Katliam gibi karar: 1200 kişiye idam!

Katliam gibi karar: 1200 kişiye idam!


Kuzey Kore parlamentosundan 'katliam gibi' karar. Hükümete karşı komploya karışma gerekçesiyle 1200 kişi idam edilecek.

Kuzey Kore parlamentosundan 'katliam gibi' karar. Hükümete karşı komploya karışma gerekçesiyle 1200 kişi idam edilecek. Kuzey Kore lideri Kim John Un'un amcası Jang Song Taek'in geçtiğimiz aylarda idam edilmesinin ardından yaklaşık 200 ülke yönetimi görevlisi ve onların bine yakın sayıdaki akraba topluluğu komploya karıştığı şüphesiyle tutuklanmıştı.

Kuzey Kore'de alınan bu karar özellikle Rusya medyasında büyük yankı uyandırdı. Çok sayıda Rus gazete ve televizyonu 1200 kişiye verilen idam cezasına geniş yer verdi.

Çarşamba günü açılacak olan Kuzey Kore Parlamentosu'nun yeni oturumu sonrasında Kuzey Kore yönetimi ve onların ailelerinden oluşan yaklaşık 1200 kişi idam edilecek.

Geçen yılın aralık ayında Kim John Un'un amcası olan Kuzey Kore Ulusal Savunma Komitesi Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Jang Song Taek'in idamı sonrasında yaklaşık 200 ülke yönetimi görevlisi ve onların 1 000'e yakın sayıdaki akraba topluluğu komployo karıştığı şüphesiyle tutuklanmıştı. Bunlardan yarısı parlamentonun yeni oturumu sonrasında idam edilecek, diğerleri ise esir kamplarına gönderilecekler. Parlamentonun yeni oturumunda amcasının idamı sonrasında Kuzey Kore lideri Kim John Un tarafından gerçekleştirilen görev değişikliklerinin onaylanması bekleniyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
'Türkiye de bazı yaptırımlar üzerinde çalışıyor'
Türkiye
Afyonkarahisar’da art arda iki deprem
Dünya
Bangladeş'e sığınan Arakanlı sayısı açıklandı

Hava Durumu

22°
Detaylı Hava Raporu