Kaos tekrar Gazze'ye dönmeyecek

Kaos tekrar Gazze'ye dönmeyecek


İslamî Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Mahmud Ez-Zehhar, Hamas'ın Filistin'de bölünmeyi sonlandırmak için yönetimi bırakma kararını yönetimde muktedir olduğu bir konumda verdiğini belirterek, Filistin'e; Batı Yaka'ya, Gazze'ye, Kudüs'e, mültecilere, esirlere ve bütün ilkelere bağlı olduklarını söyledi.

Hamas'ın En-Nekbe’nin 66. yıldönümü münasebetiyle Gazze’nin Han Yunus şehrinde düzenlediği etkinlikte konuşan Ez-Zehhar, uzlaşı anlaşmasının Hamas’ın ilke ve sabitelerini değiştirmediğini, hiçbir şekilde çetelerin Gazze’ye dönmesine izin vermeyeceklerini, kaos çıkaranları bölgeden çıkarmakla hükümetin vatandaşların güvenliğini sağladığını ifade etti.

En-Nekbe ve onun bir sonucu olarak meydana gelen tehcire de değinen Ez-Zehhar, ulusal sabitelerle mültecilerin geri dönüş hakkına bağlı olmanın gerekli olduğunu, şer’i bir hak olan böylesine bir haktan vazgeçmenin hiç kimsenin hakkı olmadığını belirterek, işgalin hiçbir surette Filistin toprakları üzerinde yer bulamayacağını belirtti.

Hamas lideri ayrıca, hareketin Tevhid kelimesiyle işe başladığına, toprağını kurtarmak için direniş seçeneğine sıkı sıkıya bağlı kalmayı sürdüreceğine, işgali Filistin topraklarından silip süpürecek tek gücün direniş olduğundan bunu terk etmenin asla mümkün olmadığına dikkat çekti. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
TBMM'den bir pislik daha temizlendi
Türkiye
Terörist sevici vekil hakkında savcılık fezleke hazırladı
Dünya
Kenya'dan Filistin için birlik çağrısı

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu