CHP'nin yaptığı seviyesizliktir

CHP'nin yaptığı seviyesizliktir


AK Parti Grup Başkanvekili Elitaş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yemin törenindeki davranışlarını eleştirdiği CHP'nin tavrını "terbiyesizlik", "seviyesizlik" olarak değerlendirdi

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "CHP'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulu'ndaki yemin törenini protesto ederek Anayasa kitapçığını fırlatmasıyla" ilgili, "CHP'nin yaptığı açık ve net terbiyesizliktir, seviyesizliktir" dedi.

Elitaş, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "CHP'nin yaptığı açık ve net terbiyesizliktir, seviyesizliktir. Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kaybetmenin verdiği hezeyanla birlikte CHP kendi karışıklığını bertaraf edebilmek için, Genel Başkan koltuğunu sağlamlaştırmak için TBMM'de olmamış bir eylem yapmıştır. Grup Başkanvekili, Meclis Başkanı'nı 'İçtüzüğe uyun' diye hatırlatma yaptığını zannederken, Anayasa'yı Meclis Başkanı'na fırlatmak terbiyesizliğini göstermiştir" dedi.

Türkiye'nin 2001'deki Türkiye olmadığını, yeni ve güçlü bir Türkiye olduğunu belirten Elitaş, şöyle konuştu:

"2001'de Ahmet Necdet Sezer, o zamanki Başbakan'a Anayasa kitapçığını fırlattığında hepimiz yarı yarıya fakirleştik. Ama şu anda Türkiye güçlü bir Türkiye. Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanının veya oraya gelen milletvekillerinin yaptığı Anayasa fırlatmaları, Türkiye'de ufacık bir üfürük etkisi dahi yapmaz. Onlar ne yaptıklarını ve ne yapacaklarını bilmeden, sadece gelecek hafta sonunda yapılacak kongrede genel başkanlarına destek çıkabilmek için TBMM'de seviyesiz bir şekilde eylem gerçekleştirmişlerdir. Bunun tarifi ve tanımı yok.

Halkın seçtiği Cumhurbaşkanını protesto etmek, halka hakaret etmek demektir. Halkla kucaklaşamamalarının en büyük sebebi budur. Halkın seçtiği Cumhurbaşkanı'nı protesto etmek ne demek? CHP önce zihnini bir kontrol etsin. Cumhuriyeti kurduğunu iddia eden bir partinin, Cumhuriyetin değerleriyle bu şekilde mücadele etmesini, çek etmesi gerekir."

Elitaş, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Genel Kurul'da olduğu, ancak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun olmadığının anımsatılması üzerine, "Tüm siyasi partilerin genel başkanları varken, maalesef Kemal Kılıçdaroğlu protesto etti gene TBMM'yi. Burada görev yapması gereken bir kişi, sokakta eylem yapmayı milletvekilliği zannediyor" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
CHP'li vekil "masum siviller" demişti, pkk yalanladı "bizim adamlarımız"
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Haşd-i Şabi ve Peşmerge çatıştı!

Hava Durumu

24°
Detaylı Hava Raporu