Bahçelievler'de büyük ödüllü kitap okuma yarışması

Bahçelievler'de büyük ödüllü kitap okuma yarışması


Gençlerimizin bilinçli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerine büyük önem veren Bahçelievler Müftülüğü 30 bin liseliye yönelik olarak Kitap Okuma Yarışması düzenliyor.

Gençlerimizin bilinçli ve manevi değerlerine bağlı bireyler olarak yetişmelerine büyük önem veren Bahçelievler Müftülüğü 30 bin liseliye yönelik olarak Kitap Okuma Yarışması düzenliyor. “İlk emrin “OKU” ilk hesabın da “OKU” makla ilgili olduğuna inanan”; “Kitabın insanı, insanın dünyayı değiştireceğine kanaat getirenler" olarak “Okuyan liselilere" katkımız olsun diye “Biz Liseliler Kitap Okuyoruz” sloganıyla yola çıkan Bahçelievler İlçe Müftülüğü, Kutlu Doğum Haftası hazırlıkları çerçevesinde ilçe genelinde kitap okuma kampanyası başlatıyor. Bahçelievler Müftüsü Ömer Faruk BİLGİLİ’nin yaptığı açıklamada: “Bahçelievler Müftülüğü olarak, Bahçelievler Kaymakamlığı, Bahçelievler Belediyesi ve Bahçelievler Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla, Dinimizin ilk emrinin "oku" olmasından hareketle okumayı sevdirmek, değerler eğitimine katkı sağlamak, hoşgörü, kardeşlik, erdemlilik vasıflarına vurgu yapmak gayesiyle; imzalanan protokolle Bahçelievler’de bulunan ortaöğretim kurumlarının 9. 10. 11. ve 12. sınıflarında okuyan öğrenciler arasında “Kitap Okuma Yarışması” düzenlemeye karar verdik,” denildi. 

Kampanya kapsamında 30 bin liseliye Peygamberimiz Hz Muhammed S.A.V.’i gençlerin daha iyi anlamalarını sağlayacak Diyanet İşleri Başkanlığı Yayınları arasında yer alan Hz. Peygamberin İzinde kitabının dağıtılacağını açıklayan BİLGİLİ, isteyen liselilerin Nisan ayında düzenleyecekleri yarışmaya katılmaları durumunda Nisan ayında Kutlu doğum haftasında gerçekleştirilecek merasimler birlikte toplamda 50 öğrencinin Umre ziyareti, Laptop, Akıllı tablet, Cumhuriyet altını gibi hediyelerle ödüllendirileceğini açıkladı. 

30 Bin Öğrenci Peygamber Bilgisini Yarıştıracak İlkini geçen yıl gerçekleştirdikleri Kitap Okuma Etkinliğinin ikincisini gerçekleştiren Bahçelievler Müftülüğü 29 Lisede 30 bin öğrenciye dağıtacakları kitaplarla Kitap Okuma kampanyasını geleneksel hale getirmek istediklerini aktardı. Çok Organizasyonlu Bir Kampanya Bahçelievler Müftülüğünden yapılan açıklamada Bahçelievler Kaymakamlığı, Bahçelievler Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile projede ortak hareket edildiği belirtilerek ücretsiz kitap dağıtım kampanyasının Bahçelievler Çobançeşme Anadolu İmam Hatip Lisesi, Necip Fazıl Kısakürek Anadolu ve şehit Samed Kırbaş Anadolu Ticaret Lisesinde 16.01.2015 Cuma günü saat 13:30-14:30 arasında törenle başladığını değerli basınımıza saygıyla duyururuz. 

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan'dan Trump ve ABD'ye çok sert sözler!
Türkiye
Ankara Büyükşehir Belediyesi önünde 'kadro' eylemi
Dünya
Petrol zengini ülkenin ekonomisi çöküyor

Hava Durumu

20°
Detaylı Hava Raporu