Feyzioğlu'na tepki için cübbe yıkadılar

Feyzioğlu'na tepki için cübbe yıkadılar


"Platform Siyah" üyeleri, TBB Başkanı Feyzioğlu'nu, Danıştay'ın 146. kuruluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmadan dolayı protesto ederek, avukatlık cübbesi yıkadı.

"Platform Siyah" üyeleri, Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'nu, Danıştay'ın 146. kuruluş yıl dönümü töreninde yaptığı konuşmadan dolayı protesto ederek, avukatlık cübbesi yıkadı.

Sosyal medyadan örgütlenerek TBB önünde toplanan "Platform Siyah" üyeleri, "Hedef temiz Türkiye, hadi sen de çitile" ismini verdikleri eylemde Feyzioğlu'nu protesto etti.

Grup adına açıklama yapan Tarık Şebik, "Demokrasi tarihimiz boyunca, apoletlilerin emrinde yaşayan, her darbeyi coşkuyla alkışlayıp generallerin karşısında onursuzca selam duran baroların, bu millete hukuk dersi vermek haddine değildir. Hukukun savunulması gereken zamanda dut yemiş bülbüle dönenler, mahzenlerde adalet arayan milyonları görmezden gelenler, ışıklı salonlardan balo ve resepsiyonlardan ahkam keserek temize çıkamazlar" diye konuştu.

"Yeni Türkiye'de milletin iradesi üstünde hiç bir otorite tanımıyoruz" diyen Şebik, şunları kaydetti: "Siyasetin külfetine girmeden iktidar nimetine ulaşmaya çalışan tüm antidemokratik yapıları, halkın huzuruna çıkmak dururken karanlık odalarda yuvalanmaları, cübbelerinin büyüsüne kapılarak millete tepeden bakan kirli vicdanları yıkayarak arındırmayı en önemli görevimiz addediyoruz.

Bugün Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu, kirlettiği bu cübbeyi yıkayarak tarihe not düşüyoruz.Kendisini sağduyulu olmaya, darbecilerin değil adaletin sesi olmaya, Türkiye düşmanlarıyla değil Türk halkıyla aynı safta durmaya davet ediyoruz."

Açıklamanın ardından iki kadın grup üyesi, yanlarında getirdikleri avukatlık cübbesini yıkadıktan sonra kuruması için TBB'nin bahçe demirlerine astı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu