Orta Doğu'da barış için dua ettiler

Orta Doğu'da barış için dua ettiler

  • 08 Haziran 2014 20:46


Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, İsrail Cumhurbaşkanı Peres, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve Fener Rum Patriği Bartholomeos, Orta Doğu'da barış için birlikte dua etti.

Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve Fener Rum Patriği Bartholomeos, Orta Doğu'da barış için birlikte dua etti.

Papa Franciscus’un 24-26 Mayıs'ta Ürdün-İsrail-Filistin’den oluşan "Kutsal topraklar seyahatinde Orta Doğu barışına manevi açıdan katkı sağlamak için ortaya attığı "Orta Doğu'da barış için birlikte dua etme fikri" Vatikan bahçelerindeki tarihi törenle gerçekleşti.

Akşam saatlerinde Vatikan’da buluşan liderler, dualarını, üç semavi dinin dünyaya geliş sırasına göre İbranice, İtalyanca, İngilizce ve Arapça okudu ve Yaradan'a Orta Doğu'ya barış ve huzur vermesi temennisinde bulundu. Törenin Arapça kısmında Kuran-ı Kerim’den sureler de okundu.

Papa Franciscus, "Barış için yakarış" konuşmasında, "Tanrım, şimdi bize yardım et. Bize rehberlik et ve barışı bize bağışla. Gözlerimizi aç ve bu kadar savaş yeter de" ifadesiyle temennisini dile getirdi.

Vatikan’ın "Barış için yakarış" adıyla duyurduğu etkinliğin son bölümünde liderler, bahçedeki barışın simgesi zeytin ağacının dibine beraber toprak attı.

Törenin sonunda 4 lider, katılımcıları tek tek selamladı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu