Selami Haktan

 • img

  Bizim Reis...

  • 08 Ocak 2017 17:25

  Bizim REİS Bir bakıyorsun,gittiği taziyede çorabını çıkarmış,paçalarını sıvamış,abdest alacak... Tıpkı camiye yetişme telaşındaki dedem gibi. Gittiği taziye evinde o güzel kıraatiyle kuran okuyor... Tıpkı bizim caminin imamı gibi Yoldan çevirdiği vatandaşın omzuna elini atmış,diğer eliyle de cebinde sigarasını yakalıyor,tatlı sert ayar veriyor. Tıpkı beni sigara içerken yakalayan babam gibi. Gittiği evde sedire oturmuş,sol bacağını altına kıvırmış,sağ dizini de dikmiş, bir elinde çay, muhabbet ediyor. Tıpkı bizim köyün muhtarı gibi. Seyyar simitçinin yanına gitmiş, kahvaltı ..

 • img

  Suriye krizi neden bitmiyor?

  • 14 Aralık 2016 08:30

  Suriye krizi 5. yılını girmesine rağmen hala bir çözüme kavuşmuş değil.  Bunun birçok sebebi olmasına rağmen, temel sebep muhalif siyasi ve silahlı grupların tek bir yapı olarak hareket edememesi.  Krizin başlarında kurulan Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) gibi sahada karşılığı olmayan siyasi oluşumlar  sahneden silindi gitti. Şimdi ismini bile hatırlamadığımız bir çok silahlı grup ya lağvedildi ya da başka gruplara katıldı.  Suriye’de silahlı mücadele başladığında her ülkenin vekalet savaşını yürüten ayrı ayrı silahlı gruplar da türedi bölgede...

 • img

  FETÖ ve PKK

  • 19 Ağustos 2016 04:35

  Anlaşılamayacak birşey yok! Kürtlere zulmederek Kürtleri PKK'ya, dindarlara zulmederek dindarları da FETÖ'ye mecbur bırakmaya çalıştılar!  Köylerini yakarak, dillerini yasaklayarak, işkence ederek Kürtlerin bir kısmının PKK'nın saflarında; başörtüsü zulmü yaparak, İmam hatipleri/Kuran kurslarını kapatarak, irtica adı altında her türlü işkenceyi reva görerek, dindarların bir kısmının da FETÖ'nün saflarında mevzilenmesini sağladılar. Hem PKK'ya hem FETÖ'ye muhalif olan herkesi ortadan kaldırdılar! PKK'ya muhalif olanlar silah yoluyla, FETÖ..

 • img

  Darbeciler Ekonomiye de Darbe Yapamadı

  • 26 Temmuz 2016 19:05

  Türkiye tarihinin en sıkıntılı haftalarından birini yaşadı. Arkasında FETÖ/PDY nün olduğu anlaşılan darbe girişimi sonrası finans piyasalarında hareketlilik yaşandı. TL ABD dolarına karşı yaklaşık %6, BIST %10'dan fazla değer kaybetti. Bu ortamda TCMB 0,25 puan faiz indirimine gitti. Merkez, piyasalara, yaşananların geçici olduğu, ülkenin temel ekonomik göstergelerinin sağlıklı olduğu, herhangi bir kalıcı hasar beklentisi olmadığı ve Türkiye’ye ve TL’ye güvendiği mesajını vermek istedi. Finans piyasalarındaki panik havasında, ilk reaksiyon negatif olsa da, alınan diğer tedbirler ve..

 • img

  Hendekler Kazılırken Devlet Neredeydi?

  • 03 Şubat 2016 17:56

  Cizre'de, Sur'da Silopi'de hendekler kazılırken, burası silah deposu olurken devlet neden müdahale etmedi. Bu durumun birkaç sebebi var; 1. Paralel elemanların Doğu'ya sürülmesi ve onların olanları görmezden gelmesi. (Suruç'ta plaka tanıma sisteminin kör edilmesi vb.) 2. Küresel bir operasyona maruz kaldığını anlayan Erdoğan'ın o aşamada örgütü olayların dışında tutmak için baldıran zehri içmesi. Zaten geziciler ve paralel saldırdığında PKK'da saldırsaydı iş bitmişti. Kaçak Savcı Zekeriya Öz’de bundan yakınmış... "Ne hikmetse ‘Gezi Olaylarında’ PKK kar..

 • img

  Türkiye'de Memur Tembelliği

  • 25 Ocak 2016 10:15

  En sevilen memur iş üretmeyen memurdur. İş üretmediği için hata da yapmaz sicili tertemizdir. Devlete işgalci, kolluk güçlerine katliamcı devlet erkanına katil diyen adamların devletten maaş alıyor olması kanıma dokunuyor. Özür diliyorum: Özel harekatçı takipçilerim şahsıma abi ölümcül yarası olmayan arkadaşlarımız bilinçleri açık bir şekilde hastaneye giriyor fakat biz cenazelerini teslim alıyoruz hastanelerde bir şeyler oluyor demelerine rağmen onların mesajlarını (yanlış anlama olduğunu düşünerek) sizlerle paylaşmamıştım. Ta ki “Ses Sendikası” mensubu sağlıkçıların sosyal medya profil..

 • img

  Suriye devrimi maskeleri düşürdü

  • 19 Aralık 2015 16:17

  Ortamı, süreci, oradaki İhvan ve Baas gibi yapılanmaları Türkiye'nin süreç içerisindeki rolünü bilmeden kuru sıkı sallamak yanlış. Öncelikle Türkiye (Recep Tayyip Erdoğan), ‎Mısır 'da ‎Mursi'ye parti kurmamasını, daha geniş çatılı bir partiyi desteklemesi gerektiğini söyledi, Bedii Parti hareketine girmeyelim şimdilik dedi. Ama Mursi ve İhvan genel kurulu kararı alınca satmayıp arkasında durdular. Bedii idamla yargılanmasına rağmen bu farklı görüşü nedeni ile Mursi karşıtı rol almadı, ona destek verdi. Sisi'nin darbeden önce diğer darbecileri Mursi'ye bildirmesi ve or..

 • img

  Başika Karargahı ve Ortadoğu'da Yaşananlar

  • 16 Aralık 2015 22:03

  Oyun sahipleri satrancın başına geçtiler, her oyuncu hamlesini yaptı ve karşı tarafın hamlesini beklemeye geçti. Kimisi öne piyon sürdü rakibin hamlesin okumak için. İran, Suriye'deki savaşta en başında beri var. Hem silahları ile hem de askerleri ile orada Zalim Esad'a destek vermekte. Ardın bu sefer Rusya'ya sahaya indi. Yıllardır içlerinde yanıp tutuşan sıcak denizlere inme arzusu vardı. Suriye'deki iç savaş buna kapı açmış oldu. Rusya terörist DAEŞ’i vuracağım bahanesi ile girdiği Suriye’de tam tersine muhaliflere saldırdı. Rusya saldırdıkça terör grupların önü açıldı. R..

Gündem
İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne roketatarlı saldırı
Türkiye
FETÖ/PDY operasyonunda 37 polis gözaltına alındı
Dünya
DEAŞ tarihi Palmira kentinin bir bölümünü yıktı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu