Görüşmeler yapıcı geçti

Görüşmeler yapıcı geçti


İran'ın başmüzakerecisi Baidinejad, "New York'taki görüşmeler yapıcı geçti" dedi.

 İran Dışişleri Bakan Yardımcısı ve nükleer konulardaki Başmüzakerecisi Hamid Baidinejad, Viyana müzakereleri öncesinde İran ve 5+1 ülkelerinin uzmanları arasında New York'ta yapılan görüşmelerin yapıcı geçtiğini belirtti.

New York'ta iki gün süren Nükleer Silahların Yayılmasını Önleme Antlaşması'nı (NPT) gözden geçirme konferansı hazırlık komitesinin üçüncü oturumu sonrasında İRNA'ya konuşan Baidinejad, "Viyana müzakerelerinden önce İranlı uzmanlar ile 5+1 grubu arasında gerçekleşen üçüncü oturumda ele alınan nükleer teknik konularla ilgili görüşmeler yapıcı geçti" dedi.

Baidinejad, "Taraflar, siyasi müzakerelerin yapılacağı Viyana'daki oturuma hazırlık amacıyla  teknik konuları görüşüyorlar" diye konuştu.

İran ile 5+1 ülkeleri arasında Tahran’ın nükleer programına ilişkin sürdürülen müzakereler çerçevesinde 24 Kasım’da Cenevre’de anlaşma sağlanmıştı. Taraflar, kalıcı ve nihai bir anlaşma için müzakerelere devam etme kararı almıştı. Nükleer müzakerelerin dördüncü turu 13 Mayıs'ta Viyana'da yapılacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu