KAMYONUN ARKASINDA NE YAZMALIYDI?

KAMYONUN ARKASINDA NE YAZMALIYDI?


Geçtiğimiz günlerde tahminen Lazkiye'de çekilen bir fotoğraf sosyal medyada paylaşılmış ve mizah konusu olmuştu.

Fotoğrafta üzerinde füze rampası yer alan bir kamyonun arka çamurluğunda bir Türk otomotiv şirketinin ismi okunuyordu. Fotoğrafı paylaşanlar "Reklam da mı almayalım" diyerek kendilerince eğlenmişlerdi. Ama fotoğrafı ciddiye alanlar olduğu sonradan ortaya çıktı.

ODATV son günlerde ısrarla gündeme getirmeye çalıştıkları "Türkiye Suriye'ye silah sevkediyor" iddialarını ispatlamak üzere bu fotoğrafı kullanmış ve manşeti de "Cevap Ver Davutoğlu" şeklinde yapmıştı.

ODATV  haberin devamında Pulitzer ödüllü olduğunu ısrarla vurgulayarak Seymour Hershin iddialarını ve bu konuyla ilgili CHP'nin soru önergesini de tekrarlamış.

Olayı biraz araştırdığımızda gördük ki, onların Davutoğlu'ndan istedikleri cevap "neden kamyonun arkasında bildiğimiz kamyon yazılarından güzel bir örnek yer almadığı" olabilirmiş mesela...
Çünkü Suriye sınır kapısı geçişlere ve ticarete açık. Türkiye'den Suriye'ye bir çok kamyon satılıyor. Düzgün mazot olmadığı için yeni modeller kullanılamıyor. Savaş, arazi ve yolların durumu sebebiyle otomobil türü araçlar da  tercih edilmiyor. O yüzden  özellikle S serisi,  belli yaşı tamamlamış araçlar,  ihtiyacı farkeden,  otomotiv ticareti yapan birileri tarafından toplanıp Suriye'ye sevkediliyor. 10bin liraya bile kamyon türü bir araç bulmak mümkün.
Peki o fotoğrafta görülen füze rampasıyla kamyon nasıl bir araya geldi?

Araştırmamız sonucunda ulaştığımız bilgilere göre  füze rampaları seyyar olup, ağır araçların üzerine veya yere sabitlenerek kullanılıyor.
Özellikle Halep'te, Humus'ta ele geçirilen askeri üslerde bulunan bir çok ağır silah Suriyeli mücahidlerin eline geçmişti. Ama dikkat çeken bir nokta da şu. Mücahidlerin elinde füze rampası var ama pek fazla füze yok.

İşte füze rampası ile  çamurluğunda "Öztürk Oto Galeri" yazan aracın bir araya gelme hikayesi bundan ibaret.
Kamyonun arkasında pekala "Nazar etme ne olur, çalış senin de olur" veya "Kula bela gelmez, Hak yazmayınca, Hak bela yazmaz kul azmayınca" da yazabilirdi anlayacağınız.

HaberSeyret /  Özel Haber - Saliha Eren

 

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Muğla'da akılalmaz olay! .
Türkiye
ÖTV, MTV arttı… Gözler o sektöre çevrildi
Dünya
İtalya bölünme için ilk adımı attı

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu