Çirkin üslubu kınıyorum

Çirkin üslubu kınıyorum


Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, 733. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri törenindeki tartışmanın ardından BBP Genel Merkezince yapılan açıklamaya ilişkin, "Şahsıma yönelik tekrarından bile haya duyacağım, terbiye ve edep sınırı tanımayan ifadeler yer almaktadır. Türk milletinin milli ve manevi değerlerinde yer almayan bu saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum ifadesini kullandı.

733. Ertuğrul Gazi'yi Anma ve Yörük Şenlikleri törenin yaşanan tartışmayla ilgili BBP'den yapılan açıklamaya yönelik değerlendirmesini sorması üzerine, bunun en az kürsü tekmeleme olayı kadar üzüntü verici olduğunu vurguladı.

Üzerinde Türk Bayrağı olan konuşma kürsüsünün tekmelenmesini şuursuzluk ve densizlik olarak nitelemem, doğrudan olayı yapan şahsa ve olayın kendisine yöneliktir" ifadesini kullanan Akdoğan, şunları kaydetti:

BBP sözcülerinin, olayı gerçekleştiren şahsın kendileriyle ilgisi olmadığına yönelik açıklamalarının ardından yaptığım açıklamanın hiçbir yerinde BBP'ye bir atıf veya ima bulunmamaktadır.  'Şahsın bizimle ilişkisi yok' beyanını yalanlarcasına BBP Genel Merkezinin yaptığı açıklamada şahsıma yönelik tekrarından bile haya duyacağım, terbiye ve edep sınırı tanımayan ifadeler yer almaktadır. Türk milletinin milli ve manevi değerlerinde yer almayan bu saygısız ve çirkin üslubu kınıyorum.

Aziz milletimizin takdirine bırakıyorum

Söz konusu törenlere başbakan yardımcısı ve milletvekili olmadan önce de defalarca katıldığına dikkati çeken Akdoğan, Bu törenlerin birlik ve beraberlik duygularıyla idrak edilmesi gerektiğine inanıyorum diye konuştu. Başbakan Yardımcısı Akdoğan, şöyle konuştu:

Kaldı ki Sayın BBP Genel Başkanı'na yönelik olumsuz hiçbir tavrımın söz konusu olmadığı bu törende protokol tribününde sebep olunan taşkınlıklar ve izleyicileri tahrik eden davranışlar da ayrıca eleştirilmeyi fazlasıyla hak etmektedir. Yapılan basın açıklamasında bu kadar hakaretamiz ve eleştiri sınırlarını aşan ifadelerde bulunulması Büyük Birlik Partisi'nin kurumsal şahsiyetine yakışmadığı gibi merhum Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı boyunca temsil ettiği değerlerle de örtüşmemektedir. 

İçinde Ertuğrul Gazi, Hayme Ana, Osman Gazi gibi önemli şahsiyetlerin geçtiği bir açıklamada bu şahsiyetlerin manevi öğretileriyle hiç bağdaşmayan ölçüsüz ve sorumsuz bir üslup kullanılmasını aziz milletimizin takdirine bırakıyorum.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Çavuşoğlu'ndan IKBY'ye uyarı

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu