Denetimler rutin

Denetimler rutin


Ziraat Bankası, New York şubesindeki denetimin, herhangi özel bir içerik ve şekil ihtiva etmeyen rutin bir denetim olduğunu, şubenin kısıtlanmış veya durdurulmuş herhangi bir işlemi olmadan faaliyetlerini sürdürdüğünü bildirdi.

Ziraat Bankasından yapılan yazılı açıklamada, banka tarafından 9 Eylül 2014'te konuyla ilgili açıklamalar yapılmış olmasına karşın, söz konusu şubenin faaliyetlerine ilişkin halen medyada farklı içeriklerde çıkan ve bilgi kirliliğine neden olan haberlere istinaden bir kez daha açıklama yapılması gereği duyulduğu belirtildi.

Bankanın yurt içindeki 1600'ü aşan şubesinin yanı sıra yurt dışında 16 ülkede ve 80’i aşkın noktada sahip veya ortak olduğu bankalar ve yurt dışı şubeleri ile faaliyet göstermekte olduğu belirtilen açıklamada, yerel düzenleme ve regülasyonlara titizlikle uyulduğu ifade edildi. Bankanın bu kadar geniş bir coğrafyada çalışıyor olmasına karşın, faaliyetlerine yönelik bu güne kadar otoritelerce yapılmış herhangi bir uyarı da bulunmadığına yer verilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

Ülkemiz dahil olmak üzere, her ülkede otoritelerin zaman zaman finansal piyasalarda farklı regülasyon ve düzenlemelere gitmekte olduğu bilinen bir gerçektir. Bu piyasalarda faaliyet göstermekte olan kurumların söz konusu düzenlemelere uyum sağlamaları da belirli bir plan dahilinde sağlanmaktadır.

Bu çerçevede, bankamızın tüm yurt içi ve dışı organizasyonlarında bizim de tespit ettiğimiz  teknolojik alt yapının daha etkin kullanımı ihtiyacının karşılanmasını teminen, ilgili otoriteler ile ortak çalışma planları sürdürülmektedir.

New York şubemizde 8 Eylül 2014'te başlamış ve medyaya konu olan söz konusu denetim, daha önce tarihi ve kapsamı bilinmekte olup herhangi özel bir içerik ve şekil ihtiva etmeyen rutin bir denetimdir. Hali hazırda, kısıtlanmış veya durdurulmuş herhangi bir işlemi olmadan New York şubemiz faaliyetlerini sürdürmektedir.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu