1 Mayıs için şaşırtan anket!

1 Mayıs için şaşırtan anket!


Gezici Araştırma Şirketi'nin anketine göre; işçilerin yüzde 62'si kutlamaların Yenikapı'da yapılmasını istiyor.

Ulusalcı kesime yakınlığı ile bilinen Gezici Araştırma Şirketi, 1 Mayıs kutlamalarının yeri için bir anket gerçekleştirdi. Daha önce de Gezi eylemlerine yönelik anketler yapan Gezici Araştırma 1 Mayıs anketini,  4-11 Nisan tarihlerinde 36 ilde 2 bin 478 katılımcı ile gerçekleştirdi.

"HÜKÜMETİN GÖRÜŞÜNE KATILIYOR MUSUNUZ?"

Yapılan kamuoyu araştırmasına katılan işçilere, "Yasak yok ama Hükümet, Taksim kutlama yeri de değil şehrin merkezinde kutlama olmaz’ diyor. Hükümetin bu görüşüne katılıyor musunuz?" sorusu yöneltildi.

İşçilerin % 62'si Yenikapı'yı istiyor!

Bu soruya katılanların yüzde 62.6’sı yani bin 552 kişi "Taksim’de kutlanmasın" cevabı verdi. Bu soruya "Taksim’de kutlansın" diyenlerin oranı ise yüzde 37.4 olarak belirlendi. Gezici Araştırma Şirketi, işçilerin Taksim’de kutlama yapılmasını istememelerini değerlendirirken"İşçiler şehir merkezinde oluşacak yoğunluk ve olayların yaşanacağını tahmin ederek Taksim’deki kutlamaya karşı" yorumunu yaptı.

 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
Amerika çekilirse biz de çekiliriz

Hava Durumu

15°
Detaylı Hava Raporu