Erdoğan: Hepsi bedelini ödeyecek

Erdoğan: Hepsi bedelini ödeyecek


Diyarbakır'da Türk bayrağının indirilmesiyle ilgili konuşan Başbakan Erdoğan, "Çocuk olması bizi ilgilendirmez. Kendisi, onu oraya gönderenler, orada görevli olan askerdi, komutandı, hepsi bunun bedelini ödeyecek” dedi.

İran Cumhurbaşkanı Ruhani ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında konuşan Başbakan Erdoğan, Diyarbakır'daki 2. Hava Kuvvet Komutanlığı'nın nizamiyesindeki Türk bayrağının indirilmesi ile ilgili soruya verdiği cevaba, "Bu konuda en şiddetli cümle neyse benden duymuş olun" diyerek başladı ve şunları söyledi:

"İçişleri Bakanım konuyla ilgili hemen teştiş başlattı. Oradaki ilgili komutanla ilgili teftiş yapılacak. Bunu yapanın çocuk olması bizi ilgilendirmez. Bir çocuk bunu yapıyorsa karşılığı olacaktır. Bedeli neyse, onu oraya gönderenler de ödeyecektir. 'Çocuktur' diye kutsalımıza saldırmasına sessiz kalmamız mümkün değildir. Bu kişi, direğe tırmanıyor ve direkten bayrak indirme cüretinde bulunuyor. Oradaki görevliler, askerdi, komutandı, bu teftişten sonra hepsi bedelini ödeyecektir." 

Milletçe dik durmalıyız

Erdoğan, yaşananları provokasyon olarak niteleyerek şunları söyledi:

"Son günlerde bölgedeki bu gelişmeler hususunda halkıma çağrıda bulunuyorum. Bu sürece yönelik bu provokasyonlara karşı milletçe dik durmalıyız. En azından Diyarbakır'daki annelerin, Tokat'taki vatandaşların koyduğu tavrı tüm bölge insanı aynen koymalı. Kalkıp yol kesmek terörist eşkiya işidir. Gereken yapılacaktır. Ülkenin huzur ve mutluluğunu kimsenin ortadan kaldırmaya hakkı yoktur."

Genelkurmay Başkanlığı olayla ilgili "Tahammül sınırlarını zorlayan bu tür eylemlere karşı serinkanlı davranılmaya gayret sarf edilmektedir." açıklaması yapmıştı. (Al Jazeera)

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Rüşvetten tutuklanan hakimin serveti ortaya çıktı
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

12°
Detaylı Hava Raporu