Fetö'ye  Alman kalkanı

Fetö'ye Alman kalkanı


Türkiye, Almanya’ya 300 FETÖ’cünün ismini yolladı. “Bunları iade edin” diyerek Alman makamlarını uyardı. Ancak Başbakan Merkel ve gizli servisi BND, teröristleri yakalamak yerine onları korumaya aldı. Diyanet’e bağlı çalışan Türk imamlara ise terörist muamelesi yaptı....

Almanya dört bir koldan Türkiye'ye saldırdı. Terör örgütlerine destek çıktı. FETÖ'cü firariler Almanya'ya kaçtı. Bunun üzerine Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), düğmeye bastı. MİT, FETÖ'yle bağlantısı olan 300 kişi ile 200 kuruluşun ismini Alman Dış İstihbarat Servisi BND'ye verip gerekli işlemlerin yapılması gerektiğini vurguladı. Türk makamları ayrıca başta Kuzey Ren Vestfalya, Hessen ve Saksonya olmak üzere 11 eyalet hükümetine de örgütün takibi konusunda başvuru yaptı. Ancak Almanlar, Türkiye'ye destek sağlamak yerine iftira attı. Diyanet'e bağlı imamların 'casusluk' yaptığı yalanını ortaya attı. Almanya bununla da yetinmeyerek Diyanet'e bağlı camilere el koyup FETÖ'nün vakıflarına teslim edilmesini gündeme taşıdı. Türkiye, darbeye kalkışan FETÖ üyelerinin takibinin yapılmasını talep ederken, Alman istihbaratı tam tersine Türk din görevlilerini takibe aldı. Hatta FETÖ militanlarını "Türkiye'ye gitmeyin" diye uyardı.

BAHANELERİ DE HAZIRDI
 FETÖ'ye kol kanat geren Almanya, bir skandala daha imza attı. Alman istihbaratının FETÖ listesinde isimleri yer alan örgütün üst düzey militanlarına koruma sağlamak için teklifte bulunduğu ortaya çıktı. FETÖ'cü hainleri kalkan olmak isteyen Almanya'nın 'saldırı' ve 'tehdit' bahanelerini ileri sürdüğü anlaşıldı. Öte yandan Alman Dış İstihbarat Servisi'nin (BND) Başkanı Bruno Kahl, FETÖ'ye açık açık destek sağlamıştı. Kahl, "15 Temmuz'un arkasında Gülen hareketinin olduğuna dair ikna edilemedik" şeklinde ifadeler kullanmıştı.

RUTİN DENETİM KILIFI
 Almanya, referandumda 'Evet' oyu için çalışan Türk vatandaşlarına da akıl almaz baskılar uyguladı. 'Evet' broşürü dağıtan, ofisine Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın tablosunu asan Türk işyerlerine 'rutin denetim' adı altında baskınlar yapıldığı ortaya çıktı. Yıllardır faaliyet gösterdiği işyerlerinde maliye ile ilgili tek bir problem yaşamayan vatandaşlara, Alman Maliye Bakanlığı'nın yüksek cezalar kestiği de kaydedildi.


* Teröristbaşı Pensilvanya'daki ininden çıkmadı. Adamlarına ise Almanya koruma sağladı.


* 300 kişilik FETÖ'cü listesinde Sosyal Demokrat Partili (SPD) milletvekili Michelle Müntefering de var.

 ERKAM ÇOBAN.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
PKK iki MİT'çiyi kaçırdı mı?
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
ABD'den PKK'ya 120 TIR silah daha!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu