Şevki Karabekiroğlu

 • img

  Siyaset Dersleri

  • 22 Mayıs 2017 11:44

  Siyaset sabır ister. Çelik gibi sinir ister. Duygularınıza yenik düştüğünüz an yenilmeye başlarsınız. Genç Osman acemiliğin verdiği cesaretle ben padişahım dilediğimi yaparım dedi Yeniçeri ocağını kaldırmaya kalktı. Başaramadı. Hayatını kaybetti. III. Selim uzun ince bir strateji izledi ama ittifak edecek güç merkezlerini keşfedemedi. 18 yıllık çabası hüsran ile sonuçlandı. II. Mahmut II. Abdulhamid'in örnek aldığı bir padişahtır. Yeniçeri belasından kurtulmak için 19 yıl dişini sıktı. Bu arada güç merkezlerini keşfetti ve ittifak yaptı. Böylece 1826 da bu büyük beladan kurtuldu. II. ..

 • img

  Bıçak Sırtında Siyaset

  • 17 Mayıs 2017 09:32

  Diplomatik görüşmeler sahnenin önünde verilen sahte pozlardır. O sahne gelmeden evvel kimin elinde muhatabına karşı ne kadar koz varsa heybesine doldurur görüşmeye öyle çıkar. Eliniz zayıfsa sesiniz zayıf çıkar. Heybeniz doluysa dik durur dik konuşursunuz.  ABD ile 65 yıllık bir maceranın sonuna gelmiş gibiyiz. Her ayrılık mutlaka büyük sarsıntı yaratır. Bu da öyle olacaktır. Şu ana kadar yapılan her şey 18 maddelik anayasa değişikliği, terörü gündemden çıkarıp dış gündeme odaklanma arzusu, MHP nin iktidara sunduğu koşulsuz destek, kritik günler gelmeden evvel gardını alma çabasıydı. Ard..

 • img

  Tetikte Olmalıyız

  • 11 Mayıs 2017 21:26

  1. ABD YPG ye ağır silahlar verdi. Bu Irak ve Suriye tarafında suların iyice ısındığını gösteriyor. 2. Bir çatışma halinde içerdeki Kürt kardeşlerimizi provoke edecek ve bizi içeride meşgul edecek bir kaos planı çoktan hazırlanmıştır. 3. Bu kaos planına destek olsun diye yok yere bir Atatürk tartışması çıkarılmış buradaki fay hattı da harekete hazır hale getirilmiştir. Muhtemelen Alevi kardeşlerimizi de oyuna dahil edecek bir plan yedekte mevcuttur. 4. Yargıda köklü değişiklik süreci başladı ve bu kanaldan kamikaze kararlar ortaya çıktı. Giderayak olmadık işlere imza atabilirler. Bu s..

 • img

  4. Nesil Savaş Tekniği FETÖ

  • 06 Mayıs 2017 23:07

  1. Asker silah top tüfek kullanmadan yapılan bir mücadele türüdür. 2. Hedefe konulan ülke, din, cemaat, mezhep, meşrep her ne ise içine sızılır 3. Bunun için istihbarat örgütleri tarafından amaca uygun bir lider ve ona tapan bir taban oluşturulur. 4. Bu taban istihbarat esaslarına göre örgütlenir. Çok sıkı eğitim markajından geçirilir. Şartlı refleksler, hipnoz yöntemleri ve beyin yıkama teknikleri ile esir alınır. 5. Büyük ve güçlü bir yapıya mensup olduğuna inandırılır. 6. Para, güç ve makam verilerek itaat altına alınır ve bağlı olduğu gücün gücünü fark eder. Masonik ve küres..

 • img

  Reisin Uzun İnce Yolculuğu

  • 04 Mayıs 2017 11:10

  AK Parti kurulurken baronlar önüne pek çok engel koyar. İlk iş olarak da Erdoğan'ı hapse yollar. Elinde bunlarla başa çıkacak güç olmayan Erdoğan uzlaşmayı dener. Bir süre onlarla birlikte görünür. Hatta Muhsin Başkan'a yol arkadaşlığı teklif eder Muhsin Bey "Fil ile yatağa giren ezilir" diyerek teklifi reddeder. Erdoğan tek başına yürür. 2002 de başladığı yolculukta demokrasi ve hukuk stndartlarını yükseltmek için Avrupa Birliğini hep gündemde tutar. 2006 dan sonra vesayet baronları ile yavaş yavaş yolları ayırır. Bunun üzerine 2007 de ona CB nını seçt..

 • img

  Ders Almıyoruz

  • 02 Mayıs 2017 13:00

  Türkiye 2003 ten itibaren NATO'nun rotasından kendi rotasında yol almaya başlayınca Erdoğan'ı devirmek için hamle üstüne hamle yaptılar. 40 yıldır hazırladıkları ve zahmetsiz darbesiz bir şekilde ülkemizi teslim almayı planladıkları fetöyü deşifre etmeye niyetleri yoktu. O sessiz ve derinden devletin tapusunu almak üzere yoluna devam ediyordu. Ne var ki yerli aparatlar haşat olunca 2012 den itibaren Reisi devirme işini Fetöye ihale ettiler. Geziyi 17 -25 i Mit tırlarını geçelim. Son ve öldürücü hamleyi askeri darbeyle yapacaklar ve bu darbeye vesayetin diğer maşaları olan sekül..

 • img

  Kaos Planı İşliyor

  • 20 Nisan 2017 13:46

  1. Peşpeşe asker temalı dizilerin devreye girmesi ve bu ekibe bol miktarda imkan ve para sunulması bunun bir proje dahilinde olduğunu ortaya koyuyor. Bunlar senaryoda askere verilecek vazife için zemin oluşturma görevi yapıyor. STV deki fetö dizilerini hatırlayın. Sonradan olan pek çok olay bu dizilerde işlenmiş hatta örgüte bu dizilerle şifreli mesajlar verilmişti. Düşen helikopterin bu dizilerde gün evvelinden işlenmesi aynı senaryoyu hatıra getiriyor 2. Sosyal medyada bot hesaplar çoğaldı. Kışkırtıçı bir paylaşım birkaç dakika içerisinde binlerce hesap tarafından yayılabiliyor 3. 400 ..

 • img

  BOP Hakkında

  • 12 Nisan 2017 15:22

  2002 yılında dört bir yandan kuşatılmış ve iktidar alanının çok az bir kısmı kendisine bırakılmış olan Ak Parti hükümeti ülkeyi bağlayan zincirleri 2003 ten sonra kırmaya başladı. Bu tarihten itibaren içeride vesayet odakları dışarıda Türkiye düşmanları düğmeye bastılar. Garip olan gelişmelerden biri de şudur. 2005 ten itibaren ağır bedeller ödemeyi göze alarak İran’ı ve Suriye’yi kollayan Türkiye bu ülkelerden maalesef hiçbir zaman aynı karşılığı göremedi. Mezhep taassubu gözlerini karartmış olan bu devletleri yöneticileri bizim uzattığımız dostluk elini her zaman havada bıraktı. 2006 yılınd..

 • img

  Son Viraj

  • 10 Nisan 2017 09:29

  Egemenliği oligarşinin eline verip bir takım vesayet nerkezleri kurup millet ile devlet arasına aşılmaz bariyerler kuran uzaktan kumandalı demokrasinin son virajını dönüyoruz. Bundan sonrası düzlüktür ve kumanda millete geçecektir. Ne var ki elinde tuttuğu egemenliği kolayına bırakmayacak olanların elnde bu süreci baltalamak için epeyce koz vardır. Bunları teker tahlil edip ona göre tedbirlerimizi alsak iyi olur. 1. KAOS Suriye'de hazırlanan ve Türkiye içine taşınmak istenen bir kaos planı var. Bu planın benzerine 2014 yılında Kobani'de şahit olduk.  Plan şöyle işler. ABD nin ..

 • img

  Cumhuriyet ile Demokrasi Farkı

  • 23 Şubat 2017 20:16

  Cumhuriyet: Kısaca egemenliğin millete ait olduğu rejimin adıdır. Kendini yönetecek olanları oy vermek sureti ile millet seçer. Millet egemenlik hakkını temsilcileri vasıtası ile kullanır. Bu temsilcileri seçmek için belli aralıklarla seçim yapılır. Böylece parlamento oluşur. Bu parlamento yasama gücünü elinde tutar. Bu durum egemenliğin parlamento vasıtasıyla millete ait olduğunu gösterir. Yine parlamento kendi içinden bir hükümet çıkarır. Meclisten yeterli güvenoyu alındığı takdirde bu hükümet yürütme (icra) işlerini eline alır ve işe başlar. Meclis istediği zaman hükümetin görevine son vere..

Gündem
Yazar Akif Emre vefat etti.
Türkiye
15 Temmuz gazileri 'hain darbe girişimi'ni anlattı
Dünya
Ford'un CEO'su değişti

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu