Münir AYDIN

 • img

  PKK’nın Kanlı Tarihi (1)

  • 13 Haziran 2015 09:08

  PKK’nın Kanlı Tarihi (1) Terör örgütü PKK’nın geçmişi iç infazlarla ve katliamlarla doludur. Sözde Kürt halkının hakkını savunmak için yola çıkan PKK, katliamlarına mazlum Kürt halkını katlederek başladı. Terör örgütünün elebaşı Öcalan’ın itirafıyla on beş bin iç infaz yapan örgüt, bölgede hâkimiyetini sağlamak ve korku imparatorluğunu kurmak için silahlarını ve bombalarını kendi halkına yöneltti. 2015 genel seçimlerinde yüzde on barajını aşmak için her türlü kılığa giren PKK’nın siyasi yapılanması HDP, cici oğlan gözükmek için her defasında “biz demokratik siyaset yapıyoruz” diyerek ..

 • img

  HDP’nin tek besin kaynağı kaos ve kandır

  • 19 Mayıs 2015 13:33

  Dün HDP’ye yönelik eş zamanlı iki saldırı gerçekleştirildi. Bu saldırı ile ilgili bir dizi teoriler ortaya atıldı. Kimi paralel yapının gerçekleştirebileceğini dillendirdi kimi de genel seçimlerde HDP’nin barajı aşması için bir takım karanlık odakların gerçekleştirebileceği ihtimalini dillendirdi. Bu saldırı ile ilgili özel ekipler kurulup, devletin en yüksek kademelerinden açıklamalar yapıldı, saldırılar kınandı. Fakat bu saldırılar ile ilgili herkesin gözardı ettiği bir hakikat vardır. O da HDP’nin siyasi geleneğidir. HDP geçtiğimiz yerel seçimlerde Batı’da uğradığı saldırıları barı..

 • img

  Yeni Bukalemun: HDP

  • 07 Mayıs 2015 09:32

  7 Haziran’da yapılacak olan genel seçim öncesi siyasi partiler vaatlerini art arda sıralamaya başladı. Her seçim öncesi vaatler bir öncekine göre katlanarak artar. Bukalemun gibi her seçimde farklı renge bürünen siyasi partiler, vaatlerine devam etmektedirler. Gelin önce geçmişte yapılan seçim vaatlerini bir anımsayalım… Demirel’den 5 Lira Fazlası Seçim vaatlerin tartışmasız bir numarası olan Süleyman Demirel, 1991 seçimlerinde “ kim ne veriyorsa beş lira fazlasını vereceğim” demişti. Çiller’den 2 Anahtar Demirel’in ekonomi kurmayı olarak göreve başlayan Çiller, Demirel’i aratmayacak ..

 • img

  Kadınlar Obje midir?

  • 12 Ocak 2015 15:04

  Yaldızlı ifadelerle süslenmiş “Kadın Hakları” kelimesini ilk kullanan ve aynı zamanda onu ilk suistimal eden medeniyet, batı medeniyetidir. Batı medeniyetinde yüzyıllarca kadının insan olup olmadığı konusunda filozoflar tartışıp durmuşlar. Tartışma konusunun ana hatlarını “Kadının ruhu var mıdır? Yoksa o ruhsuz bir yaratık mıdır?  Eğer ruhu varsa, acaba o insan ruhu mudur, yoksa hayvan ruhu mudur?  Onun ruhunun insan ruhu farz edildiği takdirde, o zaman onun erkeğe nispetle insanî ve içtimaî durumu kölenin durumu gibi midir, yoksa o köleden biraz daha yüksek bir yaratık mıdır? “ (1) ..

 • img

  Çözüm Sürecini Kim İstemiyor?

  • 01 Ocak 2015 09:53

  Ak Parti Hükümeti 2005 yılından bu yana ülkenin doğusunda yok sayılan bir milletin cebren ve hile ile ellerinden alınmış haklarını iade etmek için yola koyuldu. Uzun soluklu olacağı işin bidayetinde belli olan çözüm süreci yolunda, belli mesafeler kat edilse de belirli aralıklarla bu işin nihayete ermesini istemeyenler tarafından sürece müdahale edildi. Kimileri bu müdahaleleri dış mihraklara bağladı kimileri de devletin içerisinde çöreklenmiş paralel yapılara bağladı. Kimileri de çözüm süreci için muhatap alınan HDP’nin gerçekte çözümü istemediği yönünde kanaat belirtti. Peki, sürecin n..

Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu