Şevki Karabekiroğlu

 • img

  Sayın Erdoğan ile Değişenler

  • 17 Ekim 2016 09:49

  Sayın Erdoğan: 1. Henüz daha kendi ülkendeki egemenlerin elinden egemenliği tam alamamışken tuttun 1 Mart 2003 tezkeresine hayır dedin. 2001 de ikiz kuleleri vurulmuş ve ben mağdurum diye deli danalar gibi ortalığı kasıp kavuran ABD nin ve müttefiklerinin hışmını üzerine çektin. O zamanlar ABD elitleri Türkiye’ye kesecekleri cezayı tartışıyorlardı. Kimisi havadan bombalayalım diyordu, kimisi ekonomik krize sokalım diyordu. 2. ABD bizden yediği kazığı etti etmedi hazmedemedi. Çünkü Irak’a saldırı planları aylar öncesinden iki cepheli planlanmış ve Türkiye üzerinden Irak’ı kıskaca alıp yok..

 • img

  Başkanlık Konusu

  • 13 Ekim 2016 16:55

  Başkanlıkla Türkiye ne kazanacak bir kaç madde ile özetleyelim. 1. Şimdiye kadar yapılan tüm Cumhurbaşkanlığı seçimleri sonuncusu hariç zorlu ve sancılı olmuştur. Bu yüzden darbeler olmuştur. Çünkü Cumhuriyet kurulurken tüm yetkileri Cumhurbaşkanının eline vermiş onun üzerinden rejimi sağlama almıştır. Başkanı halk seçerse hariçten müdahale imkanı kalmayacaktır. Başkan gücünü kurumlardan değil halktan aldığı için rahat ve güçlü olacaktır. 2. Hükumet kurulurken ortaya çıkan meclis aritmetiği esas alınmaktadır. Bu aritmetik istikrarlı ve güçlü hükumetler kurulmasına çoğu zaman imkan verm..

 • img

  PKK Aslında Ermeni Taşnak Örgütü Asaladır

  • 09 Ekim 2016 22:52

  1979 yılında PKK kurulduktan sonra Asala onun bünyesine dahil oldu. Nitekim çatışmalarda ölen ve Suriye uyruklu diye tabir edilen teröristlerin çoğu ermeni asıllıdır.  Ermeniler bölücü Kürt hareketinin en aktif ve öncü unsurudur. Bu hareket içerisinde Türkiye ile yakınlaşma arzusu gösterenlere karşı en şiddetli muhalefet bu kripto Ermeni olan unsurlardan gelmektedir.  Ermeniler bölücü Kürt hareketine dahil olarak önemli faydalar elde etmeyi umuyorlar. En önemlisi terörü daha geniş bir kitleye yaymış ve daha geniş bir kitle desteği sağlamış oluyorlar. Şimdiki bölücü hareket 191..

 • img

  Tarih Dersleri

  • 08 Ekim 2016 17:10

  Fatih tahta oturduktan kisa bir süre sonra Venedik, Ceneviz, Fransız balyoslarini çağırıp onlara kapatulasyon verdigini söylüyor  Adamlar bu buyuk müjdeyi ucarak haber ediyorlar. Dugun degil bayram degil bu kibarlik nereden icap etti anlamıyorlar Umera şiddetle itiraz ediyor. Fatih "merak etmeyin bildigim bir sey var " Diyor. DERKEN 3 yil sonra. Istanbul surlarina dayandigimiz günler  Avrupa da büyük panik var. Macar kralı tum Avrupa krallarna mektup yazıp büyük bir haçlı ordusu kuralım diyor. AMA kimse yerinden kıpırdamıyor. Çünkü Osmanlı dan elde ettikleri imt..

 • img

  Cumhuriyetten Önce Cumhuriyetten sonra -II-

  • 22 Eylül 2016 00:27

  Mutlakıyet döneminde… 1909 da 31 Mart isyanı dolayısıyla kurulan Yıldız Mahkemesinde Padişah II. Abdülhamit suçlu bulunmuş ve çıkan olaylara yeterince müdahale etmediği gerekçesiyle mahkeme kararı ile tahtından indirilmiş yerine Mehmet Reşat Padişah yapılmıştır. Mehmet Reşat şimdiki İngiltere kraliçesi gibi sembolik bir Padişahlık yapmış, kanunlara uymak, meclis üstünlüğüne gölge düşürmemek ve hükümet işlerine karışmamak konusunda azami dikkat göstermiştir. Bu yüzdendir ki onun döneminde Balkan Savaşları ve I. Dünya Savaşı gibi önemli gelişmeler olmasına rağmen bu olayların içinde Padişahın ..

 • img

  Eski Türkiye Kodları...

  • 06 Eylül 2016 07:30

  1923 te Lozan da Türkiye kimlik değiştirmeyi kabul etti... 3000 yıllık Türk geleneklerinin ve 1500 yıllık İslam esaslarının yerini batıdan ithal edilen kavramlar aldı. 1923 te tüm yeni kurulan İslam ülkelerine 99 yıllık imtiyaz sözleşmeleri imzalatıldı (süresi 2022 de bitiyor) Bu imtiyazları devletler aldı şirketlere verdi. Onlar bu ülkelern iliğini sömürdü. Kral Faysal gibi ve İran’da Musaddık gibi itiraz edenler olursa ordu tarafından darbeyle devrildi 1926 da Musul İngilizlere adeta hediye edildi.. Şöyle bir gerekçe ile; Garp aleminin en medeni mümessili sayılan İngiltere devleti ile do..

 • img

  Mealcilik - Mezhepsizlik

  • 29 Ağustos 2016 20:42

  Peşin söyleyeyim, bu mezhep düşmanı mealci taifenin derdi ilmi değil ahlaki bir sorundur. Zamanın en büyük fitnesidir. Yakın zamana kadar İslam’da ilmin bir izzeti ve haysiyeti vardı. Bu adamlar sayesinde ayaklar altına düştü. Dört büyük fakihten biri olan Abdullah İbni Abbas hazretlerinin “ilim şunu bunu bilmek değildir, ilim haddini bilmektir” sözü asırlar boyu ilim adamlarının şiarı olmuş, ilimde ihtiyat gözetmeyi esas edinmişler, en emin bulundukları konulara bile “Allahu alem” Allah daha iyisini bilir diyerek söze başlamışlardır.  Şimdi ise ciddiyetsiz bir güruh kendi kafasından K..

 • img

  Siyaset Tarihi Erdoğan'a Ayrı Sayfa Açacak

  • 19 Temmuz 2016 18:21

  Erdoğan iktidar olduğu günden beri vesayet tarafında kuşatılmış ve kendisine hiçbir hareket alanı bırakılmamıştı.  Çeşit çeşit saldırılara maruz kalıyordu. İlk ciddi dalga ulusalcı kanatta 2007 CB seçimlerinde geldi. Önce 367 krizi, parti kapatma davası, E muhtıranın mimari olan ulusalcı vesayetçileri paralelcilere kırdırmaya karar verdi. Ergenekon , Balyoz, Casusluk davaları ordudaki ulusalcıları tasfiye operasyonu idi. Operasyon NATO merkezliydi ve bu operasyon işinin ihalesi paralel elemanlara verilmişti. Valiz ve çuval dolusu belgeler geliyor, mahkemelere gidiyordu. Ordu içindeki N..

 • img

  Araplar Osmanlıya İhanet mi Etti?

  • 12 Temmuz 2016 17:02

  Fransa ihtilalinden sonra başlayan milliyetçilik hareketleri ile beraber ulusal devletler sürecine doğru sürüklendik. Bu durumdan en büyük zararı Müslümanlar gördü. Çünkü Müslümanlık din kardeşliğini esas alan bir inanış sistemidir ve insanlar arasında ayrılık gayrılık konusu olan her şeyi arka planda ele alır. Bunun içindir ki Osmanlı devleti döneminde iki çeşit millet vardı. Ehli Müslim Gayri Müslim. Müslümanlar bir milletti diğerleri ayrı millet. Böyle olmasına rağmen gayri Müslimlere de zımmi denmiş onlar bize bir emanet gibi görülmüş haklarına hukuklarına azami riayet edilmişti. ..

 • img

  İtina ile Ambargo Delinir...

  • 20 Haziran 2016 21:03

  1980. Irak ile İran'ı kapıştırdılar. Bu savaşta Irak'a ha bire silah satarken İran'a da silah ambargosu koydular.  İran silah bulamaz pes eder zannedildi ama öyle olmadı. İran silahı bir şekilde buldu. Hatta Humeyni'ye nasıl buldukları sorulunca tarihe geçen şu cevabı verdi; "Bu batılılar öyle aç gözlü insanlar ki, parasını verin kendilerini asacağınız ipi size satarlar... aynen öyle oldu. ABD tüm dünyaya çağrıda bulunup "İran'a silah satanı fena yaparım" diye efelenirken İran'a silahı kendisi sattı. Şöyle yaptı: ABD'li silah şirketleri ..

Gündem
Kriptoları kurtarma planı
Türkiye
Çocuklarınızın okul arkadaşlıklarına dikkat!
Dünya
ABD'den Kerkük'te ‘Yanlışlıkla’ katliam

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu