Yeniden başlamasını arzu ederiz

Yeniden başlamasını arzu ederiz


Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ''üç çocuğa tecavüz iddiaları''na ilişkin, ''Adli süreçlerle ilgili yeni bilgiler, bulgular, belgeler mi ortaya çıkıyor? Eğer böyle bir durum varsa biz adli sürecin yeniden başlamasını arzu ederiz" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, ''üç çocuğa tecavüz iddiaları''na ilişkin, ''Adli süreçlerle ilgili yeni bilgiler, bulgular, belgeler mi ortaya çıkıyor? Eğer böyle bir durum varsa biz adli sürecin yeniden başlamasını arzu ederiz. Her türlü şüpheyi giderebilecek bir yol izleriz. Adli süreç yeniden başlarsa bu konuda da müdahil oluruz'' dedi.

Bakan İslam, ''Çevre Eğitimi İşbirliği Protokolü'' imza töreninin ardından gazetecilerin, ''Üç çocuğa tecavüz'' iddialarına ilişkin sorularını yanıtladı.

Konunun kendilerine intikal ettiği andan itibaren duruma müdahil olduklarını belirten İslam, görevlerinin bu olduğunu söyledi.

Çocukların eğitimleri ve sosyal gelişimleri açısından koruma altına alındıklarını belirten İslam, ''Fakat bu koruma bizim kurumlarımızda yapılan bir koruma değil. Çocuklar ailelerinin yanında. Bu yeni bir hadise değil, bu koruma meselesi. Bugün basında sanki yeni koruma altına alınmışlar gibi bir algı vardı. Öyle değil. Konu ilk gündeme geldiği günden itibaren çocuklar koruma altında'' diye konuştu.

İslam, ''Sizin haberlerinizden şöyle bir şey çıkarabiliriz diye düşündük dün. Adli süreçlerle ilgili yeni bilgiler, bulgular, belgeler mi ortaya çıkıyor? Eğer böyle bir durum varsa biz adli sürecin yeniden başlamasını arzu ederiz. Her türlü şüpheyi giderebilecek bir yol izleriz. Adli süreç yeniden başlarsa bu konuda da müdahil oluruz, söylediğimiz şey bu'' dedi.

Söylediklerinin yanlış anlaşılmasını, devlet kurumlarının birbirine basın üzerinden sanki cevap veriyormuş gibi algılanmasını arzu etmediklerini ifade eden İslam, ''Devlet kurumları birbirleriyle direkt olarak konuşur. Basın üzerinden haberleşmez. Bizim yaptığımız açıklama, sizlerin sorularınıza verilen bir cevaptır'' diye konuştu.

Bir gazetecinin ''Savcılıkla bir temasınız oldu mu?'' sorusu üzerine ''Bizim takibimiz konu adli mercilere yansıdığı andan itibaren başlar. Ondan öncesi bizim görev alanımızın dışındadır. Yeni bir adli süreç başlatılırsa biz tarafız ve konuya müdahiliz'' yanıtını verdi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu