Bu İşkenceci Solcular Kim?

Bu İşkenceci Solcular Kim?


Beşiktaş’ta bulunan Berkin Elvan İşgal Evi’nde kalan iki kimsesiz çocuğun bir sol partinin ileri gelenleri ve yöneticilerince darp edildiği iddiası gündeme bomba gibi düştü.

İddialara göre Beşiktaş’ta bulunan Berkin Elvan İşgal Evi’nde kalan iki kimsesiz Kürt çocuk, işgal evine gelip giden kişilere ait bazı eşyalar ve bir miktar parayı çaldı ve bir sol partinin üye ve yöneticilerinden oluşan dört kişilik bir grupça yakalandı.  

Daha sonra çağırdıkları 3 kişiyle de beraber bu “üye ve yöneticiler” bu “çocukları” 5 saat zorla evde tuttu , sopalarla kan içinde bırakıncaya kadar dövdü.  Yaşları "18'in altında" olan bu çocuklar öksüz ya da yetim, evsiz, işgal evinde yaşayan  iki çocuk. İçlerinden birinin daha önce “TMK mağduru bir çocuk” olarak cezaevinde kaldığı da ifade ediliyor. 

Failler acımasızca darp edip, kanlar içinde bıraktıkları hırsızları daha sonra Abbasağa Parkı’na bıraktılar. Polise haber vermedikleri gibi ara ara ölüp ölmediklerini kontrol etmeyi  de ihmal etmediler.

Söz konusu iddialar internetteki bir blog sitesinde "Kıvanç Ersoy" imzasıyla yayınlandı.

Blog yazısı şöyle devam ediyor:

"Güveneceğim ve mevzuyu bilen kişilere sordum. Bilgilerim doğrulatılmıştır, kesindir. Olayın detayını ayrıntılarıyla öğrendim. Bu “işkenceci” solcuların kim olduklarını ve mensubu bulundukları sosyalist partinin Disiplin Kurulu kararınca yönetici olan 3 kişinin 12 kınama, uyarı ve 12 ay uzaklaştırma cezası ve diğer 4 kişinin de kınama, uyarı ve  11 ay uzaklaştırma cezası aldıklarını öğrendim. Ancak bu partinin de olayı kendi kurulları içinde tartışıp cezalandırmaya gerek gördüğü bu kişileri teşhir etmeyip halktan saklamakla yanlış yaptıklarını düşündüm. Biz Festus Okey’in gördüğü şiddetle, Berkin Elvan’ın kafasına isabet eden kapsülle bu “solcu şiddetini” ayıramayız. Çocuklara karşı şiddet ve en önemlisi işkence kim yaparsa yapsın aynı şeydir, ve insanlık suçudur diye düşündüm.

 Bir insanlık suçunun işlendiği koşullarda kimsenin “bu bizim iç meselemiz” deme hakkının bulunmadığını, üstelik bu yöneticilerden birinin HDP’mizin bir ilçe eşbaşkan adayı ve görünen yüzlerinden biri olduğunu göz önüne alarak, teşhirlerinin ve siyasi konumlarını telafisiz bir şekilde kaybetmeleri gereğini önemli bularak bu yazıyı yazıyorum. Geçici uzaklaştırmaların siyaseten bu kadar güçlenmiş bireyler için uygun cezalar olmadığını, bu kişilerin tamamen tecrit edilmeleri ve halka teşhir edilmeleri gereğine inanıyorum."

Yazıda ayrıca olaydaki faillerden biri için kullanılan "Adı geçen yöneticilerden biri HDK’nın en görünür yüzlerinden biridir, bir twitter fenomenidir, binlerce takipçisi onu HDK’nın ve Gezi’nin yüzü olarak görmektedir. Onun çağrısını yaptığı eylemlere gitmekteydik. Bir ilçede HDP’liler olarak ona oy verdik. Bu nedenle özellikle bu kişinin teşhiri ve siyasi gücünün sıfırlanması hayati önem taşımaktadır." ifadeleri soru işaretlerine yol açıyor.

"Berkin Elvan"ı adeta bayraklaştıran bazı kesimler konuyla ilgili sessizliklerini korurken, faillerin isimlerinin önümüzdeki günlerde  kamuoyuna açıklanması bekleniyor.

Kaynak: http://xeciierhan.tumblr.com/post/84239360202/cocuklara-iskence-eden-bazi-solcular-uzerine

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

17°
Detaylı Hava Raporu