Erdoğan'ın B Planı

Erdoğan'ın B Planı


PKK'nın dağa kaçırdığı çocuklarla ilgili olarak önümüzdeki günlerde çok önemli bir gelişme yaşanacağa benziyor.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, PKK'nın kaçırdığı çocuklarla ilgili olarak HDP ve BDP'yi uyarmış, çocukların serbest bırakılmaması halinde B ve C planlarını devreye sokacağını dile getirmişti. 
Vatan gazetesinden Ruşen Çakır da Başbakan Erdoğan'ın muhtemel B planını bugünkü köşe yazısında okuyucularıyla paylaştı. 
Çakır'a göre, çocukların serbest bırakılması için Abdullah Öcalan'ın talimatı bekleniyor. 

İşte Çakır'ın bugünkü köşe yazısından ilgili bölüm: 
Dağa götürülen çocuklar

Türkiye bir süredir, dağa götürülen çocuklarını geri almak için Diyarbakır’da eylem yapan aileleri konuşuyor. Öncelikle aileleri tebrik etmek, ardından, her ne kadar ilk bakışta çözüm sürecinin aleyhine gözüküyor olsa da, bu eylemin sürecin yarattığı pozitif atmosfer sayesinde mümkün olabildiğini kabul etmek lazım.

Eylem özellikle Başbakan Erdoğan’ın devreye girmesiyle, önce AKP ile HDP/BDP, peşinden muhalefet partilerini kapsayan bir siyasi polemik konusu oldu ki tartışmaların düzeyi ve gelişim seyri Kürt sorunundaki normalleşmeye işaret ediyor.

Çocukların durumuna gelince: Eğer birkaç gün içinde BDP/HDP ile İmralı arasında bir formül geliştirilemezse, hafta sonu yapılması beklenen İmralı ziyaretinde Öcalan’ın parti yöneticilerine çocukların evlerine dönmesi için talimat vermesi kuvvetle muhtemel. Ki Başbakan Erdoğan’ın “B planı” derken bunu kastettiğini düşünüyorum. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Rüşvetten tutuklanan hakimin serveti ortaya çıktı
Türkiye
İpsala Sınır Kapısı'ndan geçişler başladı
Dünya
Mısır'da darbe karşıtı 128 kişi, 3 ila 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu