Kartal Demirağ’a Para Gönderen Kim?

Kartal Demirağ’a Para Gönderen Kim?


TBMM Susurluk Araştırma Komisyonu Üyesi Fikri Sağlar, Anadolu Bankası’nın dolandırılmasıyla ilgili kurulan Horzum Araştırma Komisyonu’nun, Turgut Özal’ın suikastına kadar ulaştığını söyledi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Fikri Sağlar, 1998 yılında Turgut Özal ile Eşref Bitlis’in öldürülmeleriyle ilgili Meclis Araştırma Önergesi verdiğini hatırlattı ve bunların hepsinde kuşkular olduğunu ifade etti. Özal’ın öldürülme teşebbüsünün çok önemli olduğuna dikkat çeken Sağlar, şunları söyledi: “Asıl araştırılması gereken bir kontgerilla, bir ülkenin başbakanına, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihi içerisinde ender rastlanan başbakanlara yapılan suikaste muhatap olmuş olan Özal suikastidir. Başlı başına araştırılması gerekendir; ölümünün sorgulanmasından daha önce. Bu suikastın araştırılmasıyla ilgili ben, Bülent Şemiler ve Kemal Horzum Araştırma Komisyonu sırasında bu çalışmayı iki yıl boyunca yaptım. Ulaştığımız yer çok ciddi yerdir.

Kartal Demirağ ‘ın nerelerde eğitim aldıklarını o zaman gayet iyi görmüştük. Asıl üzerine gidilmesi gereken mesele odur. Anadolu Bankası’nın dolandırılması dolayısıyla komisyon kuruldu. Fakat burdan Turgut Özal’ın suikastına kadar ulaşıldı. Çünkü Kemal Horzum’un Kartal Demirağ’a para gönderdiği tespit edildi. Özal’ın oluşturduğu araştırma komisyonu; devlette, Başbakanlıkta oluşturulan bir komisyon tarafından tespit edildi. Dolayısıyla komisyon o tarafa doğru çalışmalarını sürdürdü.”

CİHAN

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Bekir Bozdağ'dan Mersin'deki saldırıya ilişkin ilk açıklama
Türkiye
Tuvalette 10 Bin lira bulsanız siz ne yapardınız?
Dünya
IKBY' açıklaması: Mazide kaldı

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu