Bir güzel insan  Hakk'a yürüdü.

Bir güzel insan Hakk'a yürüdü.


Boğaziçi Üniversitesinde okuyan genç kardeşimiz Muhammed Enes Uçar bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Bir süre önce Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen İHH Yetim Kermesi Kollektifler tarafından saldırıya uğramış,  Boğaziçili öğrenciler tarafından savunulmuştu.

Bu öğrencilerden biri olan Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü üçüncü sınıf öğrencisi, genç öncülerden M. Enes Uçar kardeşimiz, 18 Mart Pazartesi günü Bakırköy’de geçirdiği trafik kazası neticesinde vefat etti... Hayatın fenası, imtihan dünyası böyle bir şey olsa gerek… Vade gelince trafik kazası vefatın bahanesi oluyor...

Muhammet Enes, Boğaziçi Üniversitesi’nde tahsil gören, yiğit bir delikanlıydı. Yiğitti, Müslüman’dı, mücahitti… Henüz hayatının baharında tanıştı ölümle... Azrail Aleyhisselâm’la randevusunun vaktini bilirmişçesine dinine, diyanetine, seccadesine, ümmete, mazlum kardeşlerine sahip çıkmakta acele etti… 23 yıllık ömründe uzunca bir insan hayatında erdeme dair sığdırılması gereken ne varsa onları bulup alma telaşında bulundu.

Kardeşimize Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil diliyoruz.

Allah onun gibi gençlerin sayılarını artırsın inşallah.

Bu Haber Hakkında Ne Söylemek İstersiniz?

  • UYARI: T.C. kanunlarına uymayan, konuyla ilgisi bulunmayan, hakaret içeren, inançlara saldıran, şiddete teşvik eden ve tamamı büyük harfle yazılan yorumlar onaylanmamaktadır.
Gündem
İncirlik'te hareketli dakikalar! A10'lar uçuşa geçti
Türkiye
Terörist sevici vekil hakkında savcılık fezleke hazırladı
Dünya
Hükümetin devrilmesi eli kulağında!

Hava Durumu

25°
Detaylı Hava Raporu