Skandal! İngiltere’deki musluklardan kokainli su akıyor

Skandal! İngiltere’deki musluklardan kokainli su akıyor


İngiltere’deki içme suyu üzerinde yapılan araştırma esnasında, ülkenin farklı bölgelerinden alınan musluk suyu örneklerinde eser miktarda kokaine rastlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan yetkililer, elde edilen bulgular ile söz konusu uyuşturucunun ülkede son derece yayın olarak kullanıldığının bir kez daha kanıtlandığını belirtti. Mirror gazetesi tarafından geçilen haberde ise kokainin musluk sularında yapılan incelemelerde bulunan tek uyarıcı madde olmadığına dikkat çekildi.

Araştırmayı yürüten uzmanlar, musluk suyunda Benzoylecgonine maddesine de rastladı. Söz konusu madde, kokain kullanımından sonra insan metabolizmasında ortaya çıkıyor ve hastanelerde yapılan idrar testlerinde kişinin kokain kullanıp kullanmadığını anlamaya olanak tanıyor. Skandala sebep olan araştırmanın sonuçları ülke iktidarı için çok da şaşırtıcı olmadı.

Bilindiği üzere, İngiltere basını tarafından daha önce geçilen haberlerde, kokainin ülkede son derece yaygın olarak kullanıldığı, hatta Avam Kamarası ve Cambridge Üniversitesi’nin tuvaleti gibi yerlerde bu uyuşturucunun izlerine rastlandığı defalarca kez gündeme getirilmişti. Kokainin ülkede bu kadar popüler olması, söz konusu uyuşturucunun diğer Avrupa ülkelerine nazaran İngiltere’de daha ucuz olması ile açıklanıyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İngiltere'den Türkiye'ye Pkk desteği
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
İslam ülkelerine Ermenistan çağrısı

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu