II. Abdülhamid’e Onursal Doktora

II. Abdülhamid’e Onursal Doktora


33 yıl boyunca Padişahlık yaptıktan sonra tahtan indirilen ve 10 Şubat 1918’de hayatını kaydeden II. Abdülhamid’e Türkiye’de ilk defa Onursal Doktora ünvanı veriliyor.


Ölümünde 95 yıl sonra Karabük Üniversitesi tarafından 34.Osmanlı Sultanı 113. İslam Halifesi Sultan 2.Abdulhamit Han Hazretleri'ne Hicaz Demiryolu katkılarından dolayı Onursal Doktora takdim edilecek.
Karabük Üniversitesinin yaklaşık 1.5 yılık hazırlığı sonrası Türkiye’nin ilk Raylı Sistemler Mühendisliği’nin önerisi ile 25 Mayıs Cumartesi günü düzenlenecek olan törenle 2. Abdulhamit Han’a onursal doktora ünvanı verilecek. Onursal Doktora ünvanı diploması ise hayatta olan en yaşlı hanedan mensubu Harun Osmanoğlu’na takdim edilecek.


Türkiye'de bazı kesimlerin 'Kızıl Sultan' olarak tarif ettiği Sultan 2. Abdülhamit Han Cumhuriyet tarihinde ilk defa bir Devlet Üniversitesi tarafından Resmi anlamda onure edilecek olup KBÜ'de düzenlenecek olan törene Hanedandan üyeleri de katılacak.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
"Merkel'e Almanya'yı da operasyona dahil edebileceğimizi söyledim"
Türkiye
Savaş Mağduru Engelliler Uluslararası Zirve Programı
Dünya
Başbakan Yıldırım Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüştü

Hava Durumu

10°
Detaylı Hava Raporu