'İddialar Türk seçmenine karşı saygısız bir tavırdır'

'İddialar Türk seçmenine karşı saygısız bir tavırdır'


AGİT-PA Türk Grubu Başkanı Bilgin, AGİT raporuna tepki göstererek, "Oylamanın sonucuna gölge düşürmeye çalışan iddialar, her şeyden önce Türk seçmenine karşı, tercihi ne olursa olsun saygısız bir tavırdır." dedi.

Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi (AGİT-PA) Türk Grubu Başkanı, AK Parti Ankara Milletvekili Vedat Bilgin, AGİT'in halk oylamasıyla ilgili raporuna tepki göstererek, "Oylamanın sonucuna gölge düşürmeye çalışan iddialar, her şeyden önce Türk seçmenine karşı, tercihi ne olursa olsun saygısız bir tavırdır." değerlendirmesinde bulundu.

Bilgin, yaptığı yazılı açıklamada, AGİT Gözlem Heyeti'nin referandum sonrası hazırladığı raporda, Türkiye gerçeğini yansıtmayan, ön yargılı, ideolojik iddialar ortaya atılarak, Türkiye’deki demokratikleşme sürecine karşı tavır alındığını belirtti.

Yüzde 85'e ulaşan katılım oranıyla, hiçbir tatsız olay yaşanmadan, bütün siyasi parti gözlemcilerinin gözleri önünde şeffaf bir şekilde yapılan seçimlerin "eşit şartlarda yapılmadığını" iddia etmenin gerçeğe aykırı olduğunu vurgulayan Bilgin, "Halkın yapılacak değişiklikler konusunda aylardır haberdar olduğu, kitlesel medyada konunun tüm taraflarınca tartışıldığı, sosyal iletişim mecralarında konuşulduğu demokratik bir süreç yaşanmış olduğu halde halkın konudan habersiz olduğu iddiasında bulunmak, gözlem heyetinin görev sınırlarını aşarak, taraflı, ideolojik bakış açısıyla Türk halkının tercihlerini yargılamaya kalkıştığını göstermektedir." ifadesini kullandı.

Muhabir: Alp Özden

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Denizaltı projesinde sıra Muratreis'te
Türkiye
Yavuz Bingöl: AK Parti'ye oy verdim
Dünya
'720 bin Arakanlı çocuk kapana kısılmış durumda'

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu