Nuriye Çakmak

 • img

  Bu Bir C. Ronaldo Yazısıdır

  • 11 Temmuz 2016 19:38

  Euro 2016 yarı final maçında Fransız gâvurunu desteklemiştim. Rüyamda görsem inanmayacağım halde finalde Portekiz için bir umut olsun da Almanlar çıkmasın, diye. Dün gece komşulara kalp krizi geçirttiğimi düşünüyorum maç esnasında. Maç sonunda da en son neye bu kadar sevinmiştim, diye düşündüm hatta. Portekizli değilim elbet. Oraya hiç gitmedim ve hiçbir bağlantım da yok. Körlerin ve sağırların birbirini ağırladığı ve hep aynı ekâbirlerin kazandığı bir düzende Fransa’nın karşısında kim olsa onu desteklerdim ama Portekiz'i bu kadar canı gönülden desteklememin başka bir sebebi var: Ron..

 • img

  İLKEL ÖLÜMLERİN ÇAMUR KENTLERİ

  • 11 Şubat 2015 15:05

  Suriye’de savaş bir yılı daha geride bıraktı. Ölülerin bile sayılmadığı bir ortamda hayatın ne değeri olabilir ki? Kimin ne kaybettiğinin hesabını kim tutabilir? Belki on yıllar alacak basit ve anlamsız sayısal verilere ulaşmak. Bakarsınız o zaman acıyla anarlar bu günleri kim bilir. Bosna savaşı zamanında ‘Bosna da neresi’ diyenlerin bugün Srebrenitsa katliamıyla ilgili bir fikirleri olduğunu görmek umutlandırabilir bizi. Belki bir gün moda olur Suriye’nin acılarını anmak.. Ama bugün bir avuç Müslüman hariç kimsenin Suriye’den haberi yok. Ensarlık vazifesini yapıp yardım çalışmaları için k..

 • img

  HALEP DÜŞ’TÜ

  • 03 Aralık 2014 22:02

  Bu gayretsiz asrın insanları olarak birçok değerden mahrumuz ama oldukça sağlam olduğumuz söylenebilir. Taş duvarlardan daha sağlam vicdanlar, hiçbir bombayla parçalanamayan kalpler var mesela. Suriye denilince kalbi ve vicdanı sızlamayan insanlar olduğu gibi. Bir de onların bitmek bilmeyen öngörüleri, çokbilmişlikleri, yorumları var. Yıllardır kan kaybeden yaralı Halep sekeratta dediğimizde, Halep ölürse Türkiye’ye olası etkileri ne olur diye düşünmeye başlayanlar.. Kan sızan sözlerine ‘kapılara yığılacak insanlar’ diyerek başlıyorlar. Bir çuvaldan bahsedercesine. Üzülmüyorlar ki. Bu kadar..

Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu