ODATV'nin Ergeninden Bir Gaf Daha!

ODATV'nin Ergeninden Bir Gaf Daha!


Mahalle dedikodusu kıvamında haber yapmasıyla bilinen ODATV yine bir gafa daha imza attı.

Büyük tartışmalara yol açan Ukrayna Krizi dünya gündeminden düşmüyor. Ukrayna'daki son durum ve ülkenin geleceğini görüşmek üzere Avrupa Konseyi Bakanlar Komitesi Viyana'da bir araya geldi.

Türkiye'yi de yakından ilgilendiren kriz için toplantıya katılan Ahmet Davutoğlu krizle ilgili önemli açıklamalarda bulundu ve ikili görüşmelere katıldı.

Bu gelişmeler iç medyada da geniş yer buldu. Görüşmelerin detayları işlendi.

Fakat şimdiye kadar bir çok gafa imza atan ODA TV konuyu yine sığ bir habercilik anlayışıyla işlemeyi tercih etti. 

Toplantı sonrası  bakanların birlikte çektirdiği fotoğrafta Ahmet Davutoğlu'nun sıranın arkalarında yer almasını tıpkı bir ergen ağzıyla haber yaptı.

Bilindiği gibi bütün resmi toplantılarda, fotoğraf çekimlerinde, masa düzeninde kişiler protokol kurallarına göre hareket etmek zorundadır.

Protokol kurallarından haberdar olmayan ODATV editörlerinin aklı okul sıralarında kalmış anlaşılan.

Boy vurgusu yaparak akıllarınca "kendi ülkesinin bakanını küçük düşürmeye çalışmak" gibi komik bir tutum izleyen ODATV nin imtiyaz sahibi Soner Yalçın'ın lakabının "cüce" olduğu iddia ediliyor kulislerde. Yalçın'a bu lakabın "fikir sığlığı" nedeniyle verildiği de konuşulanlar arasında.

ODATV ve benzeri bazı yayın organları gercek diplomasi ve dünya gundeminden o kadar uzaktalar ki ellerindeki tek çare "cama taş açıp kaçan çocuklar gibi" kaçarken "boyun kısa hehehe" yapacak kadar şaskınlar. 

Güçlü bir Türkiye'nin vizyonuna yetişecek ferasetleri olmadığı için de ipe sapa gelmez konuları mahalle dedikodusu kıvamında haber yapabiliyorlar.

Türkiye ve hükümet üzerine yapılan itibarsızlaştırma operasyonlarında gönüllü figüranlık yapan bu yayın organları birilerine de tetikçilik yapıyor anlaşılan. 

Esed, Sisi ve İsrail diktatörleri Türkiye'ye, özellikle Erdoğan ve Davutoğlu'na  komik sataşmalar yapanlari sevdiği için oralara şirin gözükme telaşıyla yapılmış bu terbiyesizliğin aslında bir çaresizlik olduğu çok açık. "Bakın biz de Türk Dışişlerine sataşıyoruz, biz de komiğiz,  bizi de sevin bizi de aranıza alın" gibi bir tutum sergileyen bu zihin yapısı Erdoğan'a "diktatör" deyip Esed'e hayran olabilme potansiyeline de sahip. Bizden hatırlatması.

OdaTV nin ergenvari yakışıksız manşeti:Haberseyret Analiz Haber / Saliha Eren

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
Bağdat'tan 'petrol anlaşması' açıklaması
Türkiye
Mardin'de freni boşalan TIR, 2 araca çarptı: 4 yaralı
Dünya
Arakanlı Müslümanların dramı bitmiyor

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu