Çiçek, üye istedi

Çiçek, üye istedi


TBMM Başkanı Cemil Çiçek, parti gruplarından, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'na üye bildirmelerini istedi.

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, parti gruplarından, dört eski bakanla ilgili kurulan Meclis Soruşturma Komisyonu'na üye bildirmelerini istedi. 

Çiçek, Ekonomi eski Bakanı Zafer Çağlayan, AB eski Bakanı Egemen Bağış, İçişleri eski Bakanı Muammer Güler ile Çevre ve Şehircilik eski Bakanı Erdoğan Bayraktar hakkında kurulmasına karar verilen Soruşturma Komisyonu için süreci başlattı. 

Çiçek'in AK Parti, CHP, MHP ve HDP gruplarına gönderdiği yazıda, 15 üyeden oluşacak Soruşturma Komisyonu için üye bildirmeleri istendi. Yazıda, Komisyon'da AK Parti'ye 9, CHP'ye 4, MHP ve HDP'ye birer üye düşeceği hatırlatılarak, üç katı milletvekilinin isminin bildirilmesi gerektiği kaydedildi. 

Yazıda, üye olarak isimleri bildirilecek kişilerin, "Ceza Muhakemeleri Usulü Kanunu'na göre hakimlerin davaya bakmasına veya karara katılmasına engel oluşturacak durumlarda bulunan, Meclis soruşturması önergesini veren veya daha önce TBMM ya da dışında konuyla ilgili görüşünü açıklamış milletvekilleri olmaması gerektiği" hatırlatıldı. 

Bildirilecek isimler arasından her parti için ayrı ayrı olmak üzere, Başkanlıkça Genel Kurul'da yapılacak ad çekme suretiyle 15 üye belirlenecek. 

Öte yandan,  HDP Komisyon için kendisine düşen bir üyelik için Mardin Milletvekili Erol Dora, Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan, Batman Milletvekili Bengi Yıldız'ı bildirdi. 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu