Bi Simit

 • img

  Akdeniz Kuşatması

  • 27 Ocak 2017 14:14

  Dünya askeri bir nizama doğru yoğruluyor. Herkes cephesini yavaş yavaş belirliyor. Saflar netleşiyor. Tarih bize Kadeş anlaşmasında bugüne dair ipuçları veriyor. Tarih bize Kıbrıs’ı fetheden Lala Paşa ile beraber çok önemli hatırlatmalarda bulunuyor. Tarih Kanuni’nin projesi olan Süveyş Kanalı ile yapılmak istenenleri ve bunun başarısız olması sonucu İngiltere’nin üç-dört asır sonra bu projeye tekrar hayat vermesinin ne demek olduğunu anlatıyor.  Yani İngiltere’nin bu hamlesi aslında bize Kanuni Sultan Süleyman’ın İngiliz aklından 3-4 asır önde gittiğini açıkça izah ediyor. Tarih bize Kan..

 • img

  Biz Burada Savaşacağız

  • 05 Ağustos 2016 18:15

    Esselamu Aleyküm kardeşlerim. Bu yazı uzun olmayacak. Hatta çok kısa olacak diğerlerine kıyasen. Sizlere çok fazla şey anlatmayacağım. Sizleri çok fazla yormayacağım. Sadece durduğumuz nokta nedir, bu sorunun cevabını vermek için yazıyorum bu mektubu. Yazma vebali benimdi, üzerimden attım, okuyup paylaşma vebali ise sizdedir. Bu yazı bir selamdır. Verdim. Alma sırası sizdedir.     2001 yılı Haziran ayının sonları. Erbakan kapatılan Fazilet Partisi sonrası partinin ileri gelenleri ve camianın ağır topları ile bir istişare meclisi kurar. Bu meclisin amacı Fazilet Pa..

 • img

  15 Temmuz Savaşı

  • 19 Temmuz 2016 22:04

  Esselamu Aleykum kıyam gününün bekçileri. Bu mektubu size Türkiye'nin kalbi Fatih'teki karargahımızdan yazıyorum. Onlarca şehit verdiğimiz Şehzadebaşının dibinde. Vücudu yorgun, ruhu özgür savaşçı kardeşlerimle beraber. Gözlerinde intikam hırsı, yumruklarını şehadet için sıkmış bir avuç yiğitle beraberiz. Daha önce sizlere söz verdiğim "Akdeniz Kuşatması" yazısını hızlı değişen gündem dolayısı ile ertelemek zorunda kaldım. Rabbim bizi bir savaştan başka bir savaşa itti. Rabbim bütün milletimize vazife üstüne vazife verdi. Bir yandan Suriye, bir yandan Güneydoğu savaşı, bir ya..

 • img

  La Galibe İllallah

  • 18 Mayıs 2016 20:09

  Zaman 550’li yılları gösteriyor. Efendimizin doğumundan yaklaşık 20 yıl önce. Kureyş’in ulularından Abdulmuttalip düşünceli. Peygamber dedesi bir çözüm arıyor. Çölün ve kuraklığın ortasında Âdem (as) ve İbrâhim’den (as) kalan eve bakıyor. Gelen misafirlerle ilgilensinler diye kaş göz işareti yapıyor hizmetçilere. Herkes Abdülmuttalibi izliyor. Ya bir kıyamet kopacak ya da büyük bir rahmet inecek. Abdulmuttalip’in gölgesi ayağa kalkıyor. Hizmetçiler ve meraklılar çekiniyor Abdulmuttalibi izlemeye. Sadece gölgesine bakabiliyorlar. Kureyş’in ulusu ve emiri Abdulmuttalip 3 adam çağırıyor yanına ve..

 • img

  Kafataslarınızdan Koleksiyon Yapacağız

  • 13 Nisan 2016 16:28

  Esselamu Aleykum ey kimsesi Allah olanlar. Ey kimsesizlere Allah’ın vesile kıldıkları. Ey kapıyı açanlar. Ey ekmeğini paylaşanlar. Ey gece gündüz “Ne yapmalıyım” diye saçını başını yolanlar. Söz verenler. Yolda kalanlara yoldaş olanlar. Kiminiz Said’in torunları, kiminiz Süleyman’ın. Kiminiz Osman’ın torunları, kiminiz Mahmut’un. Beni halkayı bilenler iyi anlar. Bir Fatiha, üç İhlas ile halkayı taçlandıranlar, dilini dimağına yapıştırıp kalbini Allah’a yaslayanlar iyi anlar. Bu halka bir simit gibi derlenince, ümmet bir halkada buluşunca, bu simit Lailaheillallah ile hamurlaşınca söyleyin kim ..

 • img

  Pakistan Lunapark patlamasının faili İngiltere'dir

  • 28 Mart 2016 13:49

  Pakistan Lunapark patlamasının faili İngiltere.Bu hafta İngiliz konsolosun okullarda Tevbe süresi okutulmayacak tehdidi sonrası ilk uyarı Tevbe süresi cihad ayetleri üzerinden İslam'ı suçlayan İngiliz Konsolos, Pakistan D. Bakanı'nı ülkenizi cehenneme çeviririz diye tehdit etti Ayrıca bu uyarı Pakistan medreselerinde bir çok değişiklik önergesi ile beraber Bakan'a teslim edildi.Pakistan'ı liberalleştirmek istiyorlar Ortadoğu'dan sonra Hint alt kıtasındaki müslümanların etkisini kesmek istiyorlar. Bangladeşteki idam olayları da bununla alakalı Her kargaşada Erdoğ..

 • img

  Kavgaların ortasında Zuntikâm’ın silahı Erdoğan

  • 02 Ekim 2015 02:43

  Yazmak kanımı kaynatmıyor artık. Yazmak bana keyif vermiyor. Sadece canımı acıtıyor yazmak. Öfkemi kabartıyor. Gözlerim yaşarıyor kalem tuttuğumda. Eksik olan bir şeyler olduğunu hissediyorum. Bir yandan da yazmak zorunda olduğumu. Çünkü her taraftan saldırıyorlar. Çünkü her taraftan gedik açıyorlar. Ellerimizde kum, toprak, su niyetine harfler ve cümleler. Birileri bu devletin planlarını ve öngörüsünü yazmalı. Birileri bu milleti belkilerden ve ihtimallerden kurtarmalı. Milletin planları ve olanları bilmesini yıllar boyunca tehlike olarak görenler yüzünden asıldı Menderes. Bu yüzden zehirlend..

 • img

  Büyük İsrail mi Büyük Türkiye mi?

  • 12 Temmuz 2015 13:29

  Benim adım Ebu Zehra. Arabistanlı Lawrence değilim. Onun kadar yürekli olamadım henüz. Londra’nın kasvetli otellerinde yatıp kalkmak, İngiltere’nin uçsuz bucaksız topraklarında bir çiftlikte yaşlanmak, evlenmek, çocuk yetiştirmek yerine Afrika’nın vahalarını aşarak Arabistan’a gelip buradaki kabileleri örgütleyerek koca bir devletin milyonlarca kilometrelik sınırlarını yeniden çizecek kadar büyük bir adam olamadım. Nefret ve öfke ile hatırladığımız; hatta şerefsizlikle suçladığımız Arabistanlı Lawrence kendi inancı çizgisindehepimizden daha şerefliydi ne yazık ki. Hepimizden daha delikanlıydı...

 • img

  Şeytan Düşerken

  • 28 Mayıs 2015 19:13

  Selami abi lütfen gönderme dedim. Az kaldı bizi de bulmasına bir şeylerin. Ya fetih ya şehadet. Bir ay içinde alacağız Lazkiye’yi de, Humusu da, Hama’yı da. Git dedi. Hikâyemizi yaz şimdilik. Bu şehit kardeşlerimizin selamını götür. Burada onlardan sadece dua beklediğimizi söyle. Tekrar geleceksin. Ama şimdi git. Şehitlerimiz mi? Henüz yolculuğa çıktılar. Onlar Rabbe selam götürmeye, ben de size Rabbe verdiğiniz sözü hatırlatmak için İstanbul’a, Darusselâm’a geldim. Bir süreliğine. Ne olduğunu anlatayım. Allah’ın inayeti ile İdlib’den sonra Cisri de zalimlerin elinden almak zor olm..

 • img

  Kurtların Dönüşü

  • 09 Nisan 2015 21:41

  Tarih 16 Mart  2015'i gösteriyor. Türk Hava Yolları kimsenin sebebini anlamadığı ilginç bir girişimde bulunuyor. Bütün haber sitelerinden "Türk Hava Yolları İstanbul-Ahvaz Seferlerini Başlattı" haberi ufak puntolarla kayıp gidiyor. Bu haber ne THY'nin Niamey ve Burkina Faso'ya, ne de Somali'deki Mogadişu şehirlerine başlattığı seferler kadar sükse yapmıyor. Belki 100 yıl sonra ilk defa hazırlıksız yakalanan değil de yakalayan taraf oluyoruz. Mogadişu seferlerine başladıktan sonra şehit edilen Türk Hava Yolları güvenlik şefi Sadettin Doğan geliyor aklımı..

Gündem
Çocuklar Avanos'ta çanak atölyelerini gezdi
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Hollande’dan Macron’a destek

Hava Durumu

11°
Detaylı Hava Raporu