Selami Haktan

 • img

  Fırat Kalkanı’na EVET.

  • 08 Mart 2017 21:10

  15 Temmuz bir hançerdi, bu devletin canına kasteden. En güçlü zehirlere bulanmıştı suikastı şansa bırakmamak için. Ama tarih yine hesap sordu. İnanmayanların hesaba katmadıkları oldu. Kabe’nin Rabbi imdada yetişti. Ebabil kuşları akın etti her evden. Meydanlar görünmüyordu kalabalıktan. Tankların önüne yatıyorlar, kurşunlara kafa tutuyorlardı. Sonunda devrin en acımasız katil ordusunu bir avuç ekin yaprağı gibi savurdular. Elhamdülillah. Bundan sadece 39 gün sonra. ABD başkan yardımcısı Türk hava sahasına yaklaştığı sıralarda onu bir sürpriz bekliyordu. Türk tankları, Suriye’ye sını..

 • img

  DEAŞ’ın felsefisi: “Vahşetin Yönetimi”

  • 11 Şubat 2017 21:50

  Bu yazımda DEAŞ’ın siyasal ve askeri stratejisinin temellerine değinmek istiyorum. Çünkü düşmanın stratejisi üzerinde düşünmediğimiz, beslendiği kaynakları belirlemediğimiz sürece bu terör bataklığını kurutmamız imkansızdır. DEAŞ’ın temel felsefesini araştıranların önüne şu kitap çıkıyor: “Vahşetin İdaresi: Ümmet’in Önündeki En Kritik Aşama” DEAŞ’ın stratejisini belirleyen kitabın yazarı Ebubekir Naci’nin Mısırlı bir istihbarat subayı olduğu iddia ediliyor. Naci, El Kaideye katılıp Afganistan’a gidiyor. Sonra Zerkavi ile Irak’a geliyor. 2004’de “Vahşetin Yönetimi” kitabını yazıyor. ..

 • img

  İran bölgeye nasıl terör ihraç ediyor?

  • 11 Şubat 2017 16:22

  Okurlarım İran’ın nasıl bölgeye terörist ihraç eden bir ülke olduğunu anlatmamı istedi. Esed Mayıs 2011’de Suriye’deki 11 muhalif Kürt partisini Şam’da toplantıya davet ederek kendisine destek vermelerini istedi. Muhalifleri bastırdıktan sonra Kürtlerin haklarını görüşeceğini söyledi. Bir parti dışında hiçbir Kürt partisi Esed’in teklifini kabul etmedi: PYD PYD Başkanı Salih Müslüm, Tahran’a gitti ve İran’dan para ve silah desteği alarak geri döndü. İran’daki PKK uzantısı PJAK’la da anlaşılarak buradaki teröristlerin Suriye’ye geçmesi sağlandı. İran, Kandil’den 1500 PKK’lı terör..

 • img

  Bizim Reis...

  • 08 Ocak 2017 17:25

  Bizim REİS Bir bakıyorsun,gittiği taziyede çorabını çıkarmış,paçalarını sıvamış,abdest alacak... Tıpkı camiye yetişme telaşındaki dedem gibi. Gittiği taziye evinde o güzel kıraatiyle kuran okuyor... Tıpkı bizim caminin imamı gibi Yoldan çevirdiği vatandaşın omzuna elini atmış,diğer eliyle de cebinde sigarasını yakalıyor,tatlı sert ayar veriyor. Tıpkı beni sigara içerken yakalayan babam gibi. Gittiği evde sedire oturmuş,sol bacağını altına kıvırmış,sağ dizini de dikmiş, bir elinde çay, muhabbet ediyor. Tıpkı bizim köyün muhtarı gibi. Seyyar simitçinin yanına gitmiş, kahvaltı ..

 • img

  Suriye krizi neden bitmiyor?

  • 14 Aralık 2016 08:30

  Suriye krizi 5. yılını girmesine rağmen hala bir çözüme kavuşmuş değil.  Bunun birçok sebebi olmasına rağmen, temel sebep muhalif siyasi ve silahlı grupların tek bir yapı olarak hareket edememesi.  Krizin başlarında kurulan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) gibi sahada karşılığı olmayan siyasi oluşumlar  sahneden silindi gitti. Şimdi ismini bile hatırlamadığımız bir çok silahlı grup ya lağvedildi ya da başka gruplara katıldı.  Suriye’de silahlı mücadele başladığında her ülkenin vekalet savaşını yürüten ayrı ayrı silahlı gruplar da türedi bölgede...

 • img

  FETÖ ve PKK

  • 19 Ağustos 2016 04:35

  Anlaşılamayacak birşey yok! Kürtlere zulmederek Kürtleri PKK'ya, dindarlara zulmederek dindarları da FETÖ'ye mecbur bırakmaya çalıştılar!  Köylerini yakarak, dillerini yasaklayarak, işkence ederek Kürtlerin bir kısmının PKK'nın saflarında; başörtüsü zulmü yaparak, İmam hatipleri/Kuran kurslarını kapatarak, irtica adı altında her türlü işkenceyi reva görerek, dindarların bir kısmının da FETÖ'nün saflarında mevzilenmesini sağladılar. Hem PKK'ya hem FETÖ'ye muhalif olan herkesi ortadan kaldırdılar! PKK'ya muhalif olanlar silah yoluyla, FETÖ..

 • img

  Darbeciler Ekonomiye de Darbe Yapamadı

  • 26 Temmuz 2016 19:05

  Türkiye tarihinin en sıkıntılı haftalarından birini yaşadı. Arkasında FETÖ/PDY nün olduğu anlaşılan darbe girişimi sonrası finans piyasalarında hareketlilik yaşandı. TL ABD dolarına karşı yaklaşık %6, BIST %10'dan fazla değer kaybetti. Bu ortamda TCMB 0,25 puan faiz indirimine gitti. Merkez, piyasalara, yaşananların geçici olduğu, ülkenin temel ekonomik göstergelerinin sağlıklı olduğu, herhangi bir kalıcı hasar beklentisi olmadığı ve Türkiye’ye ve TL’ye güvendiği mesajını vermek istedi. Finans piyasalarındaki panik havasında, ilk reaksiyon negatif olsa da, alınan diğer tedbirler ve..

 • img

  Hendekler Kazılırken Devlet Neredeydi?

  • 03 Şubat 2016 17:56

  Cizre'de, Sur'da Silopi'de hendekler kazılırken, burası silah deposu olurken devlet neden müdahale etmedi. Bu durumun birkaç sebebi var; 1. Paralel elemanların Doğu'ya sürülmesi ve onların olanları görmezden gelmesi. (Suruç'ta plaka tanıma sisteminin kör edilmesi vb.) 2. Küresel bir operasyona maruz kaldığını anlayan Erdoğan'ın o aşamada örgütü olayların dışında tutmak için baldıran zehri içmesi. Zaten geziciler ve paralel saldırdığında PKK'da saldırsaydı iş bitmişti. Kaçak Savcı Zekeriya Öz’de bundan yakınmış... "Ne hikmetse ‘Gezi Olaylarında’ PKK kar..

 • img

  Türkiye'de Memur Tembelliği

  • 25 Ocak 2016 10:15

  En sevilen memur iş üretmeyen memurdur. İş üretmediği için hata da yapmaz sicili tertemizdir. Devlete işgalci, kolluk güçlerine katliamcı devlet erkanına katil diyen adamların devletten maaş alıyor olması kanıma dokunuyor. Özür diliyorum: Özel harekatçı takipçilerim şahsıma abi ölümcül yarası olmayan arkadaşlarımız bilinçleri açık bir şekilde hastaneye giriyor fakat biz cenazelerini teslim alıyoruz hastanelerde bir şeyler oluyor demelerine rağmen onların mesajlarını (yanlış anlama olduğunu düşünerek) sizlerle paylaşmamıştım. Ta ki “Ses Sendikası” mensubu sağlıkçıların sosyal medya profil..

 • img

  Suriye devrimi maskeleri düşürdü

  • 19 Aralık 2015 16:17

  Ortamı, süreci, oradaki İhvan ve Baas gibi yapılanmaları Türkiye'nin süreç içerisindeki rolünü bilmeden kuru sıkı sallamak yanlış. Öncelikle Türkiye (Recep Tayyip Erdoğan), ‎Mısır 'da ‎Mursi'ye parti kurmamasını, daha geniş çatılı bir partiyi desteklemesi gerektiğini söyledi, Bedii Parti hareketine girmeyelim şimdilik dedi. Ama Mursi ve İhvan genel kurulu kararı alınca satmayıp arkasında durdular. Bedii idamla yargılanmasına rağmen bu farklı görüşü nedeni ile Mursi karşıtı rol almadı, ona destek verdi. Sisi'nin darbeden önce diğer darbecileri Mursi'ye bildirmesi ve or..

Gündem
İstanbul'da 3 ilçede helikopter destekli operasyon
Türkiye
Sözde 'sıkıyönetim' komutanının işgali andıran adliye ziyareti
Dünya
UNICEF'ten 4 ülke için açlık uyarısı

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu

astropay