetik istikrarlı ve güçlü hükumetler kurulmasına çoğu zaman imkan verm..

 • img

  PKK Aslında Ermeni Taşnak Örgütü Asaladır

  • 09 Ekim 2016 22:52

  1979 yılında PKK kurulduktan sonra Asala onun bünyesine dahil oldu. Nitekim çatışmalarda ölen ve Suriye uyruklu diye tabir edilen teröristlerin çoğu ermeni asıllıdır.  Ermeniler bölücü Kürt hareketinin en aktif ve öncü unsurudur. Bu hareket içerisinde Türkiye ile yakınlaşma arzusu gösterenlere karşı en şiddetli muhalefet bu kripto Ermeni olan unsurlardan gelmektedir.  Ermeniler bölücü Kürt hareketine dahil olarak önemli faydalar elde etmeyi umuyorlar. En önemlisi terörü daha geniş bir kitleye yaymış ve daha geniş bir kitle desteği sağlamış oluyorlar. Şimdiki bölücü hareket 191..

 • img

  Tarih Dersleri

  • 08 Ekim 2016 17:10

  Fatih tahta oturduktan kisa bir süre sonra Venedik, Ceneviz, Fransız balyoslarini çağırıp onlara kapatulasyon verdigini söylüyor  Adamlar bu buyuk müjdeyi ucarak haber ediyorlar. Dugun degil bayram degil bu kibarlik nereden icap etti anlamıyorlar Umera şiddetle itiraz ediyor. Fatih "merak etmeyin bildigim bir sey var " Diyor. DERKEN 3 yil sonra. Istanbul surlarina dayandigimiz günler  Avrupa da büyük panik var. Macar kralı tum Avrupa krallarna mektup yazıp büyük bir haçlı ordusu kuralım diyor. AMA kimse yerinden kıpırdamıyor. Çünkü Osmanlı dan elde ettikleri imt..

 • img

  Cumhuriyetten Önce Cumhuriyetten sonra -II-

  • 22 Eylül 2016 00:27

  Mutlakıyet döneminde… 1909 da 31 Mart isyanı dolayısıyla kurulan Yıldız Mahkemesinde Padişah II. Abdülhamit suçlu bulunmuş ve çıkan olaylara yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle mahkeme kararı ile tahtından indirilmiş yerine Mehmet Reşat Padişah yapılmıştır. Mehmet Reşat şimdiki İngiltere kraliçesi gibi sembolik bir Padişahlık yapmış, kanunlara uymak, meclis üstünlüğüne gölge düşürmemek ve hükümet işlerine karışmamak konusunda azami dikkat göstermiştir. Bu yüzdendir ki onun döneminde Balkan Savaşları ve I. Dünya Savaşı gibi önemli gelişmeler olmasına rağmen bu olayların içinde Padişahın ..

 • img

  Eski Türkiye Kodları...

  • 06 Eylül 2016 07:30

  1923 te Lozan da Türkiye kimlik değiştirmeyi kabul etti... 3000 yıllık Türk geleneklerinin ve 1500 yıllık İslam esaslarının yerini batıdan ithal edilen kavramlar aldı. 1923 te tüm yeni kurulan İslam ülkelerine 99 yıllık imtiyaz sözleşmeleri imzalatıldı (süresi 2022 de bitiyor) Bu imtiyazları devletler aldı şirketlere verdi. Onlar bu ülkelern iliğini sömürdü. Kral Faysal gibi ve İran’da Musaddık gibi itiraz edenler olursa ordu tarafından darbeyle devrildi 1926 da Musul İngilizlere adeta hediye edildi.. Şöyle bir gerekçe ile; Garp aleminin en medeni mümessili sayılan İngiltere devleti ile do..

Gündem
3 komutan DAEŞ'den ayrılıp muhaliflere katıldı
Türkiye
Düğünde dolara izin yok
Dünya
Suriyeliler de dolara karşı harekete geçti

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu