Ak Parti Gençlik Kolları'ndan STK'larla Gençlik Araştırması Zirvesi

Ak Parti Gençlik Kolları'ndan STK'larla Gençlik Araştırması Zirvesi

  • 02 Haziran 2014 16:50


Ak Parti İstanbul Gençlik Kolları ve farklı alanlarda hizmet vermekte olan 100'ü aşkın STK (Sivil Toplum Kuruluşu) temsilcisi İstanbul Gençliğine dönük projelerini ve muhtemel işbirliklerini değerlendirmek üzere bir araya geldi.

Ak Parti İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen programda GENAR tarafından Istanbul'un 39 ilçesinden 5500 genç ile gerçekleştirilen Gençlik Araştırmasının sonuçları da paylaşıldı. 

Gençlerin Oy tercihleri, siyasetle ilgilenme durumu, Alkol yasası, Cumhurbaşkanlığı seçimleri gibi birçok konuda oldukça çarpıcı sonuçların alındığı araştırma Ak Parti Gençlik Kollarının gelecekteki çalışmalarının şekillenmesine ve STK'larla işbirliklerinin oluşturulmasına büyük katkı sağlayacak.

AK Parti İstanbul Gençlik Kolları tarafından yapılan araştırma sonuçları İl Gençlik Kolları Başkanı Gıyaseddin Gergin'in ev sahipliğinde Sivil  Toplum Kuruluşu temsilcileriyle de paylaşıldı. 100'ün üzerinde STK temsilcisinin katıldığı 'STK İstişare ve Koordinasyon Toplantısı' nda araştırma sonuçları ışığında neler yapabileceklerinin konuşulduğunu belirten Gergin, bu tarz çalışmalarımız devam edecek dedi.

Gergin konuşmasında; "Tarihiyle ve ecdadıyla gurur duyan, istikbale öz güvenle bakan  ve üstlendiği sorumlulukla Büyük Türkiye yolunda AK Partinin ve Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın her zaman güvendiği Gençlik Kollarımızın, Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler öncesindeki çalışmalarını planlamak adına bugün çok verimli bir buluşma gerçekleştiriyoruz. 

Gençlik adına belirli mihraklarca oluşturulmaya alışılan algıların ne kadar gerçek dışı olduğunu bugün sonuçlarını paylaştığımız "ezber bozan" bir araştırmayla görmüş oluyoruz. Özellikle gençlerin Çözüm Süreci'ne verdiği müthiş destek, geleceğe dair umutlarımızın katlanmasına vesile olmuştur" dedi.

17-30 yaş arası,İstanbul'un tüm ilçelerinde demografik yapılara göre  5500 genç ile yapılan araştırmanın çarpıcı sonuçları şöyle:

Gençlerden Çözüm Sürecine Tam Destek

Yapılan araştırmada gençler, terörü bitirmek üzere başkatılan ‘Çözüm Süreci’ni destekliyor musunuz?’ soruna  gençlerin %66 sı evet dedi. 1 yılını  geride bırakan çözüm süreci, bazı kesimlerin hertürlü saldırısına rağmen gençlerin desteğini almaya devam ettiğini gösterdi. 

İstanbullu Gençlerin %51'i AK Parti diyor

Gençlere son yerel seçimlerde hangi partiye oy verdiği de soruldu. İstanbul'da yaşayan gençler %51 ile AK Parti dedi. 

Gençlerin büyük bir kısmı Ak Parti'ye Başbakana karşı duydukları sevgi ve sempati,partinin "millet için hizmet" anlayışıyla hareket ettiği ve partiden memnun olduklarından dolayı oy verdiklerini belirtiyor.

Alkol Yasasını Destekliyorlar

Kamuoyunda çok tartışılan 'Alkol Satışları düzenlemesi' gençlerin desteğini almış görünüyor.

Gençlerin %60'ı Alkol Satışının Kısıtlaması yasasından memnun.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Doğu Guta'dan Erdoğan'a çağrı: Sizi ümitle bekliyoruz
Türkiye
'Türkiye nüfusunun 2040'da 100 milyonu geçmesi bekleniyor'
Dünya
Maarif Vakfı Afganistan’da faaliyet izni aldı

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu