Erdoğan'ın aradığı babayiğit Sancak mı?

Erdoğan'ın aradığı babayiğit Sancak mı?


TMSF bünyesindeki BMC'nin satışıyla ilgili ihaleye tek başına giren ve 725 milyon lira teklif veren işadamı Ethem Sancak, markayı satın almaları halinde yüzde yüz yerli araç üretecekleri sözünü verdi.

Çukurova Grubu'ndan TMSF'ye devredilen BMC'nin satış ihalesinde tek teklif işadamı Ethem Sancak'tan geldi. 980 milyon liralık muhammen bedele karşın Sancak 725 milyon liraya çıktı.

İhale sonrasında Ethem Sancak ihale ve BMC'ye yönelik ilginç açıklamalarda bulundu. Ethem Sancak, BMC'nin Türkiye'nin en önemli kurumlardan biri olduğunu ancak son 3 yıldır durma noktasına geldiğini dile getirdi. Sancak " BMC'de en önemli değer oraya emek veren işçilerdir. İşçiler aylarca para almamalarına karşın makinaların pas tutmamasını engellemişlerdir" dedi.

Türkiye'de otomotiv sektörünün montojdan ibaret olduğunu dile getiren Ethem Sancak, yıllık bir milyon satışlara ulaşan ülkenin kendi markasıya dünya piyasalarına çıkabilme şansı bulunduğunu belirterek "TMSF'deki ihale lehimize sonuçlandığı takdirde bu tesise en az 500 milyon dolarlık bir yatırım yaparak tamamen yerli ürünlerle dünyayla rekabet etmeyihedefliyoruz. Türkiye 60'lı yıllarda millileşme denemeleri yaşadı. Devrim otomobilini üretti. Ancak bu hayal yarıda kaldı. Biz bu tesisi aldığımız takdirde Türk markasının tamamen kenditeknolojisi ile üreteceği araçlarla var etmek hedefindeyiz" dedi. 

Kaynak : Haber 7

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

28°
Detaylı Hava Raporu