Hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil

Hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil


Başbakan Erdoğan, "Pensilvanya'da bir zat var. Hocaefendi midir, istihbarat şefi midir, belli değil. Adam bakıyorsun dinleme ise dinleme, görüntü ise görüntü. Her numara var" dedi.

Başbakan Erdoğan,  "Pensilvanya'da bir zat var; hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil. Adam bakıyorsun dinleme ise dinleme, görüntü ise görüntü, her numara var" dedi. 

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Artvin mitinginde yaptığı konuşmada, Artvin'in artık değişim ve dönüşüm istediğini, bugüne kadar yerel yönetimlerde çektiği çilelere son dediğini ifade etti. Artvin'in ilçelerine selamlarını ve sevgilerini gönderen Erdoğan, bugün aynı zamanda 21 Mart uluslararası camiada ve özellikle Türk dünyasında Nevruz Bayramı olduğunu hatırlattı.

Erdoğan, tüm İslam Türk dünyasının Nevruz Bayramını kutlayarak, "İnşallah Nevruz Bayramı'nın baharı kalıcı olur. Nevruz'un barışı kalıcı olur. İnşallah birilerinin istismar vesilesi olmaz. İnşallah o barış ateşini yakanlar, onun istismarını yapmaz. Ben inanıyorum ki Artvin zaten bunun idrakinde. İnşallah bu anlayışla yola devam ediyoruz" dedi.  

"Uzun adam sizlere kurban olsun"

Erdoğan, kendisine "uzun adam" diye tezahüratta bulunanlara, "Uzun adam sizlere kurban olsun" karşılığını verdi. Artvin'in yeşiline işaret eden Erdoğan, "Zaten bu yeşilin içinde hava kirliliği olmaz. Ama buna rağmen buraya doğalgazı getirmek suretiyle... Evlerimizde bir oda ısınsın istemiyoruz, tüm daire ısınsın. Benim hanım kardeşlerim, beyler  mutfağında da banyosunda da butona bastığı anda sıcak suyu görsün" dedi.

Göreve geldiklerinde 9 ilde doğalgaz bulunurken bugün  72 ilde olduğunu vurgulayan Erdoğan, kalan  9 ili de süratle bitireceklerini söyledi. Artvin'in de süratle doğalgaza kavuşacağını kaydeden Erdoğan, ulaşımda attıkları adımlara işaret etti. Erdoğan,  "Ey Cankurtaran...Yol var mıydı oradan? Kışları duruyor muydu. Oraları ölüm kusuyordu ölüm. Şimdi bu yıl sonuna kadar Cankurtaran inşallah bitiyor ve Cankurtaran tüneli ile gerçekten orada canlar kurtulacak. Zaten Gümrük ve Ticaret bakanımız Hayati Bey, orada ışı göründü sinyalini verdiler, geldiler orada o töreni de yaptılar. Burada el ele vererek Cankutaran'ın inşallah  yıl sonunda töreninde de beraber oluruz, tüm belediye başkanlarımızla orada birlikte oluruz" diye konuştu. 
Artvililer'den bir ricası olduğunu belirten Erdoğan, "Kardeşlerim kaç günümüz var? Artık 9 da yok, bugünü sayma kaldı 8 gün. Yani bir hafta. Burada kapı kapı dolaşmaya var mıyız? Bir yerden ablalar türemiş, Pensilvanya'dan...Bu Pensilvanya'nın ablaları kapınızı çaldığı zaman herhalde gereğini söylüyorsunuz. Yavrularımızı yurtlarından, evlerinden atıyorlar. Niye? Onlar gibi düşünmüyorlar. Ya siz torna mahsulü mu istiyorsunuz? İnsan istediği gibi düşünür" dedi.

"Sana mı kaldı bu iş?" 

Pensilyvanya'da bir zat olduğunu kaydeden Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
"Pensilvanya'da bir zat var; hocaefendi midir, istihbarat şefi midir belli değil. Adam bakıyorsun dinleme ise dinleme, görüntü ise görüntü, her numara var. Neymiş, gece bir alüfte ile bir siyasetçi bir araya gelecekmiş, onun istihbaratını almış, hemen İstanbul'da Türkiye'de neyse tanıdığı birisini aramış bulmuş, 'git haber ver, bak böyle bir durum olacak.' Şu hale bak. Yav sana mı kaldı bu iş. Bir Müslüman bırak bir Müslümanı dinlemeyi, gözetlemeyi yapamaz böyle bir şeyi. Hiçbir insana yapamaz. Bu bizim inancımızda yok. Bizim dinimizde böyle bir şey yok. Sonra...Sen Türkiye'yi çok mu seviyorsun, bu vatanı çok mu seviyorsun? Ne işin var Pensilvanya'da, çık gel buraya, gel. Siyaset yapacaksan burada yap. Sonra böyle alüftelere takılma. Bizim güzel insanımız var. Nedir bu yanlış? Benim ülkemi oradan niye karıştırıyorsun? Ülkeme fitneyi niye sokuyorsun. Yalansa bunlarda, takiyyeyse bunlarda, her numara var. Milyarlar dolarlar, bunlarla uğraşıyorsun. Neymiş, bir tane ceketi varmış. Bir ceketin cebine milyarlarca dolar sığar mı? Nasıl yapıyorsun bu işleri?"

"Bir plandan, projeden bahsetti mi?"

Başbakan Erdoğan, Artvin ve Rize'ye havalimanı için etüt çalışması yaptırdığını belirterek, "İnşallah, büyük ihtimalle, Rize ve Artvin'in müşterek kullanabileceği bir havalimanını, orta bölgede uygun bir yere inşallah yapacağız" dedi. Etüt, proje çalışması ile yer tespit çalışmasının devam ettiğini ifade eden Erdoğan, "Siz çok uzun uzadıya yollarda yormadan, sizi yarım saatte havalimanına ulaşabilecek hale getireceğiz" diye konuştu.

Erzurum'a yakın ilçelerin Erzurum'u kullanabileceklerini ifade eden Erdoğan, bu bölgede 3 tane havalimanının Artvin'linin hizmetinde olacağını kaydetti. 

Başbakan Erdoğan, "CHP geldi buraya, ne konuştu burada? Bir plandan, projeden bahsetti mi? 'Ben şunu, bunu yapacağım', böyle bir şeyden bahsetti mi? Bizim bahsetmemize gerek yok zaten. Niye? Şuralarda yaptığımız barajlar zaten bizi anlatıyor. Deriner'e bak bizi gör, hamdolsun tamamlamak bize nasip oldu. Muratlı'ya bak bizi gör, tamamlamak bize nasip oldu. Biz dağları delerek geliyoruz. Buralardan milyonlarca kilovatsaat enerji üretiyoruz, Niye? 'Türkiye'nin enerji sorununu çözelim' diye" dedi.

Başbakan Erdoğan, "(Bu adamlar proje filan açıklayamaz) ama biz, bize yolsuzluk iftiralarına hep eserlerimizle cevap verdik. Ziya Paşa güzel söylemiş; 'eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' Biz eserlerimizle konuşuyoruz, onlar iftiralarla konuşuyor" dedi. 79 yılda 6 bin 100 kilometre bölünmüş yol yapılmışken, 12 yılda 17 bin kilometre bölünmüş yol yaptıklarını vurgulayan Erdoğan, Cumhuriyet tarihinde yapılan dersliğin yarısından fazlasını kendilerinin yaptığını, 205 bin derslik  kazandırdıklarını ifade etti.

Bugün iki miting daha olduğunu anımsatan Erdoğan, "Sizin dualarınıza muhtacız. Gece gündüz demeden, Aşık Veysel gibi 'uzun ince bir yoldayız, gidiyoruz gündüz gece'.. Hanım kardeşlerim, ablalar, abiler, şu 8 gün kapı kapı dolaşmaya varmıyız? Aman ha Artvin'den müjdeleri alacağız"  diye konuştu.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı
Türkiye
Yüz nakli yapılan Recep Sert tutuklandı
Dünya
İran İsrail'e ait hedeflerin koordinatlarını paylaştı

Hava Durumu

Detaylı Hava Raporu