EYOF için kentin garsonları da hazırlanıyor

EYOF için kentin garsonları da hazırlanıyor


Erzurum'da, 11-18 Şubat'ta arasında gerçekleştirilecek EYOF 2017 için kente gelecek konuklara daha kaliteli hizmet vermek için garsonlara eğitim veriliyor.

11-18 Şubat'ta yapılacak oyunlar için kentte hazırlıklar sürüyor. Bu kapsamda Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi (AÜ) Turizm Fakültesince gerçekleştirilen projeyle Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki işletmelerde çalışan personele, uzmanlarca eğitim veriliyor. Daha sonra isteğe göre diğer işletmelerin personeline de eğitim verilebilecek.

Büyükşehir Belediyesine bağlı Müceldili Konağı'ndaki eğitimlerde iletişim, servis teknikleri, hijyen, görgü kuralları, yiyecek içecek hizmetleri, performans geliştirme ve mutfak iş güvenliği gibi dersler, teorik ve uygulamalı olarak gösteriliyor.

AÜ Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Cem Işık, AA muhabirine yaptığı açıklamada, fakülte olarak üçüncü nesil üniversite misyonuyla çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda toplum yararına olan projeler ürettiklerini anlatan Işık, şöyle devam etti:

"Buradaki amacımız, üniversitede üretilen bilginin paylaşımı ile hizmet kapsamının geliştirilmesidir. Bu nedenle Büyükşehir Belediyesinin 57 personeline mutfak, hizmet ve servis kapsamında çeşitli eğitimler veriyoruz. Bunların yanı sıra hijyen, servis teknikleri ve iletişim gibi birtakım eğitimler de veriyoruz. Burada Erzurum'daki hizmet kalitesinin yükseltilmesi amaçlanmaktadır. Zira üniversitelerde okutulan bu tür teorik bilgilerin uygulama kapsamında bilgiye dönüştürülmesi hedeflerimizden biri. Bu eğitimlerimizi EYOF öncesi tamamlayacağız."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
ABD'den PKK/PYD'ye 'enerji kalkanı'

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu