Arıtman: Kılıçdaroğlu CHP'yi bilmiyor

Arıtman: Kılıçdaroğlu CHP'yi bilmiyor


Cumhurbaşkanlığı adaylığı için partisinden aday gösteremeyen Kemal Kılıçdaroğlu'na tabanın tepkileri büyüyor.

Partiyi “Atatürk’ün ekseninden kaydırmak” ile suçlanan Kılıçdaroğlu’na parti içinden sert eleştiriler gelmeye devam ediyor. Akit’e konuşan CHP’liler partide eksen kayması yaşandığını belirtirken, sorumlusunun da Kılıçdaroğlu olduğunu söylediler.

Canan Arıtman'a göre CHP lideri, birileri tarafından maşa olarak kullanılıyor. Esfender Korkmaz ise eleştiri dozunu bir seviye daha artırarak Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'yi bilmediğini ileri sürdü. 

CHP İzmir eski Milletvekili Canan Arıtman partinin bugünkü bulunduğu yerin Cumhuriyet devrimleriyle çeliştiğini söyledi. CHP’nin kendi değerlerine sahip çıkmadığını vurgulayan Arıtman, partideki eksen kaymasına dikkat çekti.

Arıtman, “CHP, eksen kaymasını uzun süredir yaşıyor. Kılıçdaroğlu yönetimi geldiğinden beri biz o eksen kaymasını yaşıyoruz. CHP, kuruluş amacından ve felsefesinden süratle uzaklaşmıştır. CHP bugün başka bir yerlerdedir. Yeni CHP denen şey, Atatürk’ün kurduğu CHP değildir. Bu başka bir şeydir” dedi.

CANAN ARITMAN: KILIÇDAROĞLU'NU MAŞA OLARAK KULLANIYORLAR

Birilerinin Kılıçdaroğlu’nu kullanarak CHP’yi değiştirdiğini savunan Arıtman, “Yapılanlar bilinçli yapılıyor. Kılıçdaroğlu’nu maşa olarak kullanıp CHP değiştirilmeye çalışılıyor. Kılıçdaroğlu’nu yönlendiren birilerinin ya da bir grubun olduğu çok açık bir şekilde görülüyor” açıklamasını yaptı.

“KILIÇDAROĞLU CHP GEÇMİŞİNİ BİLMİYOR”

CHP İstanbul eski Milletvekili Esfender Korkmaz ise partinin geldiği durumun içler acısı olduğu aktardı. Kılıçdaroğlu’nun “CHP 1930’ların CHP’si değil” söylemini sert bir dille eleştiren Korkmaz, Kılıçdaroğlu’nu lideri olduğu partinin geçmişini bilmemekle suçladı.

“Partide eksen kayması gibi bir imajı getiren Kılıçdaroğlu’dur. Kılıçdaroğlu geçicidir. Parti kalıcıdır” diyen Korkmaz, “Kılıçdaroğlu’nun birbirini tutmayan açıklamaları olağan hale geldi. ‘CHP 1930’lu yılların CHP’si değil’ söylemi o zamanki CHP’yi bilmediğini gösteriyor. CHP, o zamanın tek partisidir. O zamanki CHP özgürlüğü, demokrasiyi savunan bir CHP. Kılıçdaroğlu CHP’nin geçmişini eleştirerek hem partinin önünü kesmekte hem de kendi ayağına kurşun sıkmaktadır” ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz hafta sonu Kılıçdaroğlu’nun Diyarbakır’daki konuşmasını da eleştiren deneyimli siyasetçi Esfender Korkmaz, “Diyarbakır’da partinin temel prensipleri olan ülkenin bölünmez bütünlüğü sorgulanmıştır. Genel Başkan’da olsa bunu yapmaya hakkı yoktur” dedi.

“CHP’NİN YOL VE YÖNTEMİ YANLIŞ”

Kılıçdaroğlu’nu parti içi demokrasiyi çalıştırmamakla suçlayan Korkmaz, “Aday konusunda uyguladığı yol ve yöntem çok yanlıştır. Bunu birkaç kişi ile paylaşmış parti tabanının ve yöneticilerinin adaydan haberi olmamıştır” şeklinde konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakanlı Müslümanların dramı bitmiyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu