Bi Simit

 • img

  Kana kan, dişe diş !

  • 08 Temmuz 2017 20:18

  Esselamu Aleyküm kardeşlerim. Uzun süre oldu biliyorum. Helallik istiyorum. Ara ara facebook ve twitter üzerinden sizlerle gündemi kısa kısa değerlendirdik ama biliyorum hiç biri bu yazıların yerini tutmuyor. Bizim nezdimizde de, sizin nezdinizde de. Helal edin hakkınızı.   Bir hikâyenin içinde yaşamak... Bunun için izlediğimiz onlarca filim... Okuduğumuz yüzlerce kitap... Girmek istediğimiz sayısız macera ve meşhur hikâye yazarı Mustafa Kutlu’nun sözleri çakıyor beynimde; “Dijital aletlerden binlerce çiçek adı, görüntüsü edinip ezberliyoruz. Ama kırlara çıkıp bir çiçek koklamadan g..

 • img

  Şeytana Biat Edenleri Hiçbir Çığlık Kurtaramayacak

  • 28 Nisan 2017 20:31

  Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin Türkiye ziyareti öncesi İran destekli Bağdat yönetimi acil bir karar aldı. Alınan karara göre artık Barzani yönetimindeki Süleymaniye veya Erbil havalimanlarına kargo uçakları inmeden önce Bağdat'a inecek. Bağdat’ta kargo uçakları kontrol edildikten sonra Süleymaniye veya Erbil havalimanlarına yönlendirilecek. Sincar hava operasyonu sonrası Barzani'nin PKK'ya Kuzey Irak'tan çekil baskısı yapması ile yeni bir savaşın eşiğine geldik. ABD destekli PKK ve YPG teröristleri Afrin ve Kobani hattı arasında bir çok noktada ..

 • img

  Akdeniz Kuşatması

  • 27 Ocak 2017 14:14

  Dünya askeri bir nizama doğru yoğruluyor. Herkes cephesini yavaş yavaş belirliyor. Saflar netleşiyor. Tarih bize Kadeş anlaşmasında bugüne dair ipuçları veriyor. Tarih bize Kıbrıs’ı fetheden Lala Paşa ile beraber çok önemli hatırlatmalarda bulunuyor. Tarih Kanuni’nin projesi olan Süveyş Kanalı ile yapılmak istenenleri ve bunun başarısız olması sonucu İngiltere’nin üç-dört asır sonra bu projeye tekrar hayat vermesinin ne demek olduğunu anlatıyor.  Yani İngiltere’nin bu hamlesi aslında bize Kanuni Sultan Süleyman’ın İngiliz aklından 3-4 asır önde gittiğini açıkça izah ediyor. Tarih bize Kan..

 • img

  Biz Burada Savaşacağız

  • 05 Ağustos 2016 18:15

    Esselamu Aleyküm kardeşlerim. Bu yazı uzun olmayacak. Hatta çok kısa olacak diğerlerine kıyasen. Sizlere çok fazla şey anlatmayacağım. Sizleri çok fazla yormayacağım. Sadece durduğumuz nokta nedir, bu sorunun cevabını vermek için yazıyorum bu mektubu. Yazma vebali benimdi, üzerimden attım, okuyup paylaşma vebali ise sizdedir. Bu yazı bir selamdır. Verdim. Alma sırası sizdedir.     2001 yılı Haziran ayının sonları. Erbakan kapatılan Fazilet Partisi sonrası partinin ileri gelenleri ve camianın ağır topları ile bir istişare meclisi kurar. Bu meclisin amacı Fazilet Pa..

 • img

  15 Temmuz Savaşı

  • 19 Temmuz 2016 22:04

  Esselamu Aleykum kıyam gününün bekçileri. Bu mektubu size Türkiye'nin kalbi Fatih'teki karargahımızdan yazıyorum. Onlarca şehit verdiğimiz Şehzadebaşının dibinde. Vücudu yorgun, ruhu özgür savaşçı kardeşlerimle beraber. Gözlerinde intikam hırsı, yumruklarını şehadet için sıkmış bir avuç yiğitle beraberiz. Daha önce sizlere söz verdiğim "Akdeniz Kuşatması" yazısını hızlı değişen gündem dolayısı ile ertelemek zorunda kaldım. Rabbim bizi bir savaştan başka bir savaşa itti. Rabbim bütün milletimize vazife üstüne vazife verdi. Bir yandan Suriye, bir yandan Güneydoğu savaşı, bir ya..

 • img

  La Galibe İllallah

  • 18 Mayıs 2016 20:09

  Zaman 550’li yılları gösteriyor. Efendimizin doğumundan yaklaşık 20 yıl önce. Kureyş’in ulularından Abdulmuttalip düşünceli. Peygamber dedesi bir çözüm arıyor. Çölün ve kuraklığın ortasında Âdem (as) ve İbrâhim’den (as) kalan eve bakıyor. Gelen misafirlerle ilgilensinler diye kaş göz işareti yapıyor hizmetçilere. Herkes Abdülmuttalibi izliyor. Ya bir kıyamet kopacak ya da büyük bir rahmet inecek. Abdulmuttalip’in gölgesi ayağa kalkıyor. Hizmetçiler ve meraklılar çekiniyor Abdulmuttalibi izlemeye. Sadece gölgesine bakabiliyorlar. Kureyş’in ulusu ve emiri Abdulmuttalip 3 adam çağırıyor yanına ve..

 • img

  Kafataslarınızdan Koleksiyon Yapacağız

  • 13 Nisan 2016 16:28

  Esselamu Aleykum ey kimsesi Allah olanlar. Ey kimsesizlere Allah’ın vesile kıldıkları. Ey kapıyı açanlar. Ey ekmeğini paylaşanlar. Ey gece gündüz “Ne yapmalıyım” diye saçını başını yolanlar. Söz verenler. Yolda kalanlara yoldaş olanlar. Kiminiz Said’in torunları, kiminiz Süleyman’ın. Kiminiz Osman’ın torunları, kiminiz Mahmut’un. Beni halkayı bilenler iyi anlar. Bir Fatiha, üç İhlas ile halkayı taçlandıranlar, dilini dimağına yapıştırıp kalbini Allah’a yaslayanlar iyi anlar. Bu halka bir simit gibi derlenince, ümmet bir halkada buluşunca, bu simit Lailaheillallah ile hamurlaşınca söyleyin kim ..

 • img

  Pakistan Lunapark patlamasının faili İngiltere'dir

  • 28 Mart 2016 13:49

  Pakistan Lunapark patlamasının faili İngiltere.Bu hafta İngiliz konsolosun okullarda Tevbe süresi okutulmayacak tehdidi sonrası ilk uyarı Tevbe süresi cihad ayetleri üzerinden İslam'ı suçlayan İngiliz Konsolos, Pakistan D. Bakanı'nı ülkenizi cehenneme çeviririz diye tehdit etti Ayrıca bu uyarı Pakistan medreselerinde bir çok değişiklik önergesi ile beraber Bakan'a teslim edildi.Pakistan'ı liberalleştirmek istiyorlar Ortadoğu'dan sonra Hint alt kıtasındaki müslümanların etkisini kesmek istiyorlar. Bangladeşteki idam olayları da bununla alakalı Her kargaşada Erdoğ..

 • img

  Kavgaların ortasında Zuntikâm’ın silahı Erdoğan

  • 02 Ekim 2015 02:43

  Yazmak kanımı kaynatmıyor artık. Yazmak bana keyif vermiyor. Sadece canımı acıtıyor yazmak. Öfkemi kabartıyor. Gözlerim yaşarıyor kalem tuttuğumda. Eksik olan bir şeyler olduğunu hissediyorum. Bir yandan da yazmak zorunda olduğumu. Çünkü her taraftan saldırıyorlar. Çünkü her taraftan gedik açıyorlar. Ellerimizde kum, toprak, su niyetine harfler ve cümleler. Birileri bu devletin planlarını ve öngörüsünü yazmalı. Birileri bu milleti belkilerden ve ihtimallerden kurtarmalı. Milletin planları ve olanları bilmesini yıllar boyunca tehlike olarak görenler yüzünden asıldı Menderes. Bu yüzden zehirlend..

 • img

  Büyük İsrail mi Büyük Türkiye mi?

  • 12 Temmuz 2015 13:29

  Benim adım Ebu Zehra. Arabistanlı Lawrence değilim. Onun kadar yürekli olamadım henüz. Londra’nın kasvetli otellerinde yatıp kalkmak, İngiltere’nin uçsuz bucaksız topraklarında bir çiftlikte yaşlanmak, evlenmek, çocuk yetiştirmek yerine Afrika’nın vahalarını aşarak Arabistan’a gelip buradaki kabileleri örgütleyerek koca bir devletin milyonlarca kilometrelik sınırlarını yeniden çizecek kadar büyük bir adam olamadım. Nefret ve öfke ile hatırladığımız; hatta şerefsizlikle suçladığımız Arabistanlı Lawrence kendi inancı çizgisindehepimizden daha şerefliydi ne yazık ki. Hepimizden daha delikanlıydı...

Gündem
İran’dan Ankara'ya sürpriz ziyaret
Türkiye
CHP'li Yarkadaş'a tazminat davası
Dünya
Katil General Suriye'de öldürüldü

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu