Padişahların tuğrası tescillendi

Padişahların tuğrası tescillendi


Sultan II. Abdulhamit'in 5. kuşaktan torunu Nilhan Osmanoğlu, Türk Patent Enstitüsü'ne başvurarak, farklı tasarladığı Osmanlı tuğrasını tescil ettirdi

2. İstanbul Medeniyetler Defilesi'nde sunuculuğu üstlenen Osmanoğlu, yaptığı açıklamada, beş padişahın kullandığı orijinal tuğrayı, bir ürün üzerinde farklı bir şekilde tasarladığını belirterek, başvuruları üzerine Türk Patent Enstitüsü tarafından bunun tescillendiğini ve "NİLHAN SULTAN" ismiyle tüketiciyle buluşacağını kaydetti.

NİLHAN SULTAN markasıyla üretilecek ürünlerde bu tuğranın kullanılacağını vurgulayan Osmanoğlu, bugüne kadar hazır giyim, ev tekstili ve hediyelik eşya sektöründe Osmanlı hanedanından kimsenin böyle bir girişimde bulunmadığını ifade etti. 

Osmanoğlu, NİLHAN SULTAN ürünlerinden satın alan herkesin Osmanlı ecdadı torununun ürününü satın alacağını belirterek, "Bu da marka olarak bağlılık değil, gönül olarak bağlılık olacaktır" dedi.

Dedelerinin 3 kıtaya hükmettiğini ve yaptığı tasarımların da 3 kıtaya ulaşması için çalışmalarını sürdürdüklerini anlatan Nilhan Osmanoğlu, "Kafamızda o kadar çok sosyal sorumluluk projesi var ki. Öncelikle markanın oturmuş olması gerekiyor. Osmanlı zihniyetini sadece tasarımla değil, tüketiciyle buluştuğumuz her alanda sergileyeceğiz. Hem ticari olarak hem yardımseverlik olarak dedem Sultan II. Abdülhamit Han'a benzeme gayretinde olacağım. Dedelerimiz 3 kıtaya hükmetti. Allah kısmet ederse biz de 3 kıtaya ihracat yapacağız, hedefimiz bu yönde. Bu kadar iş yapan firma var. Neden bu NİLHAN SULTAN markası olmasın? Ceddim Fatih Sultan Mehmet Han'ın da söylediği gibi, belki bir gün bizim gücümüzün ulaştığı yere başkalarının hayalleri bile ulaşamayacak" ifadelerini kullandı.

2. İstanbul Medeniyetler Defilesi'nin de sunuculuğunu yapacak olan Osmanoğlu, sunuculuk ve spikerlik eğitimi de aldığını dile getirerek, şunları kaydetti:

"Birçok medeniyeti örnek teşkil edecek şekilde kendi bünyesinde bulunduran Osmanlı'nın torunu olarak benim için de anlamlı bir deneyim olacak. Bu defile nedeniyle eğer bir firma ile anlaşırsak kendi tasarımlarımızdan hediye edeceğiz. Böylelikle NİLHAN SULTAN markasının ilk tanıtımını biz de bu defilede yapmış olacağız. Markayı büyük bir firma çatısı altında değerlendirmek istiyoruz. Birçok firmada yer alacağımıza, vizyonumuza uyan tek bir firmayla anlaşmaktan yanayız ve gelecek olan teklifleri de tabii ki bu şekilde değerlendireceğiz. Tasarımları başlangıç olarak tekstil üzerine düşünüyorum. Tabii ki bunu sınırlandırmıyorum şu an, tasarımları şal vb. bir ürünün üstünde görebilirsiniz. Amacım, dokunduğum her şeye, günümüz ile de modernize edip bir Osmanlı havası katmak."

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Erdoğan: Budistler iyi diye kandırmayın
Türkiye
Elazığ'da beton mikseri kazası
Dünya
İsrail polisi Yahudilere saldırdı

Hava Durumu

14°
Detaylı Hava Raporu