Paralel'lerden Yeni Hamle; Yazıcıoğlu Suikastı

Paralel'lerden Yeni Hamle; Yazıcıoğlu Suikastı


25 Mart Muhsin Yazıcıoğlu'nun ölüm yıldönümü. Paralel yapı Yazıcıoğlu suikasti üzerinden Türkiye'yi germek için kapı aralamaya başladı ama ortaya çıkan foto başka yerden alınarak montaj edilmiş

Gerek açılım süreci gerekse de Alperenler'in sokağa çıkartılması için uğraşan paralel yapı, 25 Martta Muhsin Yazıcıoğlu'nun öldürülmesinin yıl dönümde servis yapacağı provokasyon için şimdiden kapı aralıyor. Rahmetli Yazıcıoğlu'nun "Tarlamızı çoktan sürmüşler" dediğini hepimiz biliyoruz. Soru o tarlayı paralelciler mi sürdü, yoksa onların üst kurmay aklı mı?

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan son günlerde yaptığı miting konuşmalarında, seçimlerin yaklaşması ile birlikte yeni kasetlerin çıkabileceğini ifade ediyordu.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan dün Bursa mitinginde de bu kasetlere gönderme yaparak‘Twitter mvitter hepsinin kökünü kazıyacağız’ demiş, ardından Twitter kapatılmıştı. Hatta Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’da Twitter’ın, seçimlerin sağlıklı ve huzurlu olarak geçmesi için kapatıldığını söylemesi, yeni ses kayıtları veya videoların ortaya çıkabileceği ihtimalini arttırdı.

Son günlerde ise 25 Mart’ta AK Parti’yi zor duruma düşürecek önemli bir kaydın yayınlanacağı iddia ediliyor. Peki 25 Mart’ın hiç bilinmeyen özelliği ne?25 Mart Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölüm yıldönümü. Öyle ki Yeni Şafak gazetesinin ilahiyatçı yazarı Hayrettin Karaman da geçtiğimiz gün kendisi ile ilgili bir ses kasetinin çıkarılacağını söyledi.

"Bana ulaşan bilgilere göre yeni bir ses kaydı düzenlenmiş" diyen Karaman bu ses kaydı ile ilgili şunları söylemişti:

"Bu kayıtta Başbakan sözde beni arıyor 'Devletin bekası için birini öldürmek caiz midir?' diyormuş, ben de bazı detaylar verdikten sonra 'Olabilir bir sakınca yok' diyormuşum. Sonra başbakan bu fetvayı(!) merhum Yazıcıoğlu'na uyguluyormuş."

Son günlerde de Twitter’da Cemaat’e yakın hesaplar, Muhsin Yazıcıoğlu’nun karlar üzerinde namaz kılarken çekilmiş fotoğrafını yayınlamaya başladı. Yayınlanan fotoğraflarda Yazıcıoğlu'nun katledildiği ve bununla ilgili 25 Mart'ta yeni bir kasetin ortaya çıkacağı da iddia ediliyor. Sosyal medyada sıkça paylaşılan bu fotoğraf akıllara, Cemaat 25 Mart’ta yayınlanacağı kasetin ucunu mu gösteriyor sorusunu getirdi.

Ancak yayınlanan bu fotoğrafın fotomontaj olduğu, Muhsin Yazıcıoğlu’nun bir diğer fotoğrafıyla anlaşılıyor. Kısacası Türkiye’nin tartıştığı 25 Mart kasedi bu fotoğraftan geçmiyor.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Myanmar hükümeti soykırımdan suçlu bulundu
Türkiye
THY Boeing'ten 40 adet 787-9 Dreamliner yolcu uçağı alıyor
Dünya
Suriye görüşmelerinde diplomasi atağı

Hava Durumu

21°
Detaylı Hava Raporu