Sayın Erdoğan, Göç İdaresini Güç İdaresi yaptılar

Sayın Erdoğan, Göç İdaresini Güç İdaresi yaptılar


Uygur Türklerini Malezya ve Tayland’dan almak ve bağrına basmak için Türkiye Cumhuriyeti Devleti Uluslar arası düzeyde sınavdan geçti ve Uygur Türklerine kapılarını açtı. Yüzlerce Uygur Türkü sevinç çığlıkları ile Türkiye Cumhuriyeti topraklarına ulaştı.

Türkiye topraklarına ulaşabilen en şanslı Uygurlar hava alanında yakalandı ve her birine sığınma ve iltica başvurusu yapabilmeleri için hava limanından göç idaresi tarafından ‘’SEYAHAT BELGESİ’’  düzenlenerek verildi.

Yakalananlara en şanslıları diyoruz çünkü ellerinde seyahat belgeleri var, ve yanlız Seyahat belgeleri olanlar ikamet başvurusu yapabiliyorlar.

Hava alanından korku ile geçen ve yakalanırsa Çin’e teslim edileceği düşüncesi ile her yola başvuran uygur türkleri sahte pasaportlarını yırtıp İstanbul sokaklarına adım attı. Adım attı fakat ellerinde ‘’Seyahat Belgeleri’’ yok. Uygur Türklerine sağlanan hiçbir haktan yararlanamıyorlar.

Yakalanan Uygur Türklerinin soylarından emin olup ‘’Seyahat Belgesi’’ verdik. Yakalanmayan uygur Türklerinin soylarını ispata zorluyoruz. Doğu Türkistan derneklerinin bir nevi kefil olup soy belgesi düzenlemesi de bir işe yaramıyor.

İstanbul sokaklarında hala yakalanma ve Çin’e teslim edilme korkusunu yaşıyorlar.

Yaklaşık 1 aydır Zeytinburnu’nda Göç idaresinin arabaları Uygur Türklerinden ikamet başvurusu alıyorlar. Yüzde 10'u ancak ikamet başvuru şartlarını yerine getirebiliyor.

Hava limanında yakalanmayıp ellerinde ‘’Seyahat Belgesi’’ olmayan Uygurlara üvey evlat muamelesi yapılıyor. İkamet başvuruları alınmıyor. Hastaneye gidemiyorlar. Çocuklarını parka götürmeye,hatta akraba ziyaretlerine bile gitmeye korkuyorlar.Evlerinde bir nevi hapis hayatı yaşıyorlar. Hastaneye gidemediği için evde doğum yapıyorlar ve doğum belgesi olmadan Göç idaresi işlem yapmıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti Yetkilileri

Yakalanmayan ‘’Seyahat Belgesi’’ olmayan Uygur Türklerinin sesini sizlere ulaştırmaya çalışıyoruz. Lütfen bu kardeşlerimize ‘’Seyahat Belgesi’’ almamızda bizlere yardımcı olun.

Göç İdaresinin Zeytinburnunda ikamet başvurularını alan mobil ekibi ile görüştük. Kendileri sorunu çözemeyeceğini ‘’Seyahat Belgeleri’ni Havalimanlarından verildiğini söyleyerek havalimanından alabileceğimizi söylediler.

Havalimanı Polisi ile görüştük ‘Bu bizim görevimiz değil, Seyahat belgelerini göç idaresi personeli düzenleyerek verir. Biz sadece parmak izi almakdan başka bir şey yapmayız bizim görevimiz değil Göç idaresine gidin’diyor. Bize getirirseniz biz onları Çin’e veririz. Onlarla mı uğraşacağız’ diyerek korkutuyorlar. Uygur Türkleri Havalimanlarına gitmeye korkuyor.

Görüştüğümüz İstanbul  Vatan caddesindeki Göç İdaresi ‘Türk Akraba Topluluğu’ yetkilileri ilebizzat görüştük. Notlarını alıp konuyu İstanbul Valisi’ne taşıyacağını yetkilerinin olmadığını belirttiler. Günler geçmesine rağmen hiçbir değişiklik yok.

Sayın CumhurBaşkanı Erdoğan,

1-  Seyahat Belgesi alamıyoruz. Hiçbir kurum sığınmacı Uygur Türklerine Seyahat Belgesi vermiyor.

2- Çocuklarımızın kendi çocuklarımız olduğunu dahi ispat edemiyoruz. Bizlerden Çin makamlarından doğum belgesi veya pasaport almamızı ve kendilerine beyan etmemizi istiyorlar.

3- Çocuklarımızı ispat edebilmek için DNA yaptırmayı dahii teklif etmemize rağmen kabul etmiyorlar.

4- Türk kefil dahi bulmakda zorlanıyoruz.

Biliyoruz Türkiye hassas bir süreçden geçiyor. İşleriniz de başınızdan aşkın. Fakat bizler çocuklarımızla gönül rahatlığı ile pazara, parka ve akraba ziyaretine çıkmak istiyoruz. Lütfen yetkililer sesimizi duyun.

 

Göç İdaresi Türk Akraba Topluluğunun İkamet Başvuru Şartları                                                                             

1-Başvuru Formu                                                                                                                                                                     

2- Pasaport Fotokopisi / Türkiye’ye Giriş Yapılan Sayfanın Fotokopisi                                                                               

3-Vizenin Fotokopisi                                                                                                                                                                

4- 4 Adet Fotoğraf                                                                                                                                                                   

5- Bir Türk Vatandaşı Refaransın T.C Kimliğinin Fotokopisi                                                                                                       

6- Adres Bilgisi

18 yaşından Küçük Çocuklara İstenen Belgeler

1-Başvuru Formu ( Anne ve Baba İmzalayacak)

2- Pasaport Fotokopisi/ Türkiye’ye Giriş yapılan sayfanın fotokopisi.

3- Vizenin Fotokopisi

4- Doğum Belgesi (Türkçe olacak)

5- Anne ve babanın pasaport fotokopisi

6- Anne ya da babanın muvaffakatnamesi

7- 4 adet fotoğraf

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.

Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
Genelkurmay Başkanı Akar ABD'ye gitti
Dünya
Obama siyasete dönüyor: Vali mi olacak?

Hava Durumu

16°
Detaylı Hava Raporu