Varank'tan açıklama

Varank'tan açıklama


Başbakan Başdanışmanı Mustafa Varank'ın avukatı Erdöl, "Bu kayıtlar, çoğunluğu müvekkilimizin sosyal ilişki çerçevesinde yaptığı konuşmaların bağlamından koparılarak, önünün arkasının kesilmesi ve farklı konulardaki konuşmaların birleştirilmesi suretiyle elde edilen montaj ses kayıtlarıdır" dedi.

Başbakan Başdanışmanı Mustafa Varank'ın avukatı Fatih Erdöl, "müvekkiline ait olduğu iddia edilen ses kayıtlarının çoğunluğunun, sosyal ilişki çerçevesinde yapılan konuşmaların bağlamından koparılarak, önünün arkasının kesilmesi ve farklı konulardaki konuşmaların birleştirilmesi suretiyle elde edilen montaj ses kaydı olduğunu" bildirdi.

Erdöl,  kayıtları hazırlayanlar ile çeşitli mecralarda yayınlayanlar hakkında yasal girişimlerin başlatıldığını kaydetti.

Başbakan Başdanışmanı Mustafa Varank'ın avukatı Fatih Erdöl tarafından, son günlerde çeşitli basın yayın organlarında ve internet sitelerinde müvekkili Varank'a ait olduğu iddia edilen ses kayıtları ile ilgili yazılı açıklama yapıldı.

Açıklamada, Varank'a ait olduğu öne sürülen kayıtların, "hukuka aykırı şekilde kaydedilip, hukuka aykırı bir şekilde yayınlandığının aşikar olduğu" belirtilerek, şunlar kaydedildi:

"Bu kayıtlar, çoğunluğu müvekkilimizin sosyal ilişki çerçevesinde yaptığı konuşmaların hukuka aykırı şekilde kaydedilip, hukuka aykırı bir şekilde yayınlandığı aşikar olan bir takım ses kayıtları yer almaktadır. Bu kayıtlar, çoğunluğu müvekkilimizin sosyal ilişki çerçevesinde yaptığı konuşmaların bağlamından koparılarak, önünün arkasının kesilmesi ve farklı konulardaki konuşmaların birleştirilmesi suretiyle elde edilen montaj ses kayıtlarıdır.

Kamu görevlisi olan ve ifa ettiği görev gereği hizmete özel konuşmalar da yapan müvekkilimizin kanunun özüne aykırı olarak dinlenilmesi, Türk Ceza Kanununun Devletin Sırları ve Casusluk ile ilgili hükümlerini açıkça ihlal etmektedir. Anayasal güvence altına alınan hakların ihlali anlamına da gelen ve Türk Ceza Kanununda açıkça suç olarak tanımlanan bu eylemleri yapanların hangi karanlık odakların emellerine hizmet ettiği ortadadır."

Açıklamada, "Müvekkilimize suç isnat edebilmek, irtibatta olduğu kişi, kurum ve kuruluşlara zarar vermek maksatlarıyla hukuka ve ahlaka aykırı olarak üretilmiş bu kayıtları hazırlayanlar ile çeşitli mecralarda yayınlayanlar hakkında yasal girişimler başlatılmıştır" ifadesine yer verildi.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
Yaz saati uygulaması 'torba tasarı'da
Türkiye
Irak sınırında saldırı: 1 asker şehit
Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar Dışişleri Bakanı ile görüştü

Hava Durumu

19°
Detaylı Hava Raporu