‘Bu rezilliğe son verin... Görevden alın!’

‘Bu rezilliğe son verin... Görevden alın!’

  • 21 Ağustos 2017 14:22


Amerika’da tanımış isimlerden Kamu Politikası Profesörü ve eski Çalışma Bakanı Robert Reich, Donald Trump için şok bir çağrı yaptı. Eski Bakan Trump için ‘Alın artık şunu görevden’ dedi

Amerika’da Donald Trump karşıtlığı her geçen gün artıyor. Trump’ın göreve gelişinden beri devam eden tepkilere bir yenisi daha eklendi. Eski ABD Başkanı Bill Clinton’ın gözde isimlerinden dönemin çalışma bakanı Robert Reich Trump’ın görevden alınmasını talep etti.

İşte Robert Reich’in kaleme aldığı o makale:

Donald Trump'a yedi ay tahammül ettik. Her ne kadar birkaç ufak yasal zafere imza atmış olsa da, yurt içi ve dışında ABD başkanlığının ahlaki otoritesini yerle bir etti, kimseye danışmadan bizi nükleer savaşın eşiğine getirdi, nefret ve ayrımcılık tohumları ekti.

Amerika'nın en iğrenç yapılanmalarına destek verdi ve meşruiyet tanıdı. Bu ulus, bu adama 41 ay daha nasıl tahammül edecek?

Robert Mueller'in Rusya ile gizli antlaşma konusundaki kanıtlarının ortaya çıkması için sabırsızlanıyoruz. Mueller, Trump'ın bazı yardımcılarının gizli bir antlaşma yaptığını ortaya çıkarsa bile, Başkan'ın "gerçekçi inkar" yoluyla bu işten sıyrılabileceğini belirtebilir. Üst düzey yetkililer görevi suiistimal edebilir, olan biteni "gerçekçi bir biçimde inkar etmek" de antlaşmanın bir parçasıdır nasıl olsa.

Açık konuşmak gerekirse, şimdiden elimizde Trump'ı yargılamak için yeterince kanıt var: emniyeti suiistimal, adaleti engelleme, Anayasa'nın gelir fıkrasını ihlal…25. yasa değişikliğine dayanarak kendisini görevden almak için mental bozukluğu olduğuna dair yeterince kanıt da var.

Biliyorum, Meclis Cumhuriyetçilerin elinde. Ama bu mecliste yer alma hakkı onlara, Trump aşkla bağlı olduğumuz bu ulusu yıksın diye verilmedi.

Biliyorum, Trump'ı görevden almak Mike Pence'in Başkan olması demek. Yine de belirli prensipleri olan bir sağcı, ABD ve bütün dünya için, dengesiz bir sosyopattan çok daha iyidir.

Meclis ve senato üyeleri, Başkan'ı görevden almak için harekete geçmelidir. Demokratik Parti tarafından temsil edilen sizler, bir an önce harekete geçmelisiniz. Cumhuriyetçi Parti tarafından mecliste ve senatoda temsil edilen sizler, Trump görevden alınmazsa 2018 seçimlerinde onların aleyhinde olacağınızı bildirmelisiniz.

Bu rezilliğe son vermenin zamanı geldi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

  • temin

    21 Ağustos 2017 14:59

    Cevap Ver

    okadar suriyede sivillerin üzerine varil bombasi atıldı hiç önlem alınmadı varil bombaları nerden temin ediyorlar hangi ülkelerden imal edilip geliyor onu bile tespit edemediler abd nin inandırıcılığı kalmadi

Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

27°
Detaylı Hava Raporu