Katar gazetesinde Türkiye eki

Katar gazetesinde Türkiye eki

  • 27 Haziran 2014 09:49


Anadolu Ajansı (AA) Katar merkezli Eş-Şark gazetesinde Türkiye'nin tanıtımını yapmaya devam ediyor.

Katar'da yayınlanan Eş-Şark gazetesi, Haziran 2012'de ilk sayısına yer verdiği "Ayn Ala Türkiye" (Türkiye'ye Bakış) isimli Türkiye ekinin 21'incisini okuyucularıyla paylaştı.

Anadolu Ajansı Ortadoğu ve Afrika Bölge Direktörlüğü tarafından hazırlanarak, Katar merkezli Eş-Şark gazetesinde ayda bir yayınlanan "Ayn Ala Türkiye" (Türkiye'ye Bakış) başlıklı Türkiye ekinin 21'incisi eş- Şark gazetesinin okuyucularıyla buluştu.

Türkiye'nin tarihi, kültürel, sanat, turizm, sağlık, spor ve arkeolojik zenginliklerinin tanıtıldığı ek, yayınlanmaya başlandığı Haziran 2012'den beri büyük ilgi görüyor.

Türkiye hakkında bugüne kadar 100 farklı fotoğrafla 150 değişik konuya temas edilen ekte, ülkenin adet ve gelenekleri, bütün ayrıntısıyla Arap okuyuculara sunuluyor.

Ekte, özellikle ramazan ayı ve bu aya ait özel adetler, aktiviteler, yaşam tarzı ve ramazan kültürü okuyucuya aktarılıyor.

Ramazan ayına mahsus faaliyetlerin yanı sıra sağlık ve spor turizmine ilişkin haberlerin paylaşıldığı ekle Arap okuyucular, Türk sanayi ve ekonomisi alanındaki gelişmelerle yeni projeler hakkında da bilgi sahibi oluyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İlker Başbuğ Meral Akşener’in partisine katılacak mı?
Türkiye
Manisa'da yıldırım dehşetİ!
Dünya
Ermenistan'dan küstah 'Türkiye' açıklaması

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu