TMSF'nin BMC ihalesi başladı

TMSF'nin BMC ihalesi başladı


TMSF tarafından 985 milyon lira muhammen bedelle satışa çıkartılan BMC için düzenlenen ihalede tek teklif Sancak'ın sahibi olduğu Es Mali Yatırım ve Danışmanlık'tan geldi

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF)'nun BMC ihalesi ES Mali Yatırım ve Danışmanlık Anonim Şirketi tarafından 540 milyon TL'lik teklifle başladı.

985 milyon Türk Lirası ihaleye katılım bedeliydi. Komisyon Başkanı teklifin çok düşük olduğunu ve artırılması gerektiğini söyledi.

Şirket teklifi 550 milyon liraya yükseltti. Komisyon başkanı yeniden değerlendirilmesini istedi.

Bir yorum yapmak istediğini söyleyen Ethem Sancak, şu ifadeleri kullandı:

"BMC ülkemiz için çok önemli bir marka. Kaç zamandır sizin uzmanlar da işin içinde ve bu firma 3-4 yıldır çalışmıyor. Ayağa kaldırılması için de çok büyük bir sermaye gerektiriyor. 5-6 aydır bu işle ilgilendiğimi beyan ediyorum. Bir çok kere gelip inceledik. Bizim kendi açımızdan belirlediğimiz ekonomik değer. Ancak yine de daha mantıklı yaklaşım açımızdan teklifimizi 650 milyon liraya çıkarıyoruz."

Ethem Sancak'ın konuşması sırasında ağzından yanlışlıkla 700 milyon TL ifadesini kaçırmasının ardından komisyon başkanı gülerek 700 milyon TL'ye çıkartılmasını istedi. Sancak  komisyon başkanının bu talebi sonrası fiyatı 700 milyon TL'ye yükseltti.

Verilen aranın ardından devam eden ihalede Sancak teklifi 710 milyon TL'ye çıkardı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Çukurova Holding'den yönetimini devraldığı ağır ve zırhlı araç üreticisi BMC Ticari ve İktisadi Bütünlüğü'nün satış ihalesini, yüksek katılım sağlanması amacıyla 10 Nisan'dan 30 Nisan tarihine (bugüne) ertelenmişti.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Hollywood yıldızları sorun yaşamayacak.
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
İtalya'nın kuzeyinde özerklik referandumuna doğru

Hava Durumu

18°
Detaylı Hava Raporu