Beyoğlu'nun duygusal bodyguardı

Beyoğlu'nun duygusal bodyguardı


İstanbul'un çeşitli eğlence mekanlarında 33 yıldır korumalık yapan Orhan Kocataş, hayatını kazandığı işinin ve kendisine takılan "ayı" lakabının aksine duygusal bir yapıya sahip.

Şiir yazan, hatta işi gereği zaman zaman hırpalamak zorunda kaldığı kişilerin arkasından pişmanlık duyup ağlayan Kocataş, AA muhabirine, hayatını ve işi sırasında yaşadıklarını anlattı.

Kasımpaşa'da Roman bir ailenin yanında büyüdüğünü, gerçek anne ve babasını 14 yaşında bulduğunu dile getiren Kocataş, sonradan bulduğu ailesine büyük bir sevgiyle bağlandığını ifade etti.

Kocataş, babasını kaybettiğinde çok üzüldüğünü ve vücuduna onun fotoğrafını dövme yaptırdığını söyledi.

Babasından kalan tespihi sakladığını belirten Kocataş, "Babam Tarlabaşı'nın son kabadayılarındanmış. Benim rol modelim. Onu çok seviyordum. Hastalandığında Allah'a 'Ömrümü alıp ona ver' diye dua ediyordum." dedi.

Annesi Gülhanım Soysal'la yaşadığını ve ondan ayrılmayı hiç düşünmediğini ifade eden Kocataş, annesine olan sevgisini "Annem benim bir tanedir. Ben onun ayaklarını da yıkarım, yemeğini de veririm. Ömrümün son nefesine kadar ben anamla beraberim." şeklinde dile getirdi.

"Zaman zaman duygularımı mısralara döküyorum"
Hayatını anlatan bir kitap yazdığını ifade eden Kocataş, "Zaman zaman duygularımı mısralara döküyorum. Şiirlerim birkaç dergide yayımlandı." dedi.

Kocataş, "ayı" lakabının doğduğu Kasımpaşa'da arkadaşlarıyla tutuştuğu bir iddianın sonucu kendisine takıldığını anlattı.

Kasımpaşa'da eskiden ayı oynatıldığını belirten Kocataş, "Arkadaşlarla iddiaya girdik. Bir kasa kolasına sırtımı ayıya çiğnettim. Orada rahmetli Hasan amca bana 'Maşallah ayı gibi bir adamsın' dedi. Böylelikle 'ayı' ismi bende lakap olarak kaldı." ifadelerini kullandı.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Lübnan Dışişleri Bakanı Bassil Türkiye'ye gelecek
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
Nijerya’da bombalı intihar saldırısı: 10 ölü, 30 yaralı

Hava Durumu

13°
Detaylı Hava Raporu