Kılıçdaroğlu'na tam destek

Kılıçdaroğlu'na tam destek


CHP'de olağanüstü kurultay öncesi, 78 il başkanının ortak bildirisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildi.

CHP'de 5-6 Eylül'de yapılması planlanan olağanüstü kurultay öncesi, Nevşehir’de düzenlenen toplantıda 78 il başkanının ortak bildirisinde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verildi.  

Gülşehir ilçesindeki Kapadokya Kartal Otel'de dün akşam yapılan toplantının ardından Düzce, Yalova ve Isparta dışındaki tüm il başkanlarının destek verdiği ortak bildiri, düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna duyuruldu.

İl başkanları adına, hazırlanan metni okuyan İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, Genel Başkanları Kılıçdaroğlu'nun yerel seçimlerin ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin  hemen ardından bizzat çağrı yaparak, olağanüstü kurultayı toplamasını takdirle karşıladıklarını söyledi.

Kurultaydan, partinin birlik, beraberlik ve halkın umudu olarak daha da güçlenerek çıkacağına inandıklarını belirten Salıcı, "Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun özgürlük, demokrasi,  evrensel hukuk, temel insan hakları, barış ve cumhuriyetimizin temel değerleri için vermiş olduğu mücadeleyi destekliyoruz. Genel başkanımızın, partimizin değişim sürecini tamamlamak, tüm Türkiye'yi kucaklamak adına attığı cesur adımların il başkanları olarak arkasında duruyoruz" dedi.

CHP'nin temel unsuru olan örgütlerin ve üyelerin, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun demokratik, katılımcı bilgiyi ve liyakatı öne çıkaran, parti disiplinini sağlayan, örgütlerin taleplerine açık bir yönetim anlayışı ve işleyişini daha da güçlendireceğine inandıklarını ifade eden Salıcı, şunları kaydetti:

"İçinde bulunduğumuz tarihsel süreci de göz önüne alarak, ülkemizde yaşanan kutuplaşma, ayrışma ve ekonomik  yozlaşmayı sonlandıracağına, ekonomik refahı, adaleti ve toplumsal bütünlüğümüzü sağlayacağına, partimizi  iktidara, ülkemizi geleceğe  taşıyacağına inandığımız sayın genel başkanımıza bu kurultayda desteğimiz tamdır. Bizler CHP  İl Başkanları olarak, yükselen  özgürlük ve demokrasi taleplerinin yaşama geçirilmesi için partimizin,  sosyal demokrat  ideolojisine ve devrimci yapısına her zaman  sahip çıkacak ve bu konudaki hassasiyetimizi kararlılıkla devam ettireceğiz."

Salıcı, "Kurultayımızın partimize ve halkımıza hayırlı olmasını diliyor, yurdumuz, halkımız ve tüm insanlık adına insani ve ahlaki tüm değerlerin yaşama geçirilmesi mücadelesinde sayın genel başkanımıza başarılar diliyoruz" dedi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Kayseri'deki terör saldırısı davası yarın başlıyor
Dünya
Sosyal medyada 'günaydın' yazdığı için gözaltına alındı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu