Devlet okumaya gönderdi, onlar FETÖ’ye asker oldu

Devlet okumaya gönderdi, onlar FETÖ’ye asker oldu


Terör örgütü FETÖ’nün 15 Temmuz hain kalkışması, yurtdışında eğitim alan kripto FETÖ’cü subayların da deşifre olmasını sağladı. 113 TSK personelinden 62’sinin ‘dön’ çağrısına uymayıp, firar ettiği ortaya çıktı.

Ülkemizin göz bebeği Türk Silahlı Kuvvetleri içerisine sızıp, 15 Temmuz darbesini gerçekleştiren terör örgütü FETÖ ile ilgili soruşturmalar devam ediyor. Örgütün TSK’daki uzantılarıyla ilgili yapılan çalışmada çok önemli bir ayrıntı daha deşifre oldu. Terfi alma ve kurmaylık yolunda atılan en önemli adımlardan biri olarak görülen yabancı ülkelerde akademi ve kurs eğitimlerinin FETÖ tarafından suiistimal edildiği, örgütün bu kurslara kendi müritlerini yönlendirdiği belirlendi. Yapılan araştırmada 15 Temmuz darbesi sonrası eğitim için yurtdışına (ABD) gönderilen Kara, Deniz ve Hava Kuvvetlerine mensup 113 personele “yurda dön” emri verildiği, bu personelden 62’sinin çağrıya uymayıp, Türkiye’ye geri dönmediği belirlendi. Akademi/kurmay kolejleri ve muhtelif kurslara devam ederken çağrılan Kara Kuvvetleri Komutanlığına mensup 70, Deniz Kuvvetleri Komutanlığına mensup 28, Hava Kuvvetleri Komutanlığına mensup 15 personel bulunduğu, bu personelin 51’inin çağrıya uyup yurda döndüğü, 62’sinin ise firar durumunda olduğu ifade edildi. 

USLU DA BÖYLE YETİŞTİRİLDİ

Yapılanmada aktif görev alan ve şu an ABD’de firari durumda bulunan Emre Uslu gibi eski polis şeflerinin de bu şekilde bir eğitime tabi tutulduğu ifade edildi. Uslu’nun Türkiye’ye döndükten sonra psikolojik harp faaliyetlerinde görev aldığı vurgulandı. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan 'askeri müdahale' sorusuna cevap
Türkiye
Diyanet İşleri Başkanlığında devir teslim töreni
Dünya
Katalonya krizi, İspanya'da sokakları karıştırdı

Hava Durumu

23°
Detaylı Hava Raporu