14 YILDIR TALAN EDİLMEK İSTENİYOR

14 YILDIR TALAN EDİLMEK İSTENİYOR


Doğal güzelliği öne çıkan Ardıç Koyu’nu dümdüz etmek için yürütülen hafriyat çalışmaları kapsamında yıkım ekiplerinin ağaç kesme işlemleri açıkça görülüyor.

 Gezi kalkışmasında 3-5 ağacın taşınmasını bahane ederek Türkiye’yi savaş alanına çeviren çapulculara vekilleri ve belediyeleri vasıtasıyla destek veren CHP, Çeşme’deki doğa katliamına kör. İzmir Çeşme’de Ardıç mevkiinde yer alan ve çivi dahi çakılmaması gereken koyda çok katlı rezidans inşaatına başlandığı, ağaçların kesildiği, kayaların parçalanarak koyun dümdüz edildiği belirlendi. CHP’li Çeşme Belediyesi’nin göz yumduğu doğa katliamına halkın tepki göstermesine rağmen şikayetlere kulak asılmadığı belirlendi.

14 YILDIR TALAN EDİLMEK İSTENİYOR

2 haftadır doğa katliamı yapılan Çeşme’nin Ardıç mevkiindeki koya dozer sokulması hayalleri oldukça eskiye dayanıyor. Eski Türk Ticaret Bankası Dinlenme Tesisleri’nin arazisi olan alan, 2000’li yıllarda TMSF’ye devredildi. 2003’te TMSF tarafından ihale edilen arazi, ihaleye katılan tek kişi olan ve geçtiğimiz yıl vefat eden işadamı Hakan Ergüven’e satıldı. Bölgeye otel yapmak için inşaata başlayan Ergüven, çevre sakinlerinin yasaya aykırılık şikayetiyle yaptığı başvuru sonucunda durduruldu. İşadamı Ergüven, yıllar içinde otel projesinden vazgeçerek çok katlı bir rezidans yapmak için birçok inşaat firmasına ortaklık için teklif götürdü. Ancak mühür sorunu çözülemediği için kimse bu projeyi sahiplenmedi.

ŞİKAYETLER UMURSANMIYOR

İnşaat çalışmalarından büyük rahatsızlık duyan çevre sakinleri, isyan noktasına geldi. Mahalle sakinlerinin uyarısına firma yetkililerinin “Bu yol artık bizim” cevabını verdiği, kazı çalışmaları sırasında civardaki tüm evlerin beşik gibi sallandığı belirtildi.  

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Barzani'den Türkiye açıklaması!
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Barzani'den Türkiye açıklaması!

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu