Ekonomide küresel durgunluk 10 bin intihar getirdi

Ekonomide küresel durgunluk 10 bin intihar getirdi

  • 13 Haziran 2014 11:30


Ekonomide 2000’li yıllarda yaşanan düşüş ve durgunluğun getirdiği sonuçlar, Avrupa ve Kuzey Amerika’da güçlü bir intihar dalgasına neden oldu.

Ekonomide 2000’li yıllarda yaşanan düşüş ve durgunluğun getirdiği sonuçlar, Avrupa ve Kuzey Amerika’da güçlü bir intihar dalgasına neden oldu. British Journalof Psychiatry dergisi, bu konuda bir haber yayınladı. AB, ABD ve Kanada’da araştırma yapan psikiyatri uzmanlarına göre, 2007 yılına kadar intihar sayısında istikrarlı bir düşüş yaşanan söz konusu bölgelerde 2009 yılına doğru % 6,5 oranında ani bir yükseliş kaydedildi.

2011 yılına kadar durumda değişiklik olmadı. Psikiyatrisiler durumu işten atılma, bankalar tarafından konutlara el konma ve çekilen kredilere ödeme olanaksızlığı olaylarına bağlıyor.

İsveç, Finlandiya ve Avusturya olmak üzere sadece üç ülkede intihar sayısında ciddi bir artış yaşanmadı. Uzmanlar, söz konusu ülkelerde ekonomideki durgunluğun getirdiği zararlara karşı sosyal yardım programlarının etkin bir şekilde devreye girmesiyle açıklıyor. Diğer AB, ABD ve Kanada ülkelerine göre bu ülkelerde, özellikle işsizlik önemsiz boyutlarda arttı.

Kaynak: Rusya'nın Sesi Radyosu

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu